• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Droga krajowa B462 - Niemcy

  Przeczytaj także...
  Niemieckie autostrady (niem. Bundesautobahn, l.mn. Bundesautobahnen lub BAB) są oznaczane literą A wraz z liczbą. Autostrady w Niemczech o numerach nieparzystych biegną zwykle w kierunku południe-północ. Autostrady o numerach parzystych mają przebieg wschód-zachód (tak jak w Polsce drogi krajowe). Główne trasy (także o znaczeniu międzynarodowych) mają numery od 1 do 9 (np. A 1). Autostrady o numerach dwucyfrowych mają głównie znaczenie regionalne, a trzycyfrowe – regionalne lub lokalne (np. obwodnice miast). Autostrady o oznaczeniach dwu- lub trzycyfrowych są pogrupowane w ten sposób, że pierwsza cyfra oznaczenia wskazuje przybliżone położenie drogi. Np. A 10 – A 19 – okolice Berlina, A 20 – Meklemburgia-Pomorze Przednie, północ kraju, A 241 – okolice Schwerina (również Meklemburgia-Pomorze Przednie). W 2011 roku łączna długość autostrad wynosiła w Niemczech 12 800 km. Większość niemieckich autostrad nie ma ograniczeń prędkości, jednak zalecana prędkość wynosi 130 kilometrów na godzinę.Kuppenheim – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, w powiecie Rastatt, siedziba związku gmin Nachbarschaftsverband Bischweier-Kuppenheim. Leży nad rzeką Murg, ok. 5 km na południowy wschód od Rastatt, pomiędzy drogą krajową B462 a autostradą A5.
  Bischweier – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, w powiecie Rastatt, wchodzi w skład związku gmin Nachbarschaftsverband Bischweier-Kuppenheim. Leży ok. 7 km na wschód od Rastatt, przy drodze krajowej B462.

  Droga krajowa 462 (niem. Bundesstraße 462) – niemiecka droga krajowa przebiegająca z północy na południe z Rastatt przez Gernsbach, Freudenstadt, Schramberg do Rottweil w Badenii-Wirtembergii.

  Oznakowana jako B462 w latach 60. XX w., znana również jako Schwarzwald-Tälerstraße. Obok drogi B500 najpopularniejsza droga wśród turystów w okolicy.

  Miejscowości leżące przy B462[ | edytuj kod]

  Rastatt, Rauental, Muggensturm, Bischweier, Kuppenheim, Gaggenau, Gernsbach, Weisenbach, Forbach, Schönmünzach, Huzenbach, Röt, Kloster Reichenbach, Baiersbronn, Freudenstadt, Loßburg, Dörfle, Alpirsbach, Schenkenzell, Schiltach, Welschdorf, Schramberg, Dunningen, Rottweil.

  Loßburg – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Nordschwarzwald, w powiecie Freudenstadt. Leży w Schwarzwaldzie, nad rzeką Kinzig, ok. 6 km na południe od Freudenstadt, przy drodze krajowej B294.Freudenstadt – powiatowe miasto uzdrowiskowe w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Nordschwarzwald, siedziba powiatu Freudenstadt, oraz wspólnoty administracyjnej Freudenstadt. Leży w Schwarzwaldzie, nad Murg i Glatt, ok. 70 km na południowy zachód od Stuttgartu. W mieście krzyżują się drogi krajowe B28, B294 i B462.

  Opis trasy[ | edytuj kod]

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Autostrady w Niemczech
 • lista dróg krajowych w Niemczech
 • Warto wiedzieć że... beta

  Rastatt – miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, siedziba powiatu Rastatt, oraz wspólnoty administracyjnej Rastatt. Leży nad rzeką Murg, ok. 25 km na południowy zachód od Karlsruhe, przy drogach krajowych B3, B36, B462, autostradzie A5 i linii kolejowej InterCity (Karlsruhe–Fryburg Bryzgowijski–Bazylea).
  Schiltach – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg, w regionie Schwarzwald-Baar-Heuberg, w powiecie Rottweil, siedziba wspólnoty administracyjnej Schiltach. Leży nad rzeką Schiltach, ok. 25 km na północny zachód od Rottweil, przy drogach krajowych B462 i B294.
  Gaggenau – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, w powiecie Rastatt. Leży nad rzeką Murg, ok. 10 km na południowy wschód od Rastatt, przy drodze krajowej B462.
  Schramberg – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg, w regionie Schwarzwald-Baar-Heuberg, w powiecie Rottweil, siedziba wspólnoty administracyjnej Schramberg. Leży w Schwarzwaldzie, nad rzeką Schiltach, ok. 15 km na północny zachód od Rottweil, przy drodze krajowej B462.
  Muggensturm – gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, w powiecie Rastatt, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Rastatt.
  Schenkenzell – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg, w regionie Schwarzwald-Baar-Heuberg, w powiecie Rottweil, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Schiltach. Leży nad Kinzig, ok. 25 km na północny zachód od Rottweil, przy drodze krajowej B294.
  Dunningen – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg, w regionie Schwarzwald-Baar-Heuberg, w powiecie Rottweil, siedziba wspólnoty administracyjnej Dunningen. Leży nad rzeką Eschach, ok. 10 km na północny zachód od Rottweil, przy drodze krajowej B462.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.918 sek.