• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dover Priory

  Przeczytaj także...
  High Speed 1 – linia kolei dużej prędkości o długości 108 km biegnącej od Londynu, poprzez Kent do Eurotunelu. Celem budowy było uzyskanie szybkiego połączenia pasażerskiego ruchu międzynarodowego z Wielkiej Brytanii do Europy kontynentalnej, dodatkowo służy ruchowi krajowemu do i z miast w Kent. Linia poprowadzona jest przez rzeki Medway i pod Tamizą do stacji kolejowej London St Pancras. Linię otwarto 14 listopada 2007. Linia pozwala na rozwinięcie prędkości do 300 km/h, a jej budowa kosztowała 5,2 mld funtów. Na linii znajdują się stacje pośrednie: Stratford International, Ebbsfleet International i Ashford International.Folkestone – angielskie miasto nad kanałem La Manche, w hrabstwie Kent, w pobliżu Dover. Liczy około 50 tys. mieszkańców.
  Ramsgate – miasto i civil parish w Wielkiej Brytanii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Thanet, port na wschodnim wybrzeżu Anglii. W 2011 roku civil parish liczyła 40 408 mieszkańców.

  Dover Priory – główny dworzec kolejowy w Dover w hrabstwie Kent, w Anglii. Znajdują się tu 2 perony. W 2007 z usług dworca skorzystało około 923 000 pasażerów.

  Historia[]

  Stacja Dover Priory otwarta została w dniu 22 lipca 1861 jako tymczasowa krańcówka London, Chatham and Dover Railway (LCDR). Stał się stacją przelotową w dniu 1 listopada 1861 z ukończeniem tunelu przez Western Heights, aby uzyskać dostęp do obszaru Zachodnich Doków, gdzie LCDR stworzyło stację Dover Harbour. Początkowo stacja była znana jako Dover Town, ale została zmieniona w lipcu 1863 (rywalizujące SER prowadziło do przyjęcia jednej ze swoich stacji w Dover). Południowy układ pasażerski skonsolidowano na Priory w 1927 roku i zmodernizowano stację w 1932 roku. Chatham Main Line doprowadziło do elektryfikacji na Priory w 1959 roku jako część Etapu 1 elektryfikacji Kent Coast, zgodnie z planem modernizacji z 1955. Linia do Ramsgate, za pośrednictwem Deal została następnie zelektryfikowana w 2 etapie w styczniu 1961. Linii z Folkestone została zelektryfikowana w czerwcu 1961.

  Victoria Station – jedna z głównych stacji kolejowych w Londynie, znajduje się w City of Westminster. Stacja została otwarta w 1862, obecnie znajduje się tam 19 peronów. W roku 2005 obsłużyła około 61,65 mln pasażerów.Sevenoaks – miasto i civil parish w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Sevenoaks. W 2011 roku civil parish liczyła 20 409 mieszkańców.

  Usługi[]

  Typowe usługi poza szczytem:

 • 2 pociągi na godzinę do Charing Cross w Londynie za pośrednictwem i Folkestone Central i Sevenoaks
 • 2 pociągi na godzinę do London Victoria poprzez Canterbury East i Chatham
 • 1 pociąg na godzinę do Ramsgate poprzez Deal
 • Od grudnia 2009 High Speed 1 395 uruchomi połączenie za pośrednictwem Folkestone i Ashford, aby uzyskać dostęp do Ebbsfleet, Stratford i St Pancras.

  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Dover – miasto w Anglii, w hrabstwie Kent, brytyjski port nad kanałem La Manche. Punkt Anglii najbliższy Francji – jest oddalony od francuskiego portu Calais o 34 kilometry, dlatego też Dover nazywane jest Bramą Anglii.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  St Pancras International (do 14 listopada 2007 St Pancras railway station) – międzynarodowa stacja kolejowa znajdująca się w północnej części centrum Londynu, pomiędzy British Library na zachodzie a dworcem King’s Cross Station na wschodzie. Budynek dworca pochodzi z XIX wieku, obecnie posiada 15 peronów (w tym 3 jeszcze nieotwarte) i obsłużył w 2005 4,429 mln pasażerów.
  Kent – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w południowo-wschodniej Anglii, w regionie South East England, leżące nad Cieśniną Kaletańską i Morzem Północnym. Położone w bezpośredniej bliskości Londynu i zaliczane do tzw. Home Counties, jest zarazem hrabstwem położonym najbliżej kontynentalnej Europy.
  Ebbsfleet – osada w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Thanet. Leży 19 km na wschód od miasta Canterbury i 105 km na wschód od centrum Londynu.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Charing Cross Station – stacja kolejowa znajdująca się w centrum Londynu, w dzielnicy City of Westminster. Stacja została otwarta w 1864, obecnie posiada 6 peronów i obsłużyła w 2005 4,825 mln pasażerów.
  Canterbury East (ang: Canterbury East railway station) – stacja kolejowa w Canterbury, w hrabstwie Kent, w Anglii, w Wielkiej Brytanii. Jest obsługiwana przez spółkę Southeastern. Została otwarta w 1860.
  Folkestone Central (ang: Folkestone Central railway station) – stacja kolejowa w Folkestone, w hrabstwie Kent, w Anglii, w Wielkiej Brytanii. Jest najbardziej centralne położoną stacją kolejową w mieście. Obsługiwana jest przez Southeastern. Została otwarta w 1884 pod nazwą Cheriton Arch.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.041 sek.