• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dragon Ball  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Naruto (jap. ナルト) – manga Masashiego Kishimoto oraz adaptacja telewizyjna na jej podstawie. Jej główny bohater, Naruto Uzumaki, to nastoletni ninja, który nieprzerwanie szuka uznania i szacunku oraz sposobu na zostanie hokage – przywódcą i jednym z najsilniejszych ninja w swojej wiosce.Wędrówka na Zachód (chin. upr. 西游记, chin. trad. 西遊記, pinyin Xīyóujì, Wade-Giles Hsi-yu chi) – jedna z czterech klasycznych powieści chińskiej literatury, autorstwa Wu Cheng’ena.

  Dragon Ball (jap. ドラゴンボール Doragon Bōru)manga stworzona przez Akirę Toriyamę. Jest ona luźno oparta na motywach zaczerpniętych z chińskiej powieści Wędrówka na Zachód. Manga składa się z 42 tomów podstawowych oraz jednego tomu specjalnego.

  Na podstawie mangi powstało anime, które składa się z czterech serii – Dragon Ball i Dragon Ball Z opartych na mandze, a także Dragon Ball GT i Dragon Ball Super, prezentujących nowe przygody bohaterów. Od 5 kwietnia 2009 roku emitowana była odświeżona wersja serii Z (z niewielkimi zmianami) pod tytułem Dragon Ball Kai.

  TV Asahi Corporation (jap. 株式会社テレビ朝日, Kabushiki-gaisha Terebi Asahi) – japońska stacja telewizyjna, istniejąca od 1957 roku, z siedzibą w dzielnicy Minato. Siostrzanym medium telewizji jest gazeta Asahi Shimbun. W 2013 roku spółka zatrudniała około 1100 pracowników, a jej aktywa finansowe zostały oszacowane na 100 mln jenów.Animage (jap. アニメージュ, Animēju) – najstarszy japoński miesięcznik traktujący o mandze oraz anime, wydawany przez Tokuma Shoten.

  Seria zdobyła na świecie wielką popularność. Autorzy obecnie popularnych mang (jak Naruto czy One Piece) przyznają, że czerpali z niej inspirację do własnej twórczości.

  Spis treści

 • 1 Opis fabuły
 • 2 Postacie
 • 2.1 Główni bohaterowie
 • 2.2 Główni przeciwnicy
 • 3 Wersja polska
 • 3.1 RTL7
 • 3.2 AXN Spin
 • 4 Odbiór
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne
 • AXN Spin – stacja telewizyjna będąca własnością medialnego skrzydła (Sony Pictures Television International) japońskiego koncernu Sony, adresowana do młodzieży.Son Gokū (jap. 孫 悟空, Son Gokū) (w polskiej wersji językowej anime Songo) – postać fikcyjna, bohater serii anime i mangi Dragon Ball. Został stworzony przez Akirę Toriyamę. Jego przygody ukazywały się oryginalnie na łamach magazynu Weekly Shōnen Jump w latach 1984-1995, później zaś zostały wydane w formie 42 tomów (tankōbon), wydawanych przez Shūeisha. Pierwszy raz pojawił się w historii pod tytułem Bulma i Son Gokū.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  RTL 7 – był jedną z telewizji komercyjnych nadających w Polsce w latach 1996-2002. Stacja została uruchomiona przez koncern CLT-UFA (dziś RTL Group) oraz Universal Studios.
  Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.
  Synthesis Media – polskie studio zajmujące się m.in. postprodukcją telewizyjną, filmową, nagrywaniem reklam, udźwiękowieniem itd. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie przy ul. Krupińskiego 75. Dyrektorem zarządzającym jest Ewa Jankowicz, a Prezesem zarządu i dyrektorem kreatywnym Piotr Żebrecki. Synthesis Media Group stacjonuje obecnie w kilku krajach Europy Środkowo-Wschodniej i innych. Firma dzieli się na trzy filie: Synthesis Media Production, Synthesis Media Language Versioning i Synthesis Media IPTV & VOD Services.
  Vegeta (jap. ベジータ, Bejīta) – jedna z głównych postaci serii Dragon Ball Z autorstwa Akiry Toriyamy. Saiya-jin, książę planety Vegeta.
  Weekly Shōnen Jump (jap. 週刊少年ジャンプ, Shūkan Shōnen Janpu) – tygodnik zawierający mangę typu shōnen wydawany przez Shūeisha w ramach magazynu Jump. Pierwszy numer ukazał się 2 lipca 1968 roku, czasopismo jest wydawane do dnia dzisiejszego. Jest to jeden z najstarszych magazynów o tematyce mangi wydawany w Japonii w nakładzie 2,8 mln egzemplarzy. Rozdziały, które są ukazywane w magazynie są zbierane i publikowane jako tomiki w Jump Comics co 2-3 miesiące. Mangi publikowane w czasopiśmie mają trafiać głównie do młodych mężczyzn przez dużą liczbę walk oraz scen komediowych.
  Manga (jap. 漫画, Manga) – komiks, obraz, rysunek, szkic, karykatura. Japońskie słowo wywodzące się ze sposobu ozdabiania rycin i innych form sztuki użytkowej. Współcześnie używane poza Japonią oznacza japoński komiks.
  Dragon Ball Kai (jap. ドラゴンボール改, Doragon Bōru Kai) to reedycja serii anime Dragon Ball Z. Została ona wydana z okazji dwudziestolecia powstania całej serii. Premierowy odcinek został wyemitowany 5 kwietnia 2009 roku, na kanale Fuji TV. Tytułową i końcową piosenkę wykonuje Takayoshi Tanimoto.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.096 sek.