• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dominik Fischnaller  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  26. Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2011 odbyły się w dniach 31 stycznia - 6 lutego w niemieckim Oberhofie. W tym mieście mistrzostwa odbyły się po raz drugi (wcześniej w 1997). Rozegrane zostały cztery konkurencje: jedynki kobiet, jedynki mężczyzn, dwójki mężczyzn oraz zawody drużynowe. W tabeli medalowej bezkonkurencyjni byli Niemcy.43. Mistrzostwa Europy w saneczkarstwie 2012 odbyły się w dniach 25 – 26 lutego w Paramonowie w Rosji. Były to pierwsze mistrzostwa Europy rozegrane w Rosji. Odbyły się cztery konkurencje: jedynki kobiet, jedynki mężczyzn, dwójki mężczyzn oraz zawody drużynowe. W tabeli medalowej najlepsi byli Rosjanie.

  Dominik Fischnaller (ur. 20 lutego 1993 w Brixen) – włoski saneczkarz pochodzący z Tyrolu Południowego, jednokrotny zdobywca miejsca na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, wielokrotny medalista mistrzostw świata juniorów, dwukrotny medalista mistrzostw Europy i mistrzostw świata

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Jego starszy brat Hans Peter i kuzyn Kevin także uprawiają saneczkarstwo.

  47. Mistrzostwa Europy w saneczkarstwie 2016 odbyły się w dniach 13 – 14 lutego 2016 roku w niemieckim Altenbergu. W tym mieście mistrzostwa kontynentu zostały rozegrane po raz drugi. Wcześniej Mistrzostwa Europy odbyły się tutaj w 2002 roku. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn, dwójkach mężczyzn oraz w zawodach drużynowych.Albert Diemczenko, ros. Альберт Демченко (ur. 27 listopada 1971 w Czusowoju) - saneczkarz rosyjski (specjalista torów lodowych), zdobywca Pucharu Świata w sezonie 2004/2005.

  Jest związany z amerykańską saneczkarką Emily Sweeney.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Innsbruck – miasto w Austrii, stolica kraju związkowego Tyrol. Położone jest na wysokości 574 m n.p.m. w dolinie rzeki Inn. Liczy około 120 tys. mieszkańców. Około 30 km na południe od miasta znajduje się przełęcz Brenner (1370 metrów n.p.m.).
  Andrea Vötter (ur. 3 kwietnia 1995 w Brixen) – włoska saneczkarka pochodząca z Tyrolu Południowego, medalistka mistrzostw świata juniorów i mistrzostw świata juniorów na torach naturalnych, złota medalistka mistrzostw Europy w Oberhofie.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  3. Mistrzostwa świata do lat 23 w saneczkarstwie 2013 odbyły się w dniach 1 - 2 lutego w Whistler, w Kanadzie. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn, dwójkach mężczyzn.
  Puchar Świata w saneczkarstwie na torach lodowych to seria zawodów od listopada do lutego organizowana przez Międzynarodową Federację Saneczkarską (FIL). Pierwsza edycja Pucharu Świata w saneczkarstwie odbyła się w sezonie 1977/1978 i od tej pory odbywa się bez przerwy corocznie. Obecnie zawodnicy startują w następujących konkurencjach: jedynki kobiet, jedynki mężczyzn, dwójki mężczyzn oraz w konkurencji drużynowej.
  46. Mistrzostwa Europy w saneczkarstwie 2015 odbywały się w dniach 28 lutego – 1 marca 2015 roku w rosyjskim Soczi. W tym mieście mistrzostwa kontynentu zostały rozegrane po raz pierwszy. Wcześniej w 2014 roku odbyły się tutaj Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn, dwójkach mężczyzn oraz w zawodach drużynowych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.985 sek.