• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Droga krajowa B3 - Niemcy  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Laudenbach – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Rhein-Neckar, w powiecie Rhein-Neckar, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Hemsbach. Leży w Odenwaldzie, ok. 25 km na północ od Heidelberga, przy autostradzie A5, drodze krajowej B3 i linii kolejowej Mannheim–Frankfurt nad Menem.Wolfshausen - jedna z dwunastu dzielnic wchodzących w skład gminy Weimar (Lahn), leżącej w Niemczech, w kraju związkowym Hesja, w rejencji Gießen, w powiecie Marburg-Biedenkopf. Wieś zamieszkiwana jest przez 423 osoby (30 czerwca 2010).

  Droga krajowa 3 (niem. Bundesstraße 3, B 3) – niemiecka droga krajowa przebiegająca z północy na południe, od skrzyżowania z drogą B73 koło Hamburga przez Soltau, Bergen, Celle, Hanower, Einbeck, Northeim, Getyngę, Kassel, Marburg, Frankfurt nad Menem, Darmstadt, Heidelberg, Karlsruhe, Baden-Baden do granicy ze Szwajcarią w Bazylei.

  Renchen – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg, w regionie Südlicher Oberrhein, w powiecie Ortenau, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Oberkirch. Leży w Schwarzwaldzie, nad rzeką Rench, ok. 15 km na północ od Offenburga, przy drodze krajowej B3.Weinheim – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Rhein-Neckar, w powiecie Rhein-Neckar. Leży w Odenwaldzie, ok. 20 km na północ od Heidelberga, przy autostradach A5, A659, drogach krajowych B3, B38 i linii kolejowej Mannheim–Frankfurt nad Menem.

  Miejscowości leżące przy B3[ | edytuj kod]

  Dolna Saksonia[ | edytuj kod]

  Ovelgönne, Elstorf, Rade, Mienenbüttel, Buchholz, Lohbergen, Höckel, Welle, Wintermoor an der Chaussee, Heber, Hillern, Wolterdingen, Ahlften, Soltau, Wietzendorf, Wardböhmen, Hoope, Bleckmar, Bergen, Offen, Achterberg, Wolthausen, Groß Hehlen, Celle, Adelheidsdorf, Ehlershausen, Otze, Schillerslage, Hanower, Hemmingen, Pattensen, Thiedenwiese, Nordstemmen, Wülfingen, Elze, Gronau (Leine), Banteln, Dehnsen, Goddenau, Alfeld (Leine), Delligsen, Varrigsen, Ammensen, Langenstruck, Kuventhal, Einbeck, Salzderhelden, Hohnstedt, Edesheim, Northeim, Nörten-Hardenberg, Bovenden, Getynga, Dransfeld, Wellersen, Scheden, Hann. Münden.

  Kappel-Grafenhausen – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg, w regionie Südlicher Oberrhein, w powiecie Ortenau, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Ettenheim. Leży ok. 25 km ma południowy zachód od Offenburga.Niemieckie autostrady (niem. Bundesautobahn, l.mn. Bundesautobahnen lub BAB) są oznaczane literą A wraz z liczbą. Autostrady w Niemczech o numerach nieparzystych biegną zwykle w kierunku południe-północ. Autostrady o numerach parzystych mają przebieg wschód-zachód (tak jak w Polsce drogi krajowe). Główne trasy (także o znaczeniu międzynarodowych) mają numery od 1 do 9 (np. A 1). Autostrady o numerach dwucyfrowych mają głównie znaczenie regionalne, a trzycyfrowe – regionalne lub lokalne (np. obwodnice miast). Autostrady o oznaczeniach dwu- lub trzycyfrowych są pogrupowane w ten sposób, że pierwsza cyfra oznaczenia wskazuje przybliżone położenie drogi. Np. A 10 – A 19 – okolice Berlina, A 20 – Meklemburgia-Pomorze Przednie, północ kraju, A 241 – okolice Schwerina (również Meklemburgia-Pomorze Przednie). W 2011 roku łączna długość autostrad wynosiła w Niemczech 12 800 km. Większość niemieckich autostrad nie ma ograniczeń prędkości, jednak zalecana prędkość wynosi 130 kilometrów na godzinę.

  Hesja[ | edytuj kod]

  Wilhelmshausen, Wahnhausen, Schocketal, Ihringshausen, Kassel, Borken (Hessen), Kerstenhausen, Bad Zwesten, Jesberg, Richerode, Gilserberg, Lischeid, Josbach, Walsdorf, Schöne Aussicht, Schwarzenborn, Schönstadt, Cölbe, Marburg, Niederweimer, Argenstein, Wolfshausen, Roth, Fronhausen, Staufenberg, Gießen, Langgöns, Kirch-Göns, Pohl-Göns, Butzbach, Bad Nauheim, Friedberg (Hessen), Wöllstadt, Okarben, Kloppenheim, Dortelweil, Nieder-Erlenbach, Bad Vilbel, Frankfurt nad Menem, Egelsbach, Wixhausen, Darmstadt, Birkenbach, Alsbach, Zwingenberg, Bensheim, Heppenheim (Bergstraße).

  Eimeldingen – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg, w regionie Hochrhein-Bodensee, w powiecie Lörrach, wchodzi w skład związku gmin Vorderes Kandertal. Leży na północny zachód od Lörrach, ok. 2 km od granicy z Francją i ok. 10 km od granicy ze Szwajcarią.Malterdingen – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg, w regionie Südlicher Oberrhein, w powiecie Emmendingen, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Emmendingen. Leży ok. 7 km na północny zachód od Emmendingen, przy drodze krajowej B3.

  Badenia-Wirtembergia[ | edytuj kod]

  Laudenbach, Hemsbach, Weinheim, Hirschberg an der Bergstraße, Schriesheim, Dossenheim, Heidelberg, Leimen, Nußloch, Weisloch, Rot-Malsch, Bad Schönborn, Stellfeld, Ubstadt, Bruchsal, Untergrombach, Weingarten (Baden), Karlsruhe, Ettlingen, Neumalsch, Rastatt, Baden-Baden, Sinzheim, Steinbach, Eisental, Bühl, Ottersweier, Sasbach, Achern, Önsbach, Renchen, Urloffen, Appenweier, Offenburg, Hohburg, Friesenheim, Lahr/Schwarzwald, Kippenheim, Mahlberg, Ettenheim-Altdorf, Kappel-Grafenhausen, Ringsheim, Herbolzheim, Kenzingen, Hecklingen, Malterdingen, Teningen, Emmendingen, Denzlingen, Gundelfingen, Fryburg, Schallstadt, Norsingen, Staufen im Breisgau, Bad Krozingen, Heitersheim, Buggingen, Hügelheim, Müllheim, Auggen, Schliengen, Hertingen, Kallenherberg, Welmlingen, Efringen-Kirchen, Schallbach-Egringen, Eimeldingen, Haltingen, Weil am Rhein.

  Bovenden - miasto (niem. Flecken) i jednocześnie gmina samodzielna (niem. Einheitsgemeinde) w Niemczech w kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Getynga.Bazylea (niem. Basel, fr. Bâle, wł. /retorom. Basilea, łac. Basilia) – miasto szwajcarskie u styku granic trzech państw: Szwajcarii, Niemiec i Francji, nad rzeką Ren, u ujścia rzek Birs i Wiese. Miasto Bazylea tworzy razem z gminami Riehen i Bettingen kanton Bazylea-Miasto. Miasto dzieli się na Małą Bazyleę (Kleinbasel) na prawym i Wielką Bazyleę (Grossbasel) ze Wzgórzem Katedralnym na lewym brzegu Renu. Do miasta wcielono dawną osadę rybacką Kleinhüningen.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Einbeck – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Northeim. Według danych z roku 2008 miasto liczyło 27 082 mieszkańców. 1 stycznia 2013 do miasta przyłączono gminę samodzielną Kreiensen, która stała się automatycznie jego dzielnicą. Liczba mieszkańców wzrosła do 34 233.
  Alfeld (Leine) – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Hildesheim. Miasto liczy 20 460 mieszkańców (2008).
  Borken (Hessen) – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Hesja, w rejencji Kassel, w powiecie Schwalm-Eder. Liczy 12 703 mieszkańców (30 czerwca 2012).
  Celle - miasto powiatowe w północnej części Niemiec, w kraju związkowym Dolna Saksonia, nad rzeką Aller na południowym obrzeżu Pustaci Lüneburskiej. Jest siedzibą powiatu Celle, liczy ok. 70,7 tys. mieszkańców.
  Ottersweier – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, w powiecie Rastatt, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Bühl. Leży ok. 22 km na południe od Rastatt, przy drodze krajowej B3 i linii kolejowej InterCity (Karlsruhe-Bazylea).
  Niemiecka autostrada A661 (niem. Bundesautobahn 661, BAB 661, Autobahn 661) nazywana również Taunusschnellweg lub Osttangente Frankfurt, przebiega z północy na południe stanowiąc wschodnią obwodnicę Frankfurtu i łączy autostradę A5 z autostradą A3 w Hesji.
  Hamburg (łac. Hammonia; dolnoniem. Hamborg [ˈhaˑmbɔːχ]), właściwie Wolne i Hanzeatyckie Miasto Hamburg (niem. Freie und Hansestadt Hamburg) – miasto w północnych Niemczech na prawach kraju związkowego niedaleko ujścia Łaby do Morza Północnego. Wolne miasto i zarazem związkowy kraj niemiecki (pow. 755 km², ludność 1,74 mln – drugie po Berlinie). Największy port morski kraju (75 mln ton przeładunku), wielki ośrodek przemysłowy (statki, elektrotechnika, przetwórstwo ropy, przemysł spożywczy) i finansowy. W 2011 roku miasto to otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Czystości.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.698 sek.