• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dorota Lanton  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Ania z Zielonego Wzgórza (oryg. Anne of Green Gables) – powieść autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery, pierwsza część cyklu powieściowego Ania z Zielonego Wzgórza, po raz pierwszy wydana w 1908. Polskie tłumaczenie ukazało się w 1911 roku nakładem Wydawnictwa M. Arcta (późniejsze M. Arct Zakłady Wydawnicze S.A.).W labiryncie – pierwsza polska opera mydlana w reżyserii Pawła Karpińskiego emitowana w Programie 2 TVP (ówczesnym TP2) od 30 grudnia 1988 do 26 czerwca 1991. Łącznie powstało 120 odcinków w dwóch seriach.

  Dorota Lanton (ur. 4 maja 1969 w Warszawie) – polska aktorka i piosenkarka.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Absolwentka XV Liceum im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie. W 1993 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Szerszej publiczności znana jest jako Julia – farmaceutka z serialu Klan. Interpretatorka piosenki francuskiej – na koncertach „Miłość w Paryżu” wykonuje w języku francuskim przeboje Edith Piaf, Jacques’a Brela, Yves’a Montanda, Carli Bruni oraz własne piosenki. Jej piosenka „Ma place”, którą śpiewa jako Dorothée Lanton, znalazła się na składance „Weekend in Paris” wśród współczesnych gwiazd piosenki francuskiej. Córka aktorki teatralnej Barbary Lanton. Dwukrotna wicemistrzyni w Żeglarskich Mistrzostwach Polski Aktorów.

  Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie – polski (ostatni) film animowany z udziałem Bolka i Lolka wyprodukowany w 1986 roku, zrealizowany w konwencji westernu, na podstawie serialu animowanego pod tym samym tytułem z 1972 roku przez studio filmowe w Bielsku-Białej, opowiadający o zmaganiach dzielnych chłopców Bolka i Lolka z groźnym bandytą Jimmym Pif-Pafem. Perypetie jakie towarzyszą tym zmaganiom, bywają zabawne i niebezpieczne, ale zawsze kończą się sukcesem głównych bohaterów. Reżyserem tego filmu był jeden z reżyserów odcinków seriali z Bolkiem i Lolkiem – Stanisław Dulz.Tex Avery przedstawia (ang. The Tex Avery Show) – amerykański serial animowany. Emitowany na kanale Boomerang w języku polskim.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Oko proroka czyli Hanusz Bystry i jego przygody – polski serial przygodowy w reżyserii Pawła Komorowskiego, zrealizowany na podstawie powieści Władysława Łozińskiego.
  Awantura o Basię – polski film z 1995 roku, zrealizowany na podstawie powieści Kornela Makuszyńskiego pod tym samym tytułem.
  Przygody Tomka Sawyera (jap. トム・ソーヤーの冒険, Tomu Sōyā no Bōken) – japoński serial anime wyprodukowany w 1980 roku przez Nippon Animation. Siódmy pod względem chronologii serial należący do cyklu World Masterpiece Theater. Zrealizowany na podstawie powieści Marka Twaina Przygody Tomka Sawyera wydanego w 1876 roku. W Polsce serial był nadawany na kanale Nasza TV z angielskim dubbingiem i polskim lektorem.
  Miasteczko – serial TVN emitowany od 27 marca 2000 do 4 czerwca 2001. Był autorskim pomysłem stacji. Miejsca plenerowe to: Warszawa, Konstancin, Serock.
  Młoda Pocahontas (ang. Young Pocahontas) – amerykański film animowany z 1994 roku. W Polsce został wydany na kasetach VHS w 1996 roku przez studio Cass Film.
  Troskliwe misie (ang. The Care Bears, 1985-1988) – amerykańsko-kanadyjsko-francuski serial animowany opowiadający o przygodach sporej ilości misiów.
  Timothy idzie do szkoły (ang. Timothy Goes to School) – kanadyjsko-amerykański serial animowany wyprodukowany przez Silver Lining Entertainment, Animation Services Hong Kong Limited, PBS i Nelvana. Serial powstał na podstawie powieści Rosemary Wells.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.044 sek.