• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Drew Tyler Bell

  Przeczytaj także...
  Taniec – forma sztuki performance, składająca się z celowo wybranych sekwencji ludzkiego ruchu. Ruch ten ma wartość estetyczną i symboliczną, i jest uznawany jako taniec przez wykonawców i obserwatorów w danej kulturze. Taniec może być podzielone i opisany ze względu na rodzaj choreografii, rodzaj ruchów lub historyczne pochodzenie.Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Drew Tyler Bell (ur. 29 stycznia 1986 roku w stanie Indiana) - amerykański aktor i tancerz.

  Życiorys[]

  Urodzony w stanie Indiana, swoje dzieciństwo spędził w stanie Ohio. Występował w regionalnych produkcjach teatralnych i zespołach tanecznych, zanim zdecydował się na karierę w Hollywood. Brał udział w licznych reklamach telewizyjnych. Mając piętnaście lat zadebiutował na dużym ekranie w komedio-dramacie Bez Charliego (Without Charlie, 2001) oraz pojawił się gościnnie w sitcomie NBC Wszystko o nas (All About Us, 2001). W 2004 roku został zaangażowany do roli Thomasa Forrestera, syna Ridge'a Forrestera (Ronn Moss) i Taylor Hayes (Hunter Tylo) w operze mydlanej CBS Moda na sukces (The Bold and the Beautiful). W 2006 roku zagrał na scenie Broadwayu w sztuce Wiosenne przebudzenie (Spring Awakening) jako Hanschen.

  Moda na sukces (ang. The Bold and the Beautiful, w skrócie B&B, dosł. Śmiali i piękni) – amerykańska opera mydlana, stworzona przez Lee Phillip Bell i Williama Josepha Bella. Zadebiutowała w CBS 23 marca 1987 roku, zastępując serial Capitol. Premiera w Polsce odbyła się 5 września 1994 roku w TVP1; obecnie ta opera mydlana jest emitowana od poniedziałku do czwartku, o godz. 14:30, z powtórkami w weekendy. Moda na sukces doczekała się emisji w prawie 100 krajach. Z tego powodu została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa. W 2008 roku, serial oglądany był przez 26,2 mln ludzi na całym świecie (znaczna część z Włoch, gdzie znany jest jako Beautiful i z Francji, gdzie jest emitowany jako Top modèles i Amour, gloire et beauté). Moda na sukces jest najdłużej emitowanym serialem w Polsce.Ronald „Ronn” Montague Moss (ur. 4 marca 1952 w Los Angeles w stanie Kalifornia) – amerykański aktor telewizyjny i wokalista.

  Filmografia[]

  filmy fabularne[]

 • 2007: Ciemność rusza do boju (The Seeker: The Dark Is Rising) jako James Stanton
 • 2007: Najlepszy strzał (Her Best Move) jako Josh
 • 2006: State's Evidence jako Rick
 • 2003: Smakosz 2 (Jeepers Creepers II) jako Jonny Young
 • 2001: Bez Charliego (Without Charlie) jako Marty
 • seriale TV[]

 • 2010: Giganci (Gigantic) jako Trip
 • 2010: CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku (CSI: NY) jako Alex Contoursi
 • 2009: CSI: Kryminalne zagadki Miami (CSI: Miami) jako Steve Emerson
 • 2009: CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas (CSI: Crime Scene Investigation) jako Max Stanton
 • 2008: Gotowe na wszystko (Desperate Housewives) jako Charlie
 • 2008: 90210
 • 2008: Pośrednik (The Middleman) jako Pip
 • 2006: Standoff jako Chuck Langdon
 • 2006: MADtv jako koszykarz
 • 2004-2010: Moda na sukces jako Thomas Forrester
 • 2003: Agent przyszłości (Jake 2.0) jako Jerry Foley
 • 2001: Wszystko o nas (All About Us) jako Ethan
 • Przypisy

  1. ABC: Biography for Drew Tyler Bell (ang.). [dostęp 2012-08-11].

  Linki zewnętrzne[]

 • Drew Tyler Bell w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Drew Tyler Bell w bazie filmweb.pl
 • Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Giganci (2010-2011) – amerykański serial komediowy nadawany przez stację TeenNick od 8 października 2010 roku do 22 kwietnia 2011 roku. W Polsce premiera serialu nastąpiła 3 października 2011 roku na kanale teleTOON+.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Gotowe na wszystko (ang. Desperate Housewives, dosł. „zdesperowane gospodynie domowe”) – amerykański serial telewizyjny, wyprodukowany i nadawany przez telewizję ABC od 3 października 2004 do 13 maja 2012 roku. W Polsce pojawił się rok później, 8 września 2005. Akcja toczyła się w luksusowym przedmieściu fikcyjnego miasta Fairview, przy ulicy Wisteria Lane. Sąsiadki, pozornie idealne amerykańskie panie domu, nie tylko zmagały się z szarą rzeczywistością. Próbowały przy tym też odkryć mroczną tajemnicę ich zmarłej przyjaciółki oraz każdego następnego sąsiada, jaki się tam sprowadzał. Serial jest mieszanką różnych gatunków telewizyjnych jak komedii, dramatu, kryminału i klasycznej opery mydlanej.
  Smakosz 2 (tytuł oryg. Jeepers Creepers 2) − film fabularny z 2003 roku, sequel horroru Victora Salvy z roku 2001 (patrz: Smakosz), wyprodukowany wykonawczo przez Francisa Forda Coppolę.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  NBC (od National Broadcasting Company) – amerykańska sieć telewizyjna (pierwotnie radiowa) z siedzibą w Rockefeller Center, Nowy Jork. Jest częścią medialnego koncernu NBCUniversal. Dostarcza audycji ponad 200 amerykańskim stacjom telewizyjnym. Właściciel sieci, NBCUniversal, od 2011 roku należy w 51% do firmy Comcast, zaś 49% nadal do GE.
  Broadway, teatr broadwayowski jest popularnym określeniem przemysłu rozrywkowego (sztuk teatralnych lub musicali) zlokalizowanych na Manhattanie w Nowym Jorku wzdłuż ulicy Broadway (w tzw. Theatre District) oraz w Lincoln Center. Wraz z londyńskim West Endem, Broadway jest traktowany jako wiodący ośrodek sztuki teatralnej świata anglojęzycznego.
  Sitcom (ang. situation comedy) – rodzaj serialu komediowego, w którym dominuje tzw. humor sytuacyjny. Akcja sitcomu rozgrywa się przez większość czasu w jednym pomieszczeniu. Rodzaj tej sztuki filmowej zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych. Nazwa sitcom pochodzi od angielskiego wyrażenia situation comedy i oznacza komedię sytuacyjną.
  Aktor (łac. agere – działać) – osoba odgrywająca za pomocą szczególnego zachowania, technik cielesnych i głosowych rolę w teatrze lub w filmie. Od zwykłego człowieka odróżnia go ze strony samego aktora świadomość gry, ze strony widzów – szczególny sposób traktowania osoby jako aktora. Wobec widza istnieje na sposób dwoisty, jako odtwarzana postać, w którą się tymczasowo wciela, i zarazem jako żywy człowiek, posiadający własną rzeczywistą tożsamość i biografię.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.044 sek.