• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Droga krajowa B2 - Niemcy  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Farchant – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Garmisch-Partenkirchen. Leży około 5 km na północ od Garmisch-Partenkirchen, nad Loisach, przy drodze B2, B23 i linii kolejowej Monachium – Innsbruck.Hof – miasto na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Frankonia, siedziba regionu Oberfranken-Ost oraz powiatu Hof, chociaż do niego nie należy. Leży nad Soławą. Liczy 45 904 mieszkańców (2011). Najbliżej położone duże miasta: Norymberga ok. 100 km na południowy zachód, Praga ok. 100 km na wschód i Lipsk ok. 150 km na północny wschód. Nie zostało zburzone podczas II wojny światowej. Hof leży przy granicy z krajem związkowym Saksonia.

  Droga krajowa 2 (niem. Bundesstraße 2, B 2) – niemiecka droga krajowa przebiegająca z północnego wschodu na południe, od granicy Polskiej w Rosówku [województwo zachodniopomorskie ] DK13 prowadzony ze Szczecina . przez Schwedt/Oder, Berlin, Poczdam, Wittenbergę, Lipsk, Gerę, Hof, Bayreuth, Norymbergę, Treuchtlingen, Donauwörth, Augsburg, Monachium do granicy z Austrią w Scharnitz.

  Mittelpöllnitz - miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Turyngia, w powiecie Saale-Orla, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Triptis.Drogi rzymskie – system dróg wybudowany przez Rzymian o łącznej długości przekraczającej 70 tys. kilometrów. Drogi miały na celu głównie ułatwienie przemieszczania się legionów oraz kupców. Pozwalały również na szybsze przekazywanie informacji dzięki zorganizowanej wzdłuż dróg poczty państwowej (cursus publicus). Była to jednak broń obosieczna: Tak samo przeciwko imperium mogli je wykorzystać barbarzyńcy.

  Trasy europejskie[ | edytuj kod]

  Tabliczka E533.svg

  Droga pomiędzy węzłem końcowym na autostradzie A95 a granicą z Austrią jest częścią trasy europejskiej E533 (ok. 40 km).

  Beelitz - miasto w Niemczech w kraju związkowym Brandenburgia, w powiecie Potsdam-Mittelmark. W 2008 r miasto liczyło 11 963 mieszkańców.Nordendorf – gmina w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Szwabia, w powiecie Augsburg, we wspólnocie administracyjnej Nordendorf, częściowo na terenie Parku Natury Augsburg-Westliche Wälder, około 25 km na północ od Augsburga, przy drodze B2 i linii kolejowej (Monachium – Norymberga).


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Niemieckie autostrady (niem. Bundesautobahn, l.mn. Bundesautobahnen lub BAB) są oznaczane literą A wraz z liczbą. Autostrady w Niemczech o numerach nieparzystych biegną zwykle w kierunku południe-północ. Autostrady o numerach parzystych mają przebieg wschód-zachód (tak jak w Polsce drogi krajowe). Główne trasy (także o znaczeniu międzynarodowych) mają numery od 1 do 9 (np. A 1). Autostrady o numerach dwucyfrowych mają głównie znaczenie regionalne, a trzycyfrowe – regionalne lub lokalne (np. obwodnice miast). Autostrady o oznaczeniach dwu- lub trzycyfrowych są pogrupowane w ten sposób, że pierwsza cyfra oznaczenia wskazuje przybliżone położenie drogi. Np. A 10 – A 19 – okolice Berlina, A 20 – Meklemburgia-Pomorze Przednie, północ kraju, A 241 – okolice Schwerina (również Meklemburgia-Pomorze Przednie). W 2011 roku łączna długość autostrad wynosiła w Niemczech 12 800 km. Większość niemieckich autostrad nie ma ograniczeń prędkości, jednak zalecana prędkość wynosi 130 kilometrów na godzinę.
  Droga krajowa 22 (Bundesstraße 22, B 22) – niemiecka droga krajowa przebiegająca ze wschodu na południowy zachód z okolic Würzburga przez Bamberg, Bayreuth, Weiden do Cham w Bawarii.
  Puchheim – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Monachium, w powiecie Fürstenfeldbruck. Leży około 10 km na południowy wschód od Fürstenfeldbruck, przy drodze B2. Do 16 maja 2011 gmina wiejska (Gemeinde).
  Heroldsberg – gmina w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Środkowa Frankonia, w powiecie Erlangen-Höchstadt, około 12 km na południowy wschód od Erlangen, nad rzeką Gründlach, przy drodze B2 i linii kolejowej (Norymberga – Gräfenberg).
  Mering – gmina targowa w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Szwabia, w regionie Augsburg, w powiecie Aichach-Friedberg, siedziba wspólnoty administracyjnej Mering. Leży około 25 km na południowy zachód od Aichach, nad rzeką Paar, przy drodze B2 i linii kolejowej Monachium-Norymberga.
  Droga krajowa 4R (Bundesstraße 4R, B 4R) zwana również Nürnberger Ring – niemiecka droga krajowa będąca obwodnicą śródmiejską Norymbergi. W całości przebiega po terenie miasta i na całej długości jest czteropasmowa.
  Innsbruck – miasto w Austrii, stolica kraju związkowego Tyrol. Położone jest na wysokości 574 m n.p.m. w dolinie rzeki Inn. Liczy około 120 tys. mieszkańców. Około 30 km na południe od miasta znajduje się przełęcz Brenner (1370 metrów n.p.m.).

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.706 sek.