• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Droga krajowa nr 11

  Przeczytaj także...
  Droga krajowa nr 11 (węg. 11-es főút) - droga krajowa w komitatach Komárom-Esztergom i Pest w północno-zachodnich Węgrzech. Długość - 75 km. Przebieg:Droga krajowa 11 (słow. Cesta I/11) - droga krajowa I kategorii na Słowacji prowadząca od dawnego przejścia granicznego z Czechami do Žiliny. Arteria jest częścią trasy E75. W przyszłości równolegle do drogi pobiegnie nowoczesna autostrada D3. Wzdłuż prowadzącej przez doliną rzeki Kysuca trasy ciągnie się linia kolejowa prowadząca z Polski i Czech. Droga nr 11 jest jedno-jezdniowa (z wyjątkiem odcinka w Žilinie). Obwodnica miasta Čadca (z tunelem Horelica) powstała w śladzie przyszłej autostrady.
  Droga krajowa nr 11 (szw. Riksväg 11) – droga krajowa w południowej Szwecji o długości 91 km, przebiegająca równoleżnikowo z Malmö do Simrishamn w regionie administracyjnym (län) Skåne.
  Droga krajowa 11 (cz. Silnice I/11) - droga krajowa w Czechach. Trasa zaczyna się od obwodnicy miejskiej Hradec Kralove i biegnie równolegle do granicy z Polską przez Šumperk, Opavę, Ostrawę i Czeski Cieszyn do Jabłonkowa na Zaolziu. Na odcinku Cieszyn - Jabłonków (dawne przejście graniczne ze Słowacją) jest częścią ważnego szlaku drogowego - E75. Arteria jest jedno jezdniowa z wyjątkiem fragmentów w rejonie Opavy i Ostrawy. Na odcinku Červená Voda - Bukovice trasa biegnie wspólnym szlakiem z drogą nr 43, w rejonie miasta Šumperk z drogą nr 44, a w Opavie z drogą nr 57.Droga krajowa nr 11 – droga krajowa w zachodniej części Polski o długości 596 km. Przebiega południkowo przez województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie i śląskie.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.005 sek.