• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Droga wojewódzka nr 210

  Przeczytaj także...
  Redzikowo (kaszb. Redzëkòwò, niem.: Reitz) – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Słupsk przy drodze krajowej nr 6. W sąsiedztwie wsi zlokalizowany jest węzeł Redzikowo południowej obwodnicy miasta Słupska.Powiat słupski (kasz. Stôłpsczi kréz) – powiat w Polsce (województwo pomorskie) utworzony w 1999 w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Słupsk.
  Powiat bytowski (kasz. Bëtowsczi kréz) – powiat w Polsce (województwo pomorskie), utworzony w 1999 w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Bytów.

  Droga wojewódzka nr 210 (DW210) - droga wojewódzka w woj. pomorskim o długości 38 km łącząca Słupsk z Unichowem, stanowiąc element połączenia drogowego Słupsk-Bytów-Chojnice. Droga przebiega przez 3 powiaty: grodzki Słupsk, słupski (gminy Słupsk i Dębnica Kaszubska) i bytowski (gmina Czarna Dąbrówka). W ciągu drogi wojewódzkiej znajduje się drogowy odcinek lotniskowy DOL Dębnica Kaszubska. Droga podlega pod 3 instytucje: Rejon Dróg Wojewódzkich Lębork, RDW Bytów oraz miasto Słupsk.

  Droga krajowa – jedna z kategorii dróg publicznych, umożliwiających krajową i międzynarodową komunikację kołową pomiędzy dużymi miastami oraz ogólnodostępnymi przejściami granicznymi, która jest rekomendowana do ruchu długodystansowego i tranzytowego.Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, GDDKiA – urząd administracji rządowej w Polsce powołany w resorcie Ministerstwa Infrastruktury (i później w Ministerstwie Transportu i Budownictwa, następnie w Ministerstwie Transportu) jako urząd centralny do zarządzania drogami krajowymi i realizacji budżetu państwa w tym zakresie.

  Podczas XXV sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która miała miejsce 4 września 2008, radni zgodzili się na zmianę kwalifikacji fragmentu drogi wojewódzkiej nr 210 Ustka - Słupsk na drogę krajową. Zmiana ta ma pozwolić na szybką modernizację tego odcinka z budżetu państwa, co między innymi obiecał mieszkańcom regionu słupskiego premier Donald Tusk, w ramach rekompensaty za budowę tarczy antyrakietowej w Redzikowie. W Zarządzeniu Nr 73 Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z dnia 2 grudnia 2008 w sprawie nadania numerów drogom krajowym ten dotychczasowy fragment DW210 dołączono do DK21.

  Donald Franciszek Tusk (ur. 22 kwietnia 1957 w Gdańsku) – polski polityk, od 2007 prezes Rady Ministrów, w 2014 nominowany do objęcia stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej (od 1 grudnia 2014).Motarzyno (kaszb. Mòtôrzënò, niem. Muttrin) – wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Dębnica Kaszubska przy drodze wojewódzkiej nr 210. Wieś jest siedzibą sołectwa.

  Miejscowości leżące przy trasie DW210[]

 • Słupsk
 • Głobino
 • Dębnica Kaszubska
 • Niemczewo
 • Motarzyno
 • Budowo
 • Droga wojewódzka 210 w Motarzynie
  Unichowo
 • Kilometr (symbol: km) – powszechnie stosowana wielokrotność metra, podstawowej jednostki długości w układzie SI. Dokładniej, kilometr to 1000 metrów. Stowarzyszona i dość często używana jednostka powierzchni to kilometr kwadratowy (symbol: km²), a objętości – kilometr sześcienny (symbol: km³).Niemczewo – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Dębnica Kaszubska, na północnej granicy Parku Krajobrazowego Dolina Słupi, przy trasie drogi wojewódzkiej nr 210 i w sąsiedztwie leśniczówki "Gałąźnia". Wieś wchodzi w skład sołectwa Motarzyno. W latach 1975-1998 miejscowość położona była w województwie słupskim.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Województwo pomorskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw, położone w północnej Polsce. Siedzibą władz województwa jest Gdańsk. Obejmuje obszar o powierzchni 18 310,34 km².
  Budowo (kaszb. Bùdowò, niem. Budow) – wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Dębnica Kaszubska, nad rzeką Skotawą i przy trasie drogi wojewódzkiej nr 210. Wieś jest siedzibą sołectwa "Budowo" w którego skład wchodzi również Budówko.
  Bytów (dodatk. nazwa w j. kaszub. Bëtowò; niem. Bütow, ukr. Битів) – miasto w województwie pomorskim, w powiecie bytowskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Bytów, położone na Pojezierzu Bytowskim, nad rzekami Borują oraz Bytową i jeziorem Jeleń. Miasto stanowi lokalny węzeł drogowy (DK20, DW209, DW212, DW228). W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. słupskiego.
  Gmina Dębnica Kaszubska – gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie słupskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie słupskim.
  Droga krajowa nr 21 (DK21) – droga krajowa w województwie pomorskim o długości ok. 85 km z Miastka do Ustki. Gra ważną rolę komunikacyjną, ponieważ łączy dwie najważniejsze, równoległe do siebie trasy leżące w północnej Polsce, tzn. DK6 i DK20. Do 2008 jako jedna z niewielu dróg krajowych przebiegała tylko przez dwa miasta. DK21 przebiega głównie przez pas lasów, który prostopadle przecina łącząc jego dwa skraje.Droga ta jest dość niebezpieczna z racji tego że jest wąska i bez wydzielonych poboczy , jest urozmaicona ponieważ na pewnych odcinkach wije sie malowniczo między wzniesieniami a na innych posiada dośc długie odcinki proste.Żadna z miejscowosci na tej drodze nie posiada obwodnicy.
  Gmina Czarna Dąbrówka – gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie bytowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie słupskim.
  Dębnica Kaszubska (tuż po wojnie Dębnica-Racława, kaszb. Kaszëbskô Dãbnica lub Kaszëbskô Damnica, niem.: Rathsdamnitz) – wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Dębnica Kaszubska na północnowschodnim obrzeżu Parku Krajobrazowego Dolina Słupi przy drodze wojewódzkiej nr 210 i nad rzeką Skotawą. Miejscowość jest siedzibą gminy Dębnica Kaszubska i sołectwa Dębnica Kaszubska

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.