• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Droga krajowa B35 - Austria

  Przeczytaj także...
  Retz - miasto w Austrii, w kraju związkowym Dolna Austria, w powiecie Hollabrunn, w pobliżu granicy z Czechami. Około 4,1 tys. mieszkańców.Układ z Schengen – porozumienie, które znosi kontrolę osób przekraczających granice między państwami członkowskimi układu, a w zamian za to wzmacnia współpracę w zakresie bezpieczeństwa i polityki azylowej. Dotyczy również współpracy przygranicznej.
  Pulkau - miasto w Austrii, w kraju związkowym Dolna Austria, w powiecie Hollabrunn. Liczy 1 560 mieszkańców (1 stycznia 2014).

  Droga krajowa B35 (Retzer Straße) - droga krajowa w północno-wschodniej Austrii. Trasa zaczyna się na przedmieściach Krems an der Donau (skrzyżowanie z B3) i biegnie ku północy do miasta Retz i dalej do dawnego przejścia granicznego z Republiką Czeską. W ciągu obwodnicy Pulkau prowadzi wspólnym śladem z drogą B45.

  Droga krajowa B45 (Pulkautal Straße) - droga krajowa w północno-wschodniej Austrii. Droga łączy miasto Horn ze skrzyżowaniem z B6 w okolicach Laa an der Thaya. Arteria biegnie równolegle do granicy z Czechami. Wzdłuż trasy płynie rzeka Pulkau - od niej zaczerpnięto też nazwę dla drogi. Przez klika kilometrów - w ciągu obwodnicy miasta Pulkau biegnie wspólnym śladem z B35.Czechy (czes. Česko), Republika Czeska (czes. Česká republika) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej. Od północnego wschodu graniczy z Polską, od zachodu i północnego zachodu z Niemcami, od południa z Austrią, a od południowego wschodu ze Słowacją. Stolicą i największym miastem Czech jest Praga. Kraj składa się z trzech historycznych krain – Czech właściwych, Moraw i czeskiej części Śląska. Na powierzchni 78 866 km² żyje ponad 10,5 mln osób, z czego 94% to Czesi. Państwo czeskie dzieli się na czternaście krajów. Czechy są republiką parlamentarną, demokratycznym państwem prawa o liberalnym systemie rządów, opartym na swobodnej rywalizacji partii i ruchów politycznych. Głową państwa jest prezydent. Naczelnym organem władzy ustawodawczej jest parlament z Izbą Poselską i Senatem, władzy wykonawczej rząd z czternastoma ministerstwami, a władzy sądowniczej Sąd Konstytucyjny i Sąd Najwyższy. Czechy są członkiem wielu organizacji międzynarodowych, m.in. ONZ, Unii Europejskiej, NATO, strefy Schengen, Rady Europy, OECD i Grupy Wyszehradzkiej.
  Krems an der Donau (czes. Kremže) – miasto w północno-wschodniej Austrii, w kraju związkowy Dolna Austria, port przy ujściu rzeki Große Krems do Dunaju. Około 23,7 tys. mieszkańców. Miasto jest na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.006 sek.