• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Droga wojewódzka nr 246

  Przeczytaj także...
  Łabiszyn (niem. Labischin) – miasto w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim, w północno-wschodniej części Pojezierza Gnieźnieńskiego, będącego subregionem Pojezierza Wielkopolskiego. Przez miasto przypływa rzeka Noteć, która poprzez Kanał Bydgoski łączy się z Brdą. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Łabiszyn. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. bydgoskiego.Gmina Nakło nad Notecią – to gmina miejsko-wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie nakielskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.
  Gmina Łabiszyn – gmina miejsko-wiejska położona w południowo-zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, w powiecie żnińskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim. Obszar gminy Łabiszyn pod względem fizyczno-geograficznym przynależy do dwóch mezoregionów. Południowo-zachodnia część gminy znajduje się w mezoregionie Pojezierza Gnieźnieńskiego - makroregion Pojezierza Wielkopolskiego, pozostałe zaś obszary należą do Kotliny Toruńskiej – makroregion Pradoliny Toruńsko – Eberswaldzkiej (podział według J. Kondrackiego). Krajobraz naturalny gminy to typowy dla Polski krajobraz nizinny, na który składają się młodoglacjalne równiny, urozmaicone wzniesieniami morenowymi.

  Droga wojewódzka nr 246 (DW246) - droga wojewódzka w południowej części woj. kujawsko-pomorskiego o długości ok. 88 km łącząca Paterek z Dąbrową Biskupią. Droga przebiega przez tereny trzech powiatów: nakielskiego (gminy: Nakło nad Notecią, Szubin), żnińskiego (gmina Łabiszyn) oraz inowrocławskiego (gminy: Złotniki Kujawskie, Rojewo, Gniewkowo, Dąbrowa Biskupia).

  Dąbrowa Biskupia – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie inowrocławskim, w gminie Dąbrowa Biskupia.Samoklęski Duże – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie nakielskim, w gminie Szubin.

  Miejscowości leżące przy trasie DW246[]

 • Paterek (DW241)
 • Samoklęski Duże
 • Szubin (DW247)
 • Łabiszyn (DW253, DW254)
 • Lisewo Kościelne
 • Złotniki Kujawskie (DK25)
 • Gniewkówiec
 • Żelechlin (DW399)
 • Rojewo
 • Gniewkowo (DK15)
 • Dąbrowa Biskupia (DW252)

 • Kilometr (symbol: km) – powszechnie stosowana wielokrotność metra, podstawowej jednostki długości w układzie SI. Dokładniej, kilometr to 1000 metrów. Stowarzyszona i dość często używana jednostka powierzchni to kilometr kwadratowy (symbol: km²), a objętości – kilometr sześcienny (symbol: km³).Lisewo Kościelne – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie inowrocławskim, w gminie Złotniki Kujawskie.
  Gmina Rojewo – gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie inowrocławskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.Droga krajowa nr 15 – droga krajowa o długości 374 km przebiegająca przez województwa: dolnośląskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie. Na odcinku Trzebnica – Gniezno może być alternatywą dla drogi krajowej nr 5 z ominięciem Poznania. Dalej wiedzie przez tereny rolnicze na Kujawach na Mazury. W węźle "Września" bezkolizyjnie przecina autostradę A2.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Powiat nakielski – powiat w Polsce (w zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Nakło nad Notecią.
  Powiat inowrocławski - powiat w Polsce (w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Inowrocław.
  Gniewkowo (niem. Argenau) – miasto w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie inowrocławskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Gniewkowo. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa bydgoskiego. Jest lokalnym ośrodkiem przemysłowym, a także handlowo-usługowym.
  Gmina Dąbrowa Biskupia – gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie inowrocławskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.
  Droga wojewódzka nr 252 (DW252) – droga wojewódzka w południowej części woj. kujawsko-pomorskiego o długości 59 km łącząca Włocławek z Inowrocławiem. Droga przebiega przez 3 powiaty: włocławski (gminy: Brześć Kujawski), aleksandrowski (gminy: Bądkowo, Zakrzewo) oraz inowrocławski (gminy: Dąbrowa Biskupia, Gmina Inowrocław).
  Powiat żniński – powiat ziemski w Polsce (województwo kujawsko-pomorskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Siedzibą jego władz jest Żnin.
  Gniewkówiec – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie inowrocławskim, w gminie Złotniki Kujawskie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.