• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dos Hermanas

  Przeczytaj także...
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Dos Hermanas – stacja kolejowa w Dos Hermanas, w Andaluzji, w Hiszpanii. Stacja znajduje się na linii C-1 Cercanías Sevilla, w sercu miasta. Oprócz lokalnych pociągów zatrzymują się tutaj pociągi Regional Exprés linii A-1 i R-598 od A-3 Media Distancia Renfe. Służy jako łącznik między tymi dwiema liniami do podróżowania pomiędzy Kadyksem, Granadą, Almeríą i Malagą.

  Dos Hermanas — miasto w Andaluzji w pobliżu Sewilli. W 2000 roku liczyło ponad 100 tys. mieszkańców. Znane z turniejów szachowych z udziałem czołowych szachistów świata. Urodził się tu socjalistyczny polityk, wieloletni premier Hiszpanii Felipe González Márquez. Nazwa miasta oznacza „dwie siostry”.

  Felipe González Márquez (ur. 5 marca 1942 w Dos Hermanas) – hiszpański polityk socjalistyczny, sekretarz generalny Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej w latach 1974-1997, premier Hiszpanii w latach 1982-1996Szachy – rodzina strategicznych gier planszowych rozgrywanych przez dwóch graczy na 64-polowej szachownicy, za pomocą zestawu bierek (pionów i figur). Popularnie, choć nieprecyzyjnie, szachami nazywa się również wspomniane bierki.

  W mieście znajduje się stacja kolejowa Dos Hermanas.

  Działa tutaj także klub piłki nożnej, Dos Hermanas CF, grający obecnie w lokalnej lidze andaluzyjskiej Regional Preferente de Sevilla.

  Zobacz w Internecie: Oficjalna strona Dos Hermanas
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.
  Andaluzja (hiszp. Andalucía, z arab. Al-Andalus, pierwotnie od plemienia Wandalów) – najludniejsza i druga pod względem powierzchni wspólnota autonomiczna położona w południowej Hiszpanii, obejmuje większą część regionu historycznego o tej samej nazwie oraz pasmo górskie na północy Sierra Morena. Graniczy na północy z Estremadurą i Kastylią-La Manchą, na wschodzie Murcją, a na zachodzie z Portugalią.
  Hiszpania, Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de España, gal. Reino de España, kat. Regne d’Espanya, arag. Reino d’España, bask. Espainiako Erresuma, okc. Regne d’Espanha, ast. Reinu d’España) – największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  Sewilla (hiszp. Sevilla, wym. Sebija) – stolica i główne miasto Andaluzji, ośrodek adm. prowincji Sevilla, 704 tys. mieszk. Czwarte pod względem wielkości miasto Hiszpanii, nad Gwadalkiwirem, połączone żeglownymi kanałami z Atlantykiem. Uchodzi za stolicę andaluzyjskiego folkloru "flamenco".
  Dos Hermanas Club de Fútbol – hiszpański klub piłkarski, grający w Regional Preferente, mający siedzibę w mieście Dos Hermanas.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.