• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Don't Know What to Tell Ya

  Przeczytaj także...
  Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Samplowanie (ang. sampling) – użycie fragmentu wcześniej dokonanego nagrania muzycznego, zwanego samplem jako elementu tworzonego utworu przy użyciu specjalnego instrumentu zwanego samplerem (lub komputera). Sample uzyskuje się w sposób naturalny bądź sztuczny. Najczęściej sample stanowią pojedyncze dźwięki instrumentów naturalnych (np. sample perkusyjne) lub odpowiednio wycięte części innych utworów.

  "Don't Know What to Tell Ya"rhytm and bluesowa kompozycja autorstwa Static Majora i Timbalanda, która jako drugi singel promowała kompilacyjny album Aaliyah pt. I Care 4 U. Był to finalny utwór, którego celem była promocja płyty; jedynie w Stanach Zjednoczonych doszło do wydania trzeciego singla zatytułowanego "Come Over". "Don't Know What to Tell Ya" wykorzystuje sample z utworów "Batwannis Beek" Algierki Wardy Al-Jazairiy oraz "No Respect" hiphopowca Kool Moe Dee.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Mohandas Dewese (ur. 8 sierpnia 1962 w Nowym Jorku) – amerykańsku raper lepiej znany pod pseudonimem Kool Moe Dee, jeden z pionierów gatunku hip-hop. Był jednym z pierwszych raperów, który zdobyli Nagrodę Grammy oraz pierwszym, który wystąpił podczas ceremonii rozdania.

  Listy utworów i formaty singla[]

  Standardowe wydanie singla
  1. "Don't Know What to Tell Ya (Edit Version)"
  2. "Don't Know What to Tell Ya (Handcuff Remix)"
  3. "Miss You (Music Video)"
  Wydanie audio CD
  1. "Don't Know What to Tell Ya (Radio Edit)"
  2. "Don't Know What to Tell Ya (Thomas Eriksen Mix)"
  3. "Don't Know What to Tell Ya (Intenso Project Remix)"
  4. "Don't Know What to Tell Ya (Album Version)"

  Pozycje na listach przebojów[]

  Teledysk[]

  Wideoklip do utworu wyreżyserował Marlon Boss. Zawiera on sceny z wcześniejszych teledysków Aaliyah. Powstały dwie jego wersje: brytyjska i niemiecka.

  Timbaland, właściwie Timothy Mosley (ur. 10 marca 1971 w Norfolk, Wirginia) – amerykański producent hip-hopowy i R&B.Static Major, właśc. Stephen Garrett (ur. 11 listopada 1974 w Louisville, zm. 25 lutego 2008) – amerykański piosenkarz, raper, pisarz tekstów, producent.

  Linki zewnętrzne[]

 • Oryginalna Okładka
 • Alternatywna Okładka • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.129 sek.