• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Donnerskirchen

  Przeczytaj także...
  Klaus – gmina w Austrii, w kraju związkowym Vorarlberg, w powiecie Feldkirch. Liczy 3094 mieszkańców (1 stycznia 2015).Gmina targowa (niem. Marktgemeinde lub Markt) – to rodzaj gminy posiadającej prawa targowe, wyróżniona ze względów historycznych. Gminy takie występują w Bawarii, Austrii i Południowym Tyrolu.
  Powiat Eisenstadt-Umgebung (niem. Bezirk Eisenstadt-Umgebung) – powiat w Austrii, w kraju związkowym Burgenland, przy granicy austriacko-węgierskiej. Siedziba znajduje się w Eisenstadt, które jest również miastem na prawach powiatu, starostą jest dr. Franziska Auer.

  Donnerskirchen (węg. Fertőfehéregyháza, burg.-chor. Bijela Crikva) – gmina targowa (Marktgemeinde) w Austrii, w kraju związkowym Burgenland, w powiecie Eisenstadt-Umgebung. Liczy 1,81 tys. mieszkańców (1 stycznia 2018).

  Vorarlberg (łac. Cisarulana, pol. dawniej Przedarulania) – najbardziej wysunięty na zachód kraj związkowy Austrii. Jako jedyny land austriacki należy (w części) do zlewiska Morza Północnego.Burgenland (węg. Őrvidék, chorw. Gradišće) – najbardziej wysunięty na wschód i najmłodszy kraj związkowy Austrii.

  Współpraca[ | edytuj kod]

  Miejscowość partnerska:

  Język węgierski (węg. magyar nyelv) – należy do podgrupy języków ugryjskich, zaliczanej do podrodziny ugrofińskiej (z rodziny uralskiej). Językiem tym posługuje się co najmniej 14 mln osób – przede wszystkim na Węgrzech, ale także w południowej Słowacji, środkowej Rumunii (Siedmiogród), północnej Serbii (Wojwodina), zachodniej Ukrainie (Zakarpacie), wschodniej Słowenii (Prekmurje) i wschodniej Austrii (Burgenland). Język węgierski ma status języka urzędowego na Węgrzech, w Słowenii (lokalnie) i w Wojwodinie. Jest to język aglutynacyjny. Współczesny węgierski język literacki powstał w XVI w. Do jego zapisu stosuje się pismo oparte na alfabecie łacińskim.Język burgenlandzko-chorwacki (chorw.: gradišćanskohrvatski jezik, niem.: Burgenlandkroatische Sprache) - język blisko spokrewniony z chorwackim, uznawany przez Austrię za jeden z jej języków mniejszościowych. Używany jest on również w Czechach, na Węgrzech i Słowacji.
 • Klaus, Vorarlberg
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.