• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dover - dystrykt

  Przeczytaj także...
  High Speed 1 – linia kolei dużej prędkości o długości 108 km biegnącej od Londynu, poprzez Kent do Eurotunelu. Celem budowy było uzyskanie szybkiego połączenia pasażerskiego ruchu międzynarodowego z Wielkiej Brytanii do Europy kontynentalnej, dodatkowo służy ruchowi krajowemu do i z miast w Kent. Linia poprowadzona jest przez rzeki Medway i pod Tamizą do stacji kolejowej London St Pancras. Linię otwarto 14 listopada 2007. Linia pozwala na rozwinięcie prędkości do 300 km/h, a jej budowa kosztowała 5,2 mld funtów. Na linii znajdują się stacje pośrednie: Stratford International, Ebbsfleet International i Ashford International.Ripple – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Dover. Leży 21 km na południowy wschód od miasta Canterbury i 109 km na wschód od centrum Londynu.
  Worth – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Dover. Leży 19 km na wschód od miasta Canterbury i 107 km na wschód od centrum Londynu.
  Zamek Dover
  Fort Walmer Castle
  Fort Deal Castle
  Ruiny rzymskiego fortu w Richborough

  Dover District - dystrykt w Anglii, we wschodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Dover.

  Dystrykt ma powierzchnię 314,84 km, leży nad kanałem La Manche, zaś od północy graniczy z dystryktem Thanet, od zachodu z dystryktem Canterbury, od południa z dystryktem Folkestone and Hythe w hrabstwie Kent. Zamieszkuje go 111 674 osób.

  Na terenie dystryktu znajduje się pochodzący z XII wieku zamek Dover oraz pochodzące z XVI wieku zamki Walmer Castle i Deal Castle. W Richborough znajdują się ruiny rzymskiego fortu z II wieku.

  Great Mongeham – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Dover. Leży 21 km na wschód od miasta Canterbury i 109 km na wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 747 mieszkańców.Hacklinge – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Dover. Leży 20 km na wschód od miasta Canterbury i 108 km na wschód od centrum Londynu.

  W Dover mieści się jedno z najstarszych muzeów w hrabstwie Kent - założone w 1836 roku Dover Museum.

  Podział administracyjny[ | edytuj kod]

  Dystrykt obejmuje miasta Deal, Dover i Sandwich oraz 32 civil parish:

  Dystrykt dzieli się na 21 okręgów wyborczych:

  Dunkierka (franc. Dunkerque) – francuskie miasto położone nad Morzem Północnym, niedaleko granicy z Belgią (w regionie Nord-Pas-de-Calais, w departamencie Nord).Tilmanstone – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Dover. Leży 16 km na południowy wschód od miasta Canterbury i 105 km na wschód od centrum Londynu.

  Demografia[ | edytuj kod]

  W 2011 roku dystrykt Dover miał 111 674 mieszkańców. Zgodnie ze spisem powszechnym z 2011 roku dystrykt zamieszkiwało 493 osoby urodzone w Polsce.

  Podział mieszkańców według grup etnicznych na podstawie spisu powszechnego z 2011 roku.

  Podział mieszkańców według wyznania na podstawie spisu powszechnego z 2011 roku.

  River – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Dover. Leży 20 km na południowy wschód od miasta Canterbury i 106 km na wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 3775 mieszkańców.Southeastern - brytyjski przewoźnik kolejowy posiadający koncesję na obsługę połączeń pasażerskich w południowo-wschodniej Anglii. Okres koncesyjny rozpoczął się 1 kwietnia 2006 i potrwa do 31 marca 2014. Podobnie jak korzystająca z sąsiedniego obszaru koncesyjnego firma Southern, Southeastern jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch grup transportowych: brytyjskiej Go-Ahead Group i francuskiej Keolis (za pośrednictwem ich spółki Govia). Pociągi przewoźnika zatrzymują się na 203 stacjach, z czego na 182 pełni on rolę administratora.
 • Chrześcijaństwo - 64,1%
 • Islam – 0,5%
 • Hinduizm – 0,6%
 • Judaizm – 0,1%
 • Buddyzm – 0,5%
 • Sikhizm – 0,0%
 • Pozostałe religie – 0,5%
 • Bez religii – 26,0%
 • Nie podana religia – 7,8%
 • Transport i komunikacja[ | edytuj kod]

  Port Dover

  Między Dover a Calais i Dunkierką działa regularna żegluga promowa.

  Wingham – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Dover. Leży 10 km na wschód od miasta Canterbury i 97 km na wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1618 mieszkańców.Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.

  Na terenie dystryktu znajdują się stacje Deal, Dover Priory i Sandwich które obsługują linie kolei dużej prędkości High Speed 1, na której jeżdżą pociągi Southeastern Highspeed, z tą różnicą, że poruszają się tutaj zwykłymi torami i dopiero na stacji Ashford International w dystrykcie Ashford wjeżdżają na linię High Speed.

  Coldred – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Dover. Leży 16 km na południowy wschód od miasta Canterbury i 103 km na wschód od centrum Londynu.St Margaret-at-Cliffe – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Dover. Leży 23 km na południowy wschód od miasta Canterbury i 111 km na wschód od centrum Londynu.

  Pozostałe stacje kolejowe:

 • Aylesham
 • Kearsney
 • Martin Mill
 • Shepherds Well
 • Snowdown
 • Walmer
 • W Dover swój początek mają drogi A2 i A20 które prowadzą do centrum Londynu, a także droga A256 która prowadzi w okolice Portu lotniczego Kent International w dystrykcie Thanet.

  Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Alkham, Ash, Ashley, Aylesham, Barnsole, Betteshanger, Buttsole, Capel-le-Ferne, Chillenden, Church Whitfield, Coldred, Coombe, Denton, Drellingore, East Langdon, East Studdal, Eastry, Elmstone, Elvington, Ewell Minnis, Eythorne, Farthingloe, Finglesham, Frogham, Goodnestone, Great Mongeham, Guston, Hacklinge, Hoaden, Hougham, Kearsney, Kingsdown, Langdon, Little Mongeham, Lydden, Marley, Marshborough, Martin Mill, Martin, Maxton, Nonington, Northbourne, Preston, Richborough, Ringwould, Ripple, River, St Margaret-at-Cliffe, Shepherdswell, Sholden, Snowdown, Staple, Stourmouth, Sutton, Swingate, Temple Ewell, Tilmanstone, Waldershare, Ware, West Langdon, West Studdal, Westcliffe, Westmarsh, Whitfield, Wingham, Woodnesborough, Wootton, Worth.

  La Manche (z fr. „rękaw”; ang. English Channel, „Kanał Angielski”) – kanał morski oddzielający Wielką Brytanię od Francji. Poprzez Cieśninę Kaletańską łączy Morze Północne z otwartymi wodami Oceanu Atlantyckiego.East Studdal – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Dover. Leży 19 km na południowy wschód od miasta Canterbury i 107 km na wschód od centrum Londynu.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Wootton to wieś blisko miasta Dover w hrabstwie Kent, w Anglii, w dystrykcie Dover, w civil parish Denton with Wootton. W 1961 roku civil parish liczyła 164 mieszkańców.Sutton – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Dover. Leży 20 km na południowy wschód od miasta Canterbury i 108 km na wschód od centrum Londynu.
  Warto wiedzieć że... beta

  Folkestone and Hythe District – dystrykt w Anglii, w południowo-wschodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Folkestone.
  East Langdon – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Dover. Leży 22 km na południowy wschód od miasta Canterbury i 109 km na wschód od centrum Londynu.
  Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.
  Staple – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Dover. Leży 12 km na wschód od miasta Canterbury i 100 km na wschód od centrum Londynu.
  Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.
  Farthingloe – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Dover. Leży 23 km na południowy wschód od miasta Canterbury i 108 km na południowy wschód od centrum Londynu.
  Ashley – osada w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Dover. Leży 18 km na południowy wschód od miasta Canterbury i 106 km na wschód od centrum Londynu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.077 sek.