• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • DragonForce  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  The Darkness (ang. ciemność) – brytyjska grupa wykonująca muzykę z pogranicza hard rocka i heavy metalu. Powstała w 2000 roku w Lowestoft.Herman Li (chiń.: 李康敏; pinyin: Lǐ Kāngmǐn; ur. 12 marca 1976 w Hongkongu) – chiński muzyk, kompozytor i gitarzysta. Działalność artystyczną rozpoczął w 1993 roku w formacji Demoniac. Od 1999 roku występuje w grupie muzycznej DragonForce której był współzałożycielem. Li jako główną inspirację wymienił gitarzystę John Petrucciego.
  Przypisy[ | edytuj kod]
  1. Encyclopaedia Metallum – DragonForce (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2011-08-27].
  2. DragonForce Billboard Charts (ang.). www.billboard.com. [dostęp 2011-08-27].
  3. Chart Stats – DragonForce. Chart Stats. [dostęp 2008-06-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-07-23)].
  4. Artist Chart History – DragonForce (jap.). Oricon Chart. [dostęp 2008-09-05].
  5. DragonForce Swedish Albums Chart (ang.). swedishcharts.com. [dostęp 2011-08-27].
  6. DragonForce Austrian Albums Chart (ang.). austriancharts.at. [dostęp 2012-05-04].
  7. DragonForce/Longplay-Chartverfolgung (niem.). musicline.de. [dostęp 2014-04-01].
  8. BPI: DragonForce (ang.). www.bpi.co.uk. [dostęp 2014-04-01].
  9. Grammy 2009 Winners List. MTV, 8 lutego, 2009. [dostęp 1 grudnia, 2009].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona zespołu (ang.)
 • Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.Death metal - gatunek muzyki heavymetalowej, będący pochodną thrash metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku. Nazwa "death metal" w dosłownym znaczeniu oznacza "metal śmierci". Za twórcę terminu death metal powszechnie uznawany jest Jeff Becerra, autor utworu o tym samym tytule z albumu Seven Churches grupy Possessed z 1985 roku.


  Podstrony: [1] [2] [3] 4  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).
  Halford - angielska grupa muzyczna wykonująca heavy metal. Powstała 1996 roku w Birmingham z inicjatywy znanego z występów w grupie Judas Priest wokalisty Roba Halforda.
  Sam Totman (ur. 8 sierpnia 1979 w Hertfordshire), brytyjski muzyk i kompozytor, członek power metalowego zespołu DragonForce. W młodości przeprowadził się do Nowej Zelandii. Na scenie muzycznej działa od 1992. Był członkiem zespołów Power Quest, Demoniac i Shadow Warriors.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.881 sek.