• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dorados de Sinaloa

  Przeczytaj także...
  Sinaloa – stan w zachodnim Meksyku. Graniczy ze stanami: Sonora (na północy), Chihuahua (na północnym wschodzie), Durango (na wschodzie), Nayarit (na południu). Na zachodzie Sinaloę oblewają wody Oceanu Spokojnego i Zatoki Kalifornijskiej.Fútbol Club Juárez – meksykański klub piłkarski z siedzibą w mieście Ciudad Juárez, w stanie Chihuahua. Obecnie występuje na drugim szczeblu rozgrywek – Ascenso MX. Swoje domowe mecze rozgrywa na obiekcie Estadio Olímpico Benito Juárez.
  Club de Fútbol Zacatepec 1948 – meksykański klub piłkarski z siedzibą w mieście Zacatepec de Hidalgo, w stanie Morelos. Obecnie występuje na drugim szczeblu rozgrywek – Ascenso MX. Swoje domowe mecze rozgrywa na obiekcie Estadio Agustín Coruco Díaz (obecnie tymczasowo na Estadio Centenario).

  Club Social y Deportivo Dorados de Sinaloa meksykański klub piłkarski z siedzibą w mieście Culiacán, stolicy stanu Sinaloa.

  Obecnie (od 2016) występuje na drugim szczeblu rozgrywek – Ascenso MX. Swoje domowe mecze rozgrywa na obiekcie Estadio Banorte.

  Osiągnięcia[ | edytuj kod]

  Krajowe[ | edytuj kod]

 • Copa MX
 • Historia[ | edytuj kod]

  Zaledwie pół roku po powstaniu klubu, zespół wywalczył mistrzostwo drugiej ligi w sezonie Apertura 2003 i został nagrodzony awansem do pierwszej ligi. Dorados byli najmłodszą, bo istniejącą zaledwie rok drużyną, która przystąpiła do rozgrywek Apertury 2004 w Primera División de México. Pierwszym trenerem drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej był Brazylijczyk Alexandre Guimarães, natomiast premierową bramkę w pierwszej lidze zdobył Jared Borgetti w przegranym meczu z Américą. Z Primera División Dorados spadli po sezonie Clausura 2006, kiedy o miejsce w meksykańskiej Primera División rywalizowali z San Luis. Rok później, w Clausurze 2007 zespół z Culiacán zdobył mistrzostwo drugiej ligi. W finale fazy play–off łącznym wynikiem 5:4 Dorados pokonali Club León, jednak wtedy do pierwszej ligi awansowała Puebla. W Aperturze 2007 i Clausurze 2008 zespół Dorados zostawał wicemistrzem Liga de Ascenso.

  Club Deportivo Tiburones Rojos de Veracruz – meksykański klub piłkarski z siedzibą w mieście Veracruz, w stanie Veracruz. Obecnie gra na pierwszym szczeblu rozgrywek – Liga MX. Swoje domowe mecze rozgrywa na obiekcie Estadio Luis de la Fuente.Estadio Banorte zwany też Estadio Carlos González – meksykański stadion piłkarski zlokalizowany w mieście Culiacán, w stanie Sinaloa. Może pomieścić 23 000 kibiców. Jest domowym stadionem zespołu Dorados de Sinaloa. Obiekt ten został wybudowany zaledwie w 3 miesiące i jest najszybciej wzniesionym stadionem piłkarskim na świecie. Pierwszego gola na Estadio Banorte zdobył Héctor Giménez. Odbywały się tam mecze kwalifikacyjne do MŚ U-20 2007, koncerty i mecze pierwszej oraz drugiej ligi.

  Aktualny skład[ | edytuj kod]

  Stan na 1 września 2018.

   Osobna strona: Kategoria:Piłkarze Dorados de Sinaloa.

  Trenerzy[ | edytuj kod]

  Stan na 1 kwietnia 2020.
  Kursywą wyróżniono trenerów tymczasowych.
  W nawiasie podano, który raz trener prowadził klub.

  Rekordy piłkarzy[ | edytuj kod]

  Stan na 1 kwietnia 2020.
  Pogrubioną czcionką zaznaczono piłkarzy, którzy aktualnie występują w klubie.

  Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).Club León FC – meksykański klub piłkarski z siedzibą w mieście León, w stanie Guanajuato. Obecnie występuje w Primera División de México. Swoje domowe mecze rozgrywa na obiekcie Estadio Nou Camp.

  Inne[ | edytuj kod]

 • Najmłodszy piłkarz: Meksyk Eduardo Armenta – 17 lat i 58 dni – (12 lutego 2019, Dorados 3:0 Zacatepec, Copa MX)
 • Najstarszy piłkarz: Meksyk Guadalupe Castañeda – 41 lat i 8 dni – (4 marca 2006, Veracruz 1:1 Dorados, Liga MX)
 • Najmłodszy strzelec gola: Meksyk Raúl Sandoval – 18 lat i 307 dni – (21 listopada 2018, Dorados 2:0 Juárez, Copa MX)
 • Najstarszy strzelec gola: Meksyk Guadalupe Castañeda – 40 lat i 346 dni – (5 lutego 2006, Santos Laguna 1:1 Dorados, Liga MX)
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona klubu (hiszp.)
 • Club de Fútbol América – meksykański klub piłkarski z siedzibą w stołecznym mieście Meksyk, w stanie Distrito Federal. Obecnie występuje na pierwszym szczeblu rozgrywek – Liga MX. Swoje domowe mecze rozgrywa na obiekcie Estadio Azteca.Culiacán, Culiacán Rosales – miasto w zachodnim Meksyku, na nizinie nadbrzeżnej, nad rzeką Culiacán. Stolica stanu Sinaloa. Miasto leży w dolinie, około 55 m n.p.m., w miejscu połączenia rzek Tamazula i Humaya, tworzącej od tego miejsca rzekę Culiacán.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Jared Francisco Borgetti Echeverría (ur. 14 sierpnia 1973 w Culiacancito) – były meksykański piłkarz pochodzenia włoskiego występujący najczęściej pozycji napastnika, wielokrotny reprezentant Meksyku.
  Ascenso MX (ze względów sponsorskich Ascenso Bancomer MX) – drugi poziom rozgrywek piłki nożnej mężczyzn w Meksyku.
  Puebla Fútbol Club, znany najczęściej jako Puebla – meksykański klub piłkarski z siedzibą w mieście Puebla, w stanie Puebla. Obecnie gra w Primera División de México (I szczebel rozgrywek). Swoje domowe mecze rozgrywa na obiekcie Estadio Cuauhtémoc, mogącym pomieścić ponad 42,5 tysiąca widzów.
  Alexandre Henrique Guimarães Borges (ur. 27 listopada 1959 roku w Maceio), brazylijski piłkarz i trener piłkarski, naturalizowany w Kostaryce. Jako zawodnik grał we wszystkich czterech meczach reprezentacji Kostaryki w czasie jej premierowego startu na mistrzostwach świata w 1990 roku. Jako selekcjoner dwukrotnie prowadził ją w czasie kolejnych Mundiali, do których zdołała awansować – w 2002 i 2006 roku.
  Copa México (pl. Puchar Meksyku) – coroczne rozgrywki piłkarskie w Meksyku, toczone w latach 1907–1997 roku systemem pucharowym, a od 2012 roku grupowo-pucharowym. W latach 1907–1943 Puchar Meksyku miał charakter amatorski, natomiast od 1943 roku zawodowy.
  Club Santos Laguna S.A. de C.V., znany najczęściej jako Santos Laguna – meksykański klub piłkarski z siedzibą w mieście Torreón, w stanie Coahuila. Obecnie gra w Primera División de México (I szczebel rozgrywek). Swoje domowe mecze rozgrywa na obiekcie Estadio Corona, mogącym pomieścić 30 tysięcy widzów.
  Liga MX (ze względów sponsorskich Liga Bancomer MX) – najwyższa klasa rozgrywkowa w piłce nożnej w Meksyku. Występuje w niej osiemnaście klubów, z których najlepszy zostaje mistrzem Meksyku. Rozgrywki są organizowane przez Meksykański Związek Piłki Nożnej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.