• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dougie Poynter

  Przeczytaj także...
  Cara Delevingne (ur. 12 sierpnia 1992 roku w Londynie, Wielka Brytania) - brytyjska modelka i wnuczka byłego angielskiego prezesa English Heritage sir Jocelyna Stevensa, byłego wydawcy magazynu "Queen" i założyciela Radio Caroline.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  UK Albums Chart – lista przebojów publikująca najlepiej sprzedające się albumy (również w wersji digital download) w Wielkiej Brytanii. Jest sporządzana przez The Official Charts Company i publikowana w magazynie Music Week (Top 75) oraz na stronie internetowej OCC (Top 100); pełna lista 200 albumów jest publikowana wyłącznie w newsletterze ChartsPlus.

  Dougie Poynter, właściwie Douglas Lee Poynter (ur. 30 listopada 1987 w Corrigham w Essex) - basista oraz wokalista w angielskim zespole pop-rockowym McFly, który założył w 2003 roku wraz z Tomem Fletcherem, Danny Jonesem oraz Harry Juddem.

  UK Singles Chart – notowania opracowywane przez The Official Charts Company, w oparciu o aktualną sytuację na brytyjskim rynku muzycznym. Obejmują one okres od niedzieli (godz. 0:01) do soboty (północ) każdego tygodnia, a sporządzone na podstawie otrzymanych danych listy drukowane są w magazynie Music Week oraz publikowane w Internecie na stronie internetowej radia BBC Radio 1. Dane dotyczące sprzedaży poszczególnych singli czy albumów pochodzą ze współpracy z ok. 6,500 sklepów oraz części internetowych stron, oferujących muzykę cyfrowo. W przeciwieństwie do amerykańskich zestawień statystyki radiowe i telewizyjne nie są brane pod uwagę przy tworzeniu notowań.Thomas "Tom" Michael Fletcher (ur. 17 lipca 1985 w Londynie), jest jednym z członków brytyjskiego pop rockowego zespołu McFly, który założył wraz z Danny Jonesem, Harry Juddem oraz Dougie Poynterem.

  McFly[]

  Poynter gra w zespole na gitarze basowej oraz udziela się wokalnie, głównie jako wokalista wspierający. Jest współautorem wielu utworów McFly. "Silence Is A Scary Sound" i "Transylvania" (oba z płyty Motion in the Ocean), zostały napisane tylko przez Poyntera. Dougie miał tylko 15 lat, kiedy, jako ostatni dołączył do tworzącego się zespołu.

  McBusted – brytyjska supergrupa, w której skład wchodzą członkowie zespołu McFly (Tom Fletcher, Danny Jones, Dougie Poynter i Harry Judd) oraz byli członkowie zespołu Busted (Matt Willis i James Bourne). Jako supergrupa na swoim koncie mają 11 numerów jeden UK Singles Chart oraz 10 albumów Top 40 UK Album Chart, w tym dwa, które znalazły się na szczycie notowania.Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.

  McFly na swoim koncie mają 21 singli Top 40 UK Singles Chart (w tym siedem, które dotarły na szczyt notowania) oraz siedem albumów Top 40 UK Albums Chart. W 2005 roku formacja dostała nagrodę Brit Awards dla najlepszego wykonawcy pop.

  Od 2014 roku McFly koncertują jako supergrupa McBusted.

  Filmografia[]

 • Całe szczęście jako on sam
 • Nowhere Left To Run jako on sam
 • McBusted - Tourplay jako on sam
 • Pozostała działalność[]

  Razem z Tomem Fletcherem napisał serię książek dla dzieci o dinozaurze:

  McFLY to angielski zespół poprockowy, który oficjalnie zadebiutował w 2004 roku singlem pod tytułem 5 Colours In Her Hair. Pierwszy ich album nosił nazwę Room on the 3rd Floor. Kolejne krążki to: Wonderland i Motion in the Ocean. W 2008 roku muzycy z McFLY zerwali współpracę z wytwórnią Island Records i założyli własną, którą nazwali Super Records. W ten sposób powstał ich kolejny krążek "Radio:ACTIVE", 8. miejsce na liście najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.Supergrupa - w muzyce, głównie rockowej, zespół składający się ze znanych z wcześniejszej kariery instrumentalistów i wokalistów.
 • "The Dinosaur That Pooped Christmas" (2012)
 • "The Dinosaur That Pooped A Planet" (2013)
 • "The Dinosaur That Pooped The Past" (2014)
 • "The Dinosaur That Pooped A Lot" (2015)
 • W 2010 roku razem z producentem Jasonem Perry oraz Benem Grove i Bomberem założył linię odzieżową dla fanów skateboardingu Zukie. Nazwę wybrał Poynter, tak nazywała się kiedyś jego jaszczurka

  Wokal wspierający – są to partie śpiewu harmonicznego wykonywane przez jednego lub więcej wokalistów (nazywanych potocznie chórkiem) wraz z głównym wykonawcą. Wokalista wspierający może również wykonywać początkową partię utworu wprowadzając do głównego wykonania solisty. W muzyce rockowej i heavymetalowej rolę wokalisty wspierającego pełnią często gitarzyści rytmiczni, basiści lub perkusiści. W muzyce popowej towarzyszące wykonawcy chórki mogą również wykonywać proste układy choreograficzne.Essex – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne we wschodniej Anglii, w regionie East of England, położone na północny wschód od Londynu, nad Morzem Północnym, zaliczane do tzw. Home Counties. Nazwa hrabstwa pochodzi od istniejącego we wczesnym średniowieczu anglosaskiego Królestwa Esseksu.

  W 2011 roku założył własną linię odzieżową Saint Kidd. Nazwa, jak i tematyka, inspirowane pirackim życiem Williama Kidda.

  3 grudnia 2011 roku wygrał 11 serię reality show "I'm a Celebrity...Get Me Out of Here!" i został koronowany Królem Dżungli.

  W lutym 2014 roku został modelem agencji Storm Model Management, dla której pracują między innymi Kate Moss i Cara Delevingne.

  Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.Harry Mark Christopher Judd szerzej znany jako Harry Judd (ur. 23 grudnia 1985) – perkusista w brytyjskim zespole McFly, który został założony przez niego oraz przez trzech innych pop-rockowych artystów (Tom Fletcher, Danny Jones oraz Dougie Poynter). Grupa stała się znana, kiedy to formacja Busted zaprosiła ich na wspólne koncertowanie po Anglii w 2004.

  Przypisy

  1. Dougie Poynter Biography (ang.). www.imdb.com. [dostęp 2016-06-10].
  2. Corey Apar: McFly Biography (ang.). allmusic.com. [dostęp 2010-03-25].
  3. Fletcher T., Jones D., Judd H., Poynter D.: McFly: Unsaid Things...Our Story. London: Transworld Publishers, 2012, s. 302. ISBN 9780593070635.
  4. Liv Moss: McBusted announce new film Tourplay. 11-09-2014. [dostęp 2014-09-17].
  5. BBC News: Brits 2005: The winners. 09-02-2005. [dostęp 2014-09-16].
  6. Alistair McGeorge: McFly and Busted become MCBUSTED! Two bands become supergroup for 2014 tour. 2013-11-11. [dostęp 2014-09-08].
  7. Liv Moss: McBusted announce new film Tourplay. 2014-09-11. [dostęp 2014-09-11].
  8. Alison Potter: [INTERVIEW McFly's Tom Fletcher and Dougie Poynter: Musicians, authors, dinosaur fans...]. 02-09-2014. [dostęp 2014-09-17].
  9. World Book Day: The Dinosaur That Pooped A Lot!. 05-03-2015. [dostęp 2015-03-17].
  10. About Zukie. [dostęp 18-09-2014].
  11. About Us. [dostęp 18-09-2014].
  12. Emily Sheridan: I'm A Celebrity 2011: McFly bassist Dougie Poynter crowned King Of The Jungle after beating Mark Wright. 04-12-2011. [dostęp 2014-09-18].
  13. Dougie Poynter from McFly signed to Storm – joining the likes of Kate Moss and Cara Delevingne. 18-02-2014. [dostęp 2014-09-18].
  William "kapitan" Kidd (ur. 22 stycznia 1645, zm. 23 maja 1701) – jest uważany za jednego z najokrutniejszych i najkrwawszych piratów XVII wieku. Zgodnie z tradycją oskarżany był – jeszcze za życia – o największe zbrodnie. Bohater wielu mrocznych opowieści o piratach.Reality show – typ programów telewizyjnych, w których z reguły występują osoby wcześniej niezwiązane zawodowo z telewizją. Osoby te w założeniu mają zachowywać się „naturalnie” przed kamerą w sztucznie zaaranżowanej, niekiedy ekstremalnej, sytuacji. Wiele z programów ma postać konkursu.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Jason Perry (ur. 29 grudnia 1969 r. w Leeds w Wielkiej Brytanii) - brytyjski muzyk, producent, autor tekstów, gitarzysta, główny wokalista i lider brytyjskiego zespołu rockowego A.
  Pop-rock – gatunek muzyczny, który łączy w sobie elementy popu i rocka. Piosenki pop-rockowe cechują się prostą budową, "chwytliwą" melodią i powtarzającymi się fragmentami (co jest charakterystyczne dla popu) oraz instrumentarium opartym na gitarach elektrycznych i perkusji (charakterystycznym dla rocka). Terminem pop-rock po raz pierwszy opisano wczesne hity zespołu The Beatles.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.