• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Droga krajowa B35 - Niemcy

  Przeczytaj także...
  Bretten – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, w powiecie Karlsruhe, siedziba wspólnoty administracyjnej Bretten. Leży w Kraichgau, nad rzeką Saalbach, ok. 25 km na wschód od Karlsruhe, przy drogach krajowych B293, B294, B35 i linii kolejowej Bruchsal–Mühlacker; Bruchsal–Heilbronn; Karlsruhe–Bretten.Niemieckie autostrady (niem. Bundesautobahn, l.mn. Bundesautobahnen lub BAB) są oznaczane literą A wraz z liczbą. Autostrady w Niemczech o numerach nieparzystych biegną zwykle w kierunku południe-północ. Autostrady o numerach parzystych mają przebieg wschód-zachód (tak jak w Polsce drogi krajowe). Główne trasy (także o znaczeniu międzynarodowych) mają numery od 1 do 9 (np. A 1). Autostrady o numerach dwucyfrowych mają głównie znaczenie regionalne, a trzycyfrowe – regionalne lub lokalne (np. obwodnice miast). Autostrady o oznaczeniach dwu- lub trzycyfrowych są pogrupowane w ten sposób, że pierwsza cyfra oznaczenia wskazuje przybliżone położenie drogi. Np. A 10 – A 19 – okolice Berlina, A 20 – Meklemburgia-Pomorze Przednie, północ kraju, A 241 – okolice Schwerina (również Meklemburgia-Pomorze Przednie). W 2011 roku łączna długość autostrad wynosiła w Niemczech 12 800 km. Większość niemieckich autostrad nie ma ograniczeń prędkości, jednak zalecana prędkość wynosi 130 kilometrów na godzinę.
  Germersheim (palat. Germersche) – miasto powiatowe w Niemczech, w południowo wschodniej części kraju związkowego Nadrenia-Palatynat, siedziba powiatu Germersheim.
  Bundesstraße 35 number.svg

  Droga krajowa 35 (niem. Bundesstraße 35, B 35) – niemiecka droga krajowa przebiegająca na osi północny zachód południowy wschód od skrzyżowania z drogą B9 na obwodnicy Germersheim w Nadrenii-Palatynacie, przez Bruchsal, Gondelsheim, Bretten do skrzyżowania z drogą B10 na obwodnicy Illingen w Badenii Wirtembergii.

  Mühlacker – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Nordschwarzwald, w powiecie Enz, siedziba wspólnoty administracyjnej Mühlacker. Leży w Strombergu, ok. 12 km na północny wschód od Pforzheim, przy drodze krajowej B10 i linii kolejowej InterCity (Karlsruhe–Stuttgart).Droga krajowa 3 (Bundesstraße 3, B 3) – niemiecka droga krajowa przebiegająca z północy na południe, od skrzyżowania z drogą B73 koło Hamburga przez Soltau, Bergen, Celle, Hanower, Einbeck, Northeim, Getyngę, Kassel, Marburg, Frankfurt nad Menem, Darmstadt, Heidelberg, Karlsruhe, Baden-Baden do granicy ze Szwajcarią w Bazylei.
  Bundesstraße 35a number.svg

  Droga krajowa 35a (niem. Bundesstraße 35a, B 35a) przebiega w całości po terenie miasta Bruchsal na osi wschód zachód i stanowi połączenie drogi B35 z drogą B3 stanowiąc jednocześnie północną obwodnicę miasta. Droga ma ok. 2 km długości.

  Miejscowości leżące przy B35[ | edytuj kod]

  Nadrenia-Palatynat[ | edytuj kod]

  Germersheim

  Senden – miasto w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Szwabia, w powiecie Neu-Ulm, w Szwabii, około 8 km na południe od Neu-Ulm, nad rzeką Iller, przy drodze B28 i linii kolejowej (Oberstdorf – Ulm).Ulm – uniwersyteckie miasto na prawach powiatu w południowych Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Tybinga, siedziba regionu Donau-Iller oraz powiatu Alb-Donau, do którego miasto jednak nie należy. Leży nad Dunajem.

  Badenia-Wirtembergia[ | edytuj kod]

  Philippsburg, Graben-Neudorf, Karlsdorf, Bruchsal, Heidelsheim, Helmsheim, Gondelsheim, Bretten, Knittlingen, Maulbronn, Mühlacker, Illingen

  Historia[ | edytuj kod]

  Droga stanowi część planowanej niegdyś autostrady A80, która miała prowadzić z Germersheimu przez Bruchsal, Stuttgart i Ulm do Senden w Bawarii. Plany budowy autostrady porzucono a gotowe już fragmenty stały się częścią B35.

  Opis trasy[ | edytuj kod]

  Nadrenia-Palatynat[ | edytuj kod]

  Droga rozpoczyna swój bieg od bezkolizyjnego skrzyżowania z drogą krajową B9. Czteropasmowa szosa kieruje się na wschód jako północna obwodnica miasta. Po 1 km mija wyjazd do północnej części Germersheimu, po kolejnym przeprawia się przez Ren i opuszcza teren Nadrenii-Palatynatu.

  Graben-Neudorf – gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, w powiecie Karlsruhe, siedziba wspólnoty administracyjnej Graben-Neudorf. Leży nad rzeką Pfinz, ok. 15 km na północ od Karlsruhe, przy drogach krajowych B36, B35 i linii kolejowej Bazylea – Mannheim) ze stacją Graben-Neudorf.Knittlingen – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Nordschwarzwald, w powiecie Enz. Leży w Strombergu, w Parku Natury Stromberg-Heuchelberg, nad Saalbach, ok. 15 km na północ od Pforzheim, przy drodze krajowej B35.

  Badenia-Wirtembergia[ | edytuj kod]

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • lista autostrad w Niemczech
 • lista dróg krajowych w Niemczech
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Lista dróg krajowych w Niemczech (niem.)
 • Lista dróg krajowych w Niemczech i w Rzeszy (niem.)
 • Warto wiedzieć że... beta

  Bruchsal – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Mittlerer Oberrhein, w powiecie Karlsruhe, siedziba wspólnoty administracyjnej Bruchsal. Leży w Kraichgau, nad rzeką Saalbach, ok. 20 km na północny wschód od Karlsruhe, przy autostradzie A5, drogach krajowych B3, B35 i linii kolejowej Stuttgart–Mannheim; Karlsruhe–Mannheim.
  Stuttgart – miasto na prawach powiatu w Niemczech, stolica i największe miasto kraju związkowego Badenia-Wirtembergia, siedziba rejencji Stuttgart oraz regionu Stuttgart.
  Nadrenia-Palatynat (niem. Rheinland-Pfalz, w skrócie RP lub RLP) – kraj związkowy w południowo-zachodnich Niemczech. Założony został w 1947 r. Stolicą kraju związkowego jest Moguncja.
  Ren (fr. Rhin, niem. Rhein, nid. Rijn, ret. Rein) – jedna z najdłuższych rzek w Europie, licząca 1233 km, w tym 865 km w Niemczech Ren wypływa z Alp Szwajcarskich (gdzie ma swoje źródło), przez Jezioro Bodeńskie, dalej na północ tworząc granicę między Francją a Niemcami. Ren uchodzi poprzez Deltę Renu i Mozy do Morza Północnego na zachód od Rotterdamu w Holandii.
  Droga krajowa 10 (Bundesstraße 10, B 10) – niemiecka droga krajowa przebiegająca ze wschodu na zachód z Eppelborn przez Pirmasens, Karlsruhe, Stuttgart, Göppingen, Ulm, Neu-Ulm, Günzburg do Augsburga.
  Droga krajowa 9 (Bundesstraße 9, B 9) – niemiecka droga krajowa przebiegająca z północy na południe od granicy z Holandią koło Kranenburga przez Kleve, Neuss, Kolonię, Bonn, Moguncję do granicy z Francją, Bienwald-Lauterbourg.
  Wolne Państwo Bawaria (niem. Freistaat Bayern) – największy pod względem powierzchni i najlepiej rozwinięty gospodarczo kraj związkowy Republiki Federalnej Niemiec.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.905 sek.