• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Droga wojewódzka nr 196

  Przeczytaj także...
  Rogoźno (niem. Rogasen) – miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie obornickim, siedziba władz gminy miejsko-wiejskiej Rogoźno. Położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad rzeką Wełną i jeziorem Rogoźno. Miasto historycznie przynależy do Wielkopolski.Murowana Goślina (niem. Murowana Goslin) – miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Murowana Goślina. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. poznańskiego.
  Droga wojewódzka nr 197 (DW197) - droga wojewódzka o długości 32 km, łącząca DW196 koło wsi Sława Wielkopolska z miastem Gniezno.

  Droga wojewódzka nr 196 (DW196) – droga wojewódzka o długości 68,5 km, łącząca Poznań z Wągrowcem.

  Koziegłowy – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, w gminie Czerwonak. Graniczy bezpośrednio z Poznaniem (dzielnicą Karolin). Leży przy drodze wojewódzkiej 196 Poznań - Murowana Goślina - Wągrowiec (ulica Gdyńska).Czerwonak (nazwa średniowieczna Czerwony Młyn) – duża wieś gminna położona na północny wschód od Poznania na terenie powiatu poznańskiego w województwie wielkopolskim przy drodze wojewódzkiej nr 196. Siedziba gminy Czerwonak.

  Miejscowości leżące przy DW196[]

 • Poznań
 • Koziegłowy
 • Czerwonak
 • Owińska
 • Bolechowo
 • Murowana Goślina (DW187)
 • Łopuchowo
 • Sława Wielkopolska (DW197)
 • Skoki
 • Wiatrowo
 • Wągrowiec
 • 29 czerwca 2012 oddano do użytku obwodnicę Murowanej Gośliny, liczącą 9 km długości. Obwodnica rozpoczyna się w miejscowości Bolechowo i kończy na skrzyżowaniu z drogą w kierunku Rogoźna przez Długą Goślinę. Koszt budowy trasy wyniósł 78 mln zł (w tym dofinansowanie 65 mln zł z unijnych funduszy w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013). Na mocy Zarządzenia nr 61 GDDKiA z dnia 23 grudnia 2015 roku droga nr 196 została przedłużona do węzła autostradowego Poznań Komorniki po dawnym śladzie drogi krajowej nr 5 w Poznaniu.

  Skoki (niem. Schokken) – miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie wągrowieckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Skoki.Długa Goślina – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, w gminie Murowana Goślina.

  Przypisy

  Bolechowo – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, w gminie Czerwonak, 4 km na na południe od Murowanej Gośliny, przy drodze wojewódzkiej 196 oraz linii kolejowej 356 (Poznań - Wągrowiec - Gołańcz).Owińska – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, w gminie Czerwonak, położona około 8 km na północ od granic Poznania, licząca 2251 mieszkańców (30.09.2010).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Łopuchowo – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, w gminie Murowana Goślina.
  Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.
  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, GDDKiA – urząd administracji rządowej w Polsce powołany w resorcie Ministerstwa Infrastruktury (i później w Ministerstwie Transportu i Budownictwa, następnie w Ministerstwie Transportu) jako urząd centralny do zarządzania drogami krajowymi i realizacji budżetu państwa w tym zakresie.
  Wągrowiec (niem. do 1875 Wongrowiec, 1875-1920 Wongrowitz, 1941 Eichenbrück) – miasto i gmina w województwie wielkopolskim. Siedziba powiatu wągrowieckiego.
  Sława Wielkopolska – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie wągrowieckim, w gminie Skoki.
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny 2007-2013 (WRPO) - regionalny program operacyjny w ramach Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia na lata 2007-2013 (NSRO), zgodnie z założeniami ma być podstawowym narzędziem służącym zmniejszeniu dysproporcji gospodarczych, społecznych i terytorialnych pomiędzy Wielkopolską a pozostałymi regionami Unii Europejskiej. Głównym celem jest wzmocnienie potencjału rozwojowego Wielkopolski na rzecz wzrostu konkurencyjności i zatrudnienia, a ponadto: poprawa warunków inwestowania; wzrost aktywności zawodowej mieszkańców, a także wzrost udziału wiedzy i innowacji w gospodarce regionu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.