• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Droga wojewódzka nr 263

  Przeczytaj także...
  Województwo wielkopolskie – województwo utworzone w 1999 w środkowo-zachodniej Polsce, na Pojezierzu Wielkopolskim i Nizinie Południowowielkopolskiej, w dorzeczu środkowej Warty; dzieli się na 4 miasta na prawach powiatu, 31 powiatów i 226 gmin, które zamieszkuje 3 447 441 osób (31 marca 2011); siedzibą wojewody i władz samorządu województwa jest Poznań.Kłodawa – miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie kolskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kłodawa. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. konińskiego.
  Droga wojewódzka nr 266 - droga wojewódzka łącząca Konin z Ciechocinkiem o długości 99 km, leżąca na obszarze województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

  Droga wojewódzka nr 263 (DW263) – droga wojewódzka łącząca Słupcę z miastem Dąbie. Znajduje się we wschodniej części województwa wielkopolskiego i liczy 102 km. Przebiega przez tereny powiatów słupeckiego, konińskiego i kolskiego.

  Kilometr (symbol: km) – powszechnie stosowana wielokrotność metra, podstawowej jednostki długości w układzie SI. Dokładniej, kilometr to 1000 metrów. Stowarzyszona i dość często używana jednostka powierzchni to kilometr kwadratowy (symbol: km²), a objętości – kilometr sześcienny (symbol: km³).Powiat słupecki – powiat w Polsce, we wschodniej części województwa wielkopolskiego, z siedzibą w Słupcy; przywrócony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999.

  Miejscowości leżące przy trasie DW263[]

 • Słupca (DK92)
 • Szyszłowo (DW262)
 • Sławoszewek (DW264)
 • Ślesin (DK25)
 • Sompolno (DW266)
 • Babiak
 • Bugaj
 • Kłodawa (DK92)
 • Tomaszew
 • Drzewce
 • Droga wojewódzka 263 biegnąca w Ślesinie pod Bramą Napoleona
  Dąbie (DW473)

 • Dąbie (niekiedy także Dąbie nad Nerem) – miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie kolskim, nad Nerem, w Kotlinie Kolskiej, siedziba władz miejsko-wiejskiej gminy Dąbie. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa konińskiego. Dąbie należy do Związku Miast Polskich.Powiat koniński – powiat w Polsce (województwo wielkopolskie), przywrócony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Konin. Powiat zajmuje powierzchnię 1578,7 km² i jest czwartym, co do wielkości powiatem w województwie oraz jednym z większych w kraju.
  Droga wojewódzka nr 262 (DW262) - droga wojewódzka o długości 28 km, łącząca DW263 koło Przecława z DK15 w Kwieciszewie.Słupca – miasto w województwie wielkopolskim, na Równinie Wrzesińskiej, siedziba gminy Słupca i powiatu słupeckiego.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Droga krajowa nr 92 – droga krajowa łącząca Rzepin z Poznaniem i Warszawą, a także obydwa końce obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Jej przebieg jest równoległy do autostrady A2. Biegnie przez obszar czterech województw: lubuskie, wielkopolskie, łódzkie i mazowieckie.
  Powiat kolski – powiat w Polsce, we wschodniej części województwa wielkopolskiego, z siedzibą w Kole; przywrócony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999.
  Sompolno – miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie konińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Sompolno. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. konińskiego. Było miastem królewskim.
  Babiak – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie kolskim, w gminie Babiak, położona na Pojezierzu Kujawskim. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa konińskiego. Miejscowość jest siedzibą gminy Babiak.
  Droga wojewódzka nr 264 (DW264) – droga wojewódzka we wschodniej części woj. wielkopolskiego o długości około 23 km łącząca Sławoszewek z Koninem. Droga przebiega przez teren powiatu konińskiego (gminy: Kleczew, Kazimierz Biskupi, miejska Konin) oraz przez teren Konińskiego Zagłębia Węgla Brunatnego, gdzie znajdują się kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego.
  Droga wojewódzka nr 473 (DW473) - droga wojewódzka o długości ok. 85 km łącząca Łask z Kołem. Na odcinku 4 km ma wspólny przebieg z drogą krajową nr 72.
  Droga wojewódzka – jedna z kategorii dróg publicznych w Polsce, stanowiących własność właściwego samorządu województwa.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.