Droga krajowa B113 (Niemcy)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output .infobox.droga-A .naglowek{color:white;background:red}.mw-parser-output .infobox.droga-S .naglowek{color:white;background:dodgerblue}.mw-parser-output .infobox.droga-GP .naglowek{color:white;background:brown}.mw-parser-output .infobox.droga-E .naglowek{color:white;background:green}.mw-parser-output .infobox.droga-AH .naglowek{color:white;background:#252E79}.mw-parser-output .infobox.droga-default .naglowek{color:white;background:#8898BF}

Droga krajowa nr 113 (niem. Bundesstraße 113, B 113) – niemiecka droga krajowa przebiegająca wzdłuż granicy z Polską, z północy na południe od skrzyżowania z drogą B104 w Linken koło granicy i przejścia granicznego Lubieszyn-Linken z Polską w Meklemburgii-Pomorzu Przednim.

Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Meklemburgia-Pomorze Przednie (niem. Mecklenburg-Vorpommern) – kraj związkowy we wschodnich Niemczech. Najwyższym prawem krajowym jest Konstytucja Kraju Związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie z 23 maja 1993 r.

Od węzła autostradowego z autostradą A11 (trasą europejską E28) zakręca w kierunku wschodnim do granicy z Polską koło Mescherin w Brandenburgii, gdzie na moście granicznym przechodzi w polską drogę wojewódzką nr 120.

Autostrada A11 (niem. Bundesautobahn 11, BAB 11, Autobahn 11) – niemiecka będąca częścią połączenia autostradowego Berlin – Szczecin.Brandenburgia (niem. Brandenburg, dolnołuż. Bramborska, górnołuż. Braniborska) – jeden z 16 krajów związkowych Niemiec. Stolicą jest Poczdam. Obecny premier Brandenburgii to Dietmar Woidke (SPD), stojący na czele lokalnej koalicji SPD/Die Linke.

Zobacz też[ | edytuj kod]

  • lista autostrad w Niemczech
  • lista dróg krajowych w Niemczech
  • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Lista dróg krajowych w Niemczech (niem.)
  • Lista dróg krajowych w Niemczech i w Rzeszy (niem.)
  • Droga krajowa 104 (Bundesstraße 104, B 104) – niemiecka droga krajowa przebiegająca z zachodu na wschód od skrzyżowania z drogą B75 w Lubece w Szlezwiku-Holsztynie do granicy z Polską koło Linken w Meklemburgii-Pomorzu Przednim.Przejście graniczne Lubieszyn-Linken to dawne polsko-niemieckie drogowe przejście graniczne położone w województwie zachodniopomorskim, w powiecie polickim, w gminie Dobra w ciągu polskiej drogi krajowej nr 10 i niemieckiej Bundesstraße 104.
    Reklama