• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Droga krajowa B469 - Niemcy

  Przeczytaj także...
  Droga krajowa 47 (Bundesstraße 47, B 47) – niemiecka droga krajowa przebiegająca na osi wschód-zachód od skrzyżowania z drogą B27 w Walldürn w Badenii-Wirtembergii do skrzyżowania z autostradą A6 na węźle Wattenheim koło Hettenleidelheim w Nadrenii-Palatynacie.Niemieckie autostrady (niem. Bundesautobahn, l.mn. Bundesautobahnen lub BAB) są oznaczane literą A wraz z liczbą. Autostrady w Niemczech o numerach nieparzystych biegną zwykle w kierunku południe-północ. Autostrady o numerach parzystych mają przebieg wschód-zachód (tak jak w Polsce drogi krajowe). Główne trasy (także o znaczeniu międzynarodowych) mają numery od 1 do 9 (np. A 1). Autostrady o numerach dwucyfrowych mają głównie znaczenie regionalne, a trzycyfrowe – regionalne lub lokalne (np. obwodnice miast). Autostrady o oznaczeniach dwu- lub trzycyfrowych są pogrupowane w ten sposób, że pierwsza cyfra oznaczenia wskazuje przybliżone położenie drogi. Np. A 10 – A 19 – okolice Berlina, A 20 – Meklemburgia-Pomorze Przednie, północ kraju, A 241 – okolice Schwerina (również Meklemburgia-Pomorze Przednie). W 2011 roku łączna długość autostrad wynosiła w Niemczech 12 800 km. Większość niemieckich autostrad nie ma ograniczeń prędkości, jednak zalecana prędkość wynosi 130 kilometrów na godzinę.
  Niemiecka autostrada A45 (niem. Bundesautobahn 45, BAB 45, Autobahn 45) jest autostradą w Niemczech. Przebiega na osi północ-południe, od Zagłębia Ruhry do Aschaffenburga.

  Droga krajowa 469 (niem. Bundesstraße 469) – niemiecka droga krajowa przebiegająca na osi północ - południe i jest połączeniem autostrady A45 na węźle Mainhausen z drogą B47 koło Amorbach w Bawarii.

  Amorbach – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Dolna Frankonia, w regionie Bayerischer Untermain, w powiecie Miltenberg. Leży w Odenwaldzie, ok. 6 km na południe od Miltenberga, nad rzeką Mud, przy drodze B47 i linii kolejowej Osterburken – Miltenberg.Wolne Państwo Bawaria (niem. Freistaat Bayern) – największy pod względem powierzchni i najlepiej rozwinięty gospodarczo kraj związkowy Republiki Federalnej Niemiec.

  Droga stanowi ważny szlak komunikacyjny w bawarskim regionie dolnego Menu. W dużej części jezdnia jest czteropasmowa. Droga pomiędzy węzłem Stockstadt i Klingenberg jest drogą ekspresową.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • lista autostrad w Niemczech
 • lista dróg krajowych w Niemczech
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.004 sek.