• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Don Messick

  Przeczytaj także...
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Amerykanie – pluralistyczna wspólnota narodowo-państwowa pochodzenia imigracyjnego, kształtująca się w Stanach Zjednoczonych, licząca około 300 mln osób. W związku ze specyficzną, migracyjną historią swojego powstania, posiada pochodzenie mieszane, przede wszystkim europejskie i afrykańskie. Mniejszość stanowią osoby pochodzenia azjatyckiego oraz rdzenni Amerykanie – Indianie Ameryki Północnej. Skutkiem tradycyjnej wielonarodowości Stanów Zjednoczonych jest fakt, że wielu Amerykanów identyfikuje się zarówno ze Stanami Zjednoczonymi, jak i – raczej sentymentalnie – z krajem pochodzenia swoich przodków (np. Amerykanie włoskiego czy irlandzkiego pochodzenia – Italian Americans, Irish Americans).
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Donald Earl "Don" Messick (ur. 7 września 1926 w Buffalo, zm. 24 października 1997 w Salinas) – amerykański aktor i lektor, najbardziej znany z dubbingu postaci z filmów animowanych produkcji Hanna-Barbera w angielskojęzycznych wersjach.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Flintstonowie, pierwotnie w Polsce pod tytułem Między nami Jaskiniowcami (ang. The Flintstones) – amerykański serial animowany opowiadający o przygodach 2 rodzin jaskiniowców: Flintstonów i Rubble’ów.

  Don Messick podkładał głos w tak znanych produkcjach jak: Scooby-Doo w filmach animowanych o Scooby-Doo, Bamm-Bamm Rubble we Flintstonach, Astro w Jetsonsowie, Muttley w Odlotowych wyścigach, kota Sebastiana w Josie i kociaki, Gears, Ratchet i Scavengera w Transformerach, Papy Smerfa w Smerfach, Dr. Benton Quest w Jonny Quest oraz Miś Boo-Boo w Miś Yogi.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Transformery (oryg. ang. Transformers) – to popularna w fantastyce rasa inteligentnych, żyjących i do tego niezwykle zaawansowanych technicznie robotów, zamieszkująca planetę Cybertron. Posiadają one zdolność "transformacji", czyli przekształcania swoich ciał w inne formy np. pojazdy, zwierzęta czy przedmioty. Oprócz tego wiele Transformerów potrafi zmieniać swoją masę i rozmiary (co pozwala dużym osobnikom na przemianę w przedmioty mniejsze nawet od ludzi).

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Biografia Dona Messicka (ang.). filmreference.com. [dostęp 2015-03-31].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Don Messick w bazie Filmweb
 • Don Messick w bazie IMDb (ang.)
 • Scooby-Doo – amerykański film fabularny, oparty na popularnym animowanym serialu telewizyjnym Scooby Doo. Powstał on w roku 2002 i wyreżyserował go Raja Gosnell, jego kontynuacja Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie pojawiła się 2 lata później, a poprzednik Scooby-Doo: Strachy i patałachy pojawił się 7 lat później.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Miś Yogi (ang. The Yogi Bear Show) – amerykański serial animowany, którego głównym bohaterem jest Miś Yogi. Serial był emitowany w latach 1958-1988.
  Miś Boo-Boo – fikcyjna postać niedźwiadka z seriali i filmów animowanych produkowanych przez amerykańską wytwórnię Hanna-Barbera.
  Jonny Quest (ang. Jonny Quest, emitowany w latach 1964-1965 oraz w 1986) – amerykański serial animowany. Został wyprodukowany przez studio Hanna-Barbera. Stworzony według komiksu artysty Doug Wildey. Opowiada o młodym chłopcu, który towarzyszy swojemu ojcu w ekstremalnych przygodach. Kontynuacją serialu są Prawdziwe przygody Jonny’ego Questa, które powstały w latach 1996–1997, również w studio Hanna-Barbera.
  Salinas – miasto w USA, w zachodniej części stanu Kalifornia, w pobliżu Oceanu Spokojnego. Około 151 tys. mieszkańców.
  Smerfy (ang. The Smurfs, fr. Les Schtroumpfs, 1981-1989) – amerykańsko-belgijski serial animowany powstały na podstawie komiksów Smerfy autorstwa Peyo i stworzony przez studio Hanna-Barbera dla stacji NBC.
  24 października jest 297. (w latach przestępnych 298.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 68 dni.
  Buffalo – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Nowy Jork, nad jeziorem Erie i rzeką Niagara, przy granicy z Kanadą.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.