• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Drake - raper  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Jerry Lee Lewis (ur. 29 września 1935 w Ferriday, Luizjana) - amerykański piosenkarz i pianista związany z wczesnym rock and rollem.Take Care – drugi album studyjny kanadyjskiego rapera Drake’a, wydany 15 listopada 2011 roku nakładem wytwórni Young Money Entertainment I Cash Money Records. Płyta zadebiutowała na 1. miejscu listy Billboard 200, rozchodząc się w w 631,000 kopii pierwszym tygodniu . Otrzymała pozytywne recenzje od krytyków muzycznych (m. in. 78 punktów na 100 na stronie Metacritic). Drake otrzymał za krążek w roku 2013 statuetkę Grammy za Najlepszy Album Rap/Hip-Hop.

  Drake, właściwie Aubrey Drake Graham (ur. 24 października 1986) – kanadyjski raper, piosenkarz i aktor.

  Jego kariera rozpoczęła się wraz z rolą Jimmy’ego Brooksa w serialu Degrassi: Nowe pokolenie. Przez długi czas był blisko związany z Young Money Entertainment, aż do czerwca 2009, kiedy to podpisał oficjalny kontrakt z wytwórnią. 15 czerwca 2010 ukazał się jego pierwszy album studyjny pt. Thank Me Later, który zadebiutował na szczycie Billboard 200, rozchodząc się w pierwszym tygodniu w 447 tys. kopii na terenie Stanów Zjednoczonych.

  Memphis – miasto w środkowej części Stanów Zjednoczonych, w południowo-zachodniej części hrabstwa Shelby, w stanie Tennessee, nad rzeką Missisipi. Nazwa pochodzi od miasta Memfis w starożytnym Egipcie. Obszar metropolitalny Memphis obejmuje 1,35 mln mieszkańców (2018). Mary Jane Blige (ur. 11 stycznia 1971 w Bronksie, Nowy Jork) – amerykańska piosenkarka R&B, sprzedała ponad 40 milionów swoich płyt na całym świecie. W 2010 roku wzięła udział w nagraniu piosenki "We are the World" na rzecz ofiar trzęsienia ziemi na Haiti.

  Po sukcesie So Far Gone, jego pierwszego minialbumu, otrzymał dwie nominacje do nagród Grammy oraz wystąpił na ceremonii ich rozdania w 2010. Podczas gali przyznano mu jedną statuetkę spośród przydzielonych mu nominacji.

  W 2013 zdobył nagrodę Grammy w kategorii „Najlepszy album rap/hip-hop” za płytę pt. Take Care.

  Wczesne życie[ | edytuj kod]

  Aubrey Drake Graham urodził się 24 października 1986 roku w Toronto jako syn Dennisa Grahama, perkusisty pracującego z Jerrym Lee Lewisem, i Sandi Graham, wychowawczyni. Jego wujkowie, Larry Graham oraz Teenie Hodges, także są muzykami. Dennis Graham jest Afroamerykaninem z Memphis, natomiast Sandi kanadyjską Żydówką (z tego powodu Drake uczestniczył w zajęciach w żydowskiej szkole oraz miał bar micwę). Kiedy Aubrey miał pięć lat, jego rodzice się rozwiedli, a on sam wychowywany był przez matkę w zamożnej dzielnicy Toronto, Forest Hill. Drake uczęszczał do Forest Hill Collegiate Institute, gdzie po raz pierwszy miał styczność z aktorstwem, jednak jej nie ukończył. Podczas gdy Aubrey na co dzień mieszkał z matką, większość okresów letnich spędzał u swojego ojca w Memphis.

  Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.Dr. Dre, właściwie Andre Romelle Young (ur. 18 lutego 1965 w Compton, Los Angeles w Kalifornii) – amerykański producent muzyczny i raper. Jest przyrodnim bratem Warrena G.

  Kariera aktorska[ | edytuj kod]

  2001–2005: Degrassi: Nowe Pokolenie[ | edytuj kod]

  W 2001 roku Graham rozpoczął swoją karierę aktorską rolą Jimmy’ego Brooksa w serialu Degrassi: Nowe Pokolenie, w którym występował do 2009 roku, pojawiając się w 138 odcinkach. W 2008 roku Drake zagrał również w filmie telewizyjnym Degrassi Spring Break Movie.

  Atlantic Records (Atlantic Recording Corporation) – amerykańska wytwórnia płytowa będąca własnością Warner Music Group.Digital download – sposób zakupu utworu muzycznego, singla (digital single) lub albumu drogą pobierania plików (np. w formacie MP3). Zakup taki może być zrealizowany w sklepie internetowym. Popularne serwisy tego typu to m.in. iTunes Store, Beatport, Junodownload, DJDownload, Trackitdown, Audiojelly, DanceTunes, Traxsource, DJ Tunes lub Napster.

  W czerwcu 2010 roku poinformowano, że wokalista będzie dubbingował postać Jace'a Strattora w grze Gears of War 3.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Raper, MC – muzyk wykonujący muzykę rap. Muzyka ta jest elementem kultury hip-hop. Pierwsi raperzy zaczęli pojawiać się już w latach siedemdziesiątych w Nowym Jorku, USA. Pionierem gatunku jest DJ pochodzący z Jamajki Clive Campbell znany też jako Kool Herc.
  William Leonard Roberts II (ur. 28 stycznia 1976 r.), lepiej znany jako Rick Ross - amerykański raper i założyciel wytwórni Maybach Music Group. W konflikcie z raperem 50 Centem.
  Więzadło krzyżowe przednie (łac. ligamentum cruciatum anterius) – wewnątrzstawowe więzadło stawu kolanowego (jest objęte błoną włóknistą, ale również pokryte błoną maziową, dlatego leży na zewnątrz jamy stawowej). Więzadło ma budowę dwupęczkową – pęczki są niezależnie przyczepione do kości udowej i piszczelowej. Uszkodzenie więzadła jest jedną z najczęstszych przyczyn kontuzji u sportowców.
  Lil Wayne, właściwie Dwayne Michael Carter, Jr. (ur. 27 września 1982 w Nowym Orleanie) – amerykański raper. Były członek Hot Boys – amerykańskiej grupy hiphopowej związanej z Cash Money Records.
  Future, właściwie Nayvadius DeMun Wilburn (ur. 20 listopada 1983) – amerykański raper, piosenkarz, autor tekstów i producent muzyczny.
  Birdman, właściwie Bryan Williams, inny pseud. Baby (ur. 15 lutego 1969 w Nowym Orleanie) – amerykański raper, producent i wydawca muzyczny.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.169 sek.