• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • DreamWorks  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  The Neverhood jest przygodową grą komputerową stworzoną przez Douga TenNapela i wydaną 31 października 1996 roku przez firmę DreamWorks Interactive. Gra prezentuje animację wykonaną w technice poklatkowej z wykorzystaniem plastelinowych postaci. Sequelem gry jest Skullmonkeys, wydany tylko na konsole PlayStation. Postacie z gry występują również w grze "Klaymen Gun Hockey" wyłącznie w języku japońskim na konsolę PSX.Amerykańska opowieść. Fievel jedzie na Zachód (ang. An American Tail: Fievel Goes West, 1991) – amerykański film animowany. Sequel filmu Amerykańska opowieść z 1986 roku. Film opisuje kolejne przygody dzielnej małej myszki Fiewel. Film doczekał się dwóch kontynuacji: Amerykańska opowieść. Skarb Wyspy Manhattan i Amerykańska opowieść. Tajemnica potwora z Manhattanu.

  DreamWorks (inne nazwy to DreamWorks L.L.C., DreamWorks SKG, DreamWorks Pictures) – amerykańska wytwórnia filmowa, zajmująca się produkcją i dystrybucją filmów i programów telewizyjnych.

  Historia[ | edytuj kod]

  Firma DreamWorks SKG została założona w 1994 roku przez Davida Geffena, Stevena Spielberga oraz Jeffreya Katzenberga. Inicjały SKG pochodzą od nazwisk współzałożycieli.

  Podróż przedślubna (tytuł oryginalny Forces of Nature) - amerykański film fabularny (komedia romantyczna) w reżyserii Bronwen Hughes.Hotel dla psów (ang. Hotel for Dogs, 2009) – amerykański film komediowy. Jest to adaptacja powieści Lois Duncan pod tym samym tytułem.

  W 1996 roku jako pododdział studia powstała wytwórnia muzyczna DreamWorks Records, jednak nigdy nie spełniła pokładanych w niej nadziei i została sprzedana w październiku 2003 koncernowi Universal Music Group.

  Największe sukcesy finansowe firma DreamWorks odnosiła w produkcji filmowej, szczególnie w filmach animowanych. Część firmy DreamWorks zajmująca się animacją, po połączeniu z firmą Pacific Data Images utworzyła DreamWorks Animation, która początkowo wchodziła w skład DreamWorks SKG. Po sukcesie kasowym jakim okazał się film Shrek 2 w 2004 roku, który stał się najbardziej kasowym filmem animowanym wszech czasów, DreamWorks stała się głównym rywalem firmy Pixar w erze komputerowo generowanych filmów animowanych. W tym samym roku DreamWorks Animation stała się osobną spółką notowaną na giełdzie.

  Appearances – brytyjski niemy dramat filmowy z 1921 w reżyserii Donalda Crispa. Został zrealizowany na podstawie sztuki autorstwa dramaturga Edwarda Knoblocka. Autorką scenariusza jest Margaret Turnbull. W rolach głównych wystąpili David Powell, Mary Glynne i Langhorn Burton. Przygody Kota w Butach (an. The Adventures of Puss in Boots, od 2015) – amerykański serial animowany wyprodukowany przez wytwórnię DreamWorks Animation Television, opowiadający o przygodach rudego wojownika, Kota w butach, bohatera filmów z serii Shrek.

  Wytwórnia została przejęta przez Paramount Pictures w 2006 roku, a w 2019 właścicielem wytwórni został Comcast właściciel m.in. Universal Pictures

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Przybysz z gwiazd (ang. Invasion America) – japońsko-amerykański serial animowany wyprodukowany przez The WB Television Network i DreamWorks SKG..
  Koniec z Hollywood (tytuł oryginalny: Hollywood Ending) – amerykańska komedia z 2002 r. napisana i wyreżyserowana przez Woody’ego Allena.
  Paramount Pictures Corporation - amerykańska wytwórnia filmowa założona 8 maja 1912 roku przez Adolpha Zukora, zajmująca się produkcją i dystrybucją filmów, mająca swą siedzibę w Hollywood. Jest ona drugą najstarszą działającą wytwórnią w USA (zaraz po Universal Pictures). Większość jej udziałów posiada dziś korporacja Viacom.
  Krudowie – u zarania dziejów (ang. Dawn of the Croods, od 2015) – amerykański serial animowany wyprodukowany przez wytwórnię DreamWorks Animation, bazowany na filmie Krudowie z 2013 roku, w której akcja toczy się na długo przed wydarzeniami z filmu.
  Stary, kocham cię (tytuł oryg. I Love You, Man) − amerykański film komediowy z 2009 roku w reżyserii Johna Hamburga.
  Eurotrip (tłum. eurowycieczka, europejska podróż) – amerykańsko-czeska komedia filmowa z 2004 roku w reżyserii Jeffa Schaffera. Komizm filmu opiera się na zderzeniu różnic kulturowych, a twórcy wyśmiewają amerykańskie stereotypy dotyczące Europejczyków.
  Transformers – amerykański film, wyreżyserowany przez Michaela Baya w roku 2007, z Shią LaBeoufem, Jonem Voightem i Megan Fox w rolach głównych, nakręcony na podstawie zabawek produkowanych przez firmę Hasbro, serialu animowanego i komiksu o tym samym tytule. 24 czerwca 2009 miał premierę w Polsce film Transformers 2.W roku 2012 odbyła się premiera 3 części serii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.07 sek.