• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Drew Brown

  Przeczytaj także...
  Waking Up – drugi album studyjny amerykańskiej grupy rockowej OneRepublic, wydany przez Interscope Records, 17 listopada 2009 roku. Autorem wszystkich piosenek z tej płyty jest Ryan Tedder – wokalista zespołu. Pierwszym singlem promującym album jest utwór All the Right Moves. Kolejnym singlem jest Secrets wydany 21 września 2009 roku w Niemczech.„Love Runs Out” – piosenka amerykańskiego pop-rockowego zespołu OneRepublic stworzona na ich trzeci album studyjny Native. Utwór został wydany 14 kwietnia 2014 roku jako piąty singiel z płyty. Piosenka została napisana przez członków zespołu Ryana Teddera, Brenta Kutzle, Drew Browna, Zacha Filkinsa i Eddie Fishera, a wyprodukowana przez Ryana Teddera.
  ”Feel Again” – singel amerykańskiego zespołu pop-rockowego OneRepublic z ich trzeciego albumu studyjnego, Native. Utwór został wydany 27 sierpnia 2012 roku jako pierwszy singel promujący album zespołu. Autorami piosenki i producentami są Ryan Tedder, Brent Kutzle, Drew Brown, Noel Zancanella.

  Drew Brown, właśc. Andrew John Brown (ur. 9 stycznia 1984) – amerykański muzyk, gitarzysta i keyboardzista w pop-rockowym zespole OneRepublic oraz grupie Debate Team.

  Biografia i kariera[ | edytuj kod]

  Drew pochodzi z Broomfield w stanie Kolorado, gdzie pracował w restauracji Big Dog Deli, aby wesprzeć się finansowo jako początkujący muzyk. W 2004 Drew przeprowadził się do Los Angeles, gdzie dołączył do nowo powstałego zespołu, założonego przez Ryana Teddera i Zacha Filkinsa. Wraz z OneRepublic osiągnął ogólnoświatową sławę.

  Say (All I Need) to piosenka pop rockowego zespołu OneRepublic z ich debiutanckiego albumu Dreaming Out Loud. W programie MTV, lider zespołu, Ryan Tedder ogłosił, że "Say (All I Need)" będzie następnym singlem z albumu.Zachary Douglas Filkins (ur. 15 września 1978) – amerykański model i gitarzysta, znany głównie z zespołu OneRepublic.

  OneRepublic[ | edytuj kod]

   Osobny artykuł: OneRepublic.

  Drew od 2005 roku jest gitarzystą w zespole OneRepublic. Współtworzył także wiele piosenek dla zespołu, m. in. "Say (All I Need)", "Mercy", "Stop and Stare", "All Fall Down", "Tyrant" i "Won't Stop" z debiutanckiego albumu Dreaming Out Loud oraz tytułowy utwór z drugiej płyty Waking Up, a także "Feel Again" i "Love Runs Out" z ostatniego albumu zespołu, Native.

  Native – trzeci album studyjny amerykańskiej grupy pop-rockowej OneRepublic, wydany 22 marca 2013 roku przez Interscope Records. Album promowany był czterema singlami, z których największy sukces osiągnął utwór "Counting Stars" docierając do pierwszej piątki na oficjalnych listach w ponad 20 krajach świata. 14 kwietnia 2014 roku ukazała się reedycja albumu Native promowana singlem "Love Runs Out".Ryan Benjamin Tedder (ur. 26 czerwca 1979 w Tulsa, Oklahoma) – amerykański wokalista, producent, autor tekstów i kompozytor. Pisze i produkuje dla wielu różnych artystów, ale od 2007 jest najbardziej znany jako lider grupy OneRepublic.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Rock star rises from Broomfield roots (ang.). Broomfield News. [dostęp 22-05-2010].
  Warto wiedzieć że... beta

  Dreaming Out Loud – debiutancki album zespołu OneRepublic, producentem jest Greg Wells, jednak dwie piosenki wyprodukowane są przez samego lidera zespołu Ryana Teddera. Po raz pierwszy album został wydany 20 listopada 2007 roku w USA i Nowej Zelandii, ale na rynku muzycznym ukazał się też w Australii (luty 2008, UK i we Włoszech (marzec 2008) oraz Hiszpanii (kwiecień 2008). Do tej pory sprzedano ponad milion egzemplarzy na całym świecie.
  OneRepublic – amerykański zespół pop-rockowy założony w Kolorado. Od lata 2006 roku, byli stale określani jako top wykonawcy na MySpace dzięki szerokiej działalności w środowisku internetowym. Zespół powstał w Colorado Springs z inicjatywy Ryana Teddera autora tekstów i producenta oraz jego licealnego kolegi Zacha Filkinsa. Obecnie grupa przeniosła się do Los Angeles. Po krótkim okresie w Columbia Records, grupa zmieniła wytwórnię na Interscope Records/Mosley Music Group i skończyła pracę nad debiutanckim albumem, którego producentem jest Greg Wells (Deftones, Mika, Pink). Krążek pt. "Dreaming out loud" został wydany pod koniec 2007 roku. Główny wokalista OneRepublic, Ryan Tedder, jest też autorem tekstów i producentem innych R&B, popowych i rockowych inwestycji. W zamian za współpracę z jego zespołem OneRepublic napisał i sponsorował singel Jennifer Lopez "Do it Well", napisał i sponsorował nowy singel Natashy Bedingfield "Love like This" (z Seanem Kingstonem), napisał i sponsorował pierwszy międzynarodowy singel Leony Lewis "Bleeding Love" oraz napisał tekst piosenki "He said She said" dla gwiazdy High School Musical Ashley Tisdale. Współpracował też z Paulem Oakenfoldem, Baby Bashem, i Chrisem Cornellem.
  Stop and Stare to drugi singel poprockowego zespołu OneRepublic, piosenka została wyprodukowana przez Grega Wellsa na debiutancki album Dreaming Out Loud. Singel został wydany w USA 27 listopada 2007 roku. "Stop and Stare" następnie został udostępniony dla radia w UK (16 grudnia 2007) i Australii (17 grudnia 2007). Piosenka odniosła do tej pory podobny sukces do poprzedniego singla zespołu "Apologize", debiutując na #30. Singel w UK został wydany 3 marca 2008 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.725 sek.