• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dobreprogramy.pl  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  TVN CNBC (dawniej TVN CNBC Biznes) – kanał biznesowy, należący do Grupy TVN i powstały na bazie redakcji biznesowej TVN24, we współpracy z CNBC Europe. Pomysłodawcą, założycielem i pierwszym szefem stacji był Roman Młodkowski (do końca lipca 2013 roku). Od sierpnia 2013 roku szefem stacji jest redaktor naczelny TVN24 - Adam Pieczyński. Z końcem 2013 roku zakończona zostanie współpraca z CNBC Europe przez co od 2014 roku kanał będzie nadawać pod nową nazwą i jego charakter będzie wykraczać poza informacje biznesowe. Od 1 stycznia 2014 roku w miejscu TVN CNBC pojawi się nowy kanał TVN24 Biznes i Świat w którym informacje biznesowe wedle zapowiedzi mają zajmować 40 proc. ramówki.Portal internetowy – internetowy serwis informacyjny poszerzony o różnorodne funkcje internetowe, dostępny z jednego adresu internetowego. W intencji twórców, ma to zachęcać użytkowników do ustawienia adresu portalu jako strony startowej w przeglądarce WWW i traktowania go jako bramy do Internetu.
  Charakterystyka[ | edytuj kod]

  dobreprogramy to portal skupiający się na publikowaniu materiałów związanych z nowymi technologiami, sprzętem komputerowym i oprogramowaniem, zarówno darmowym, jak i komercyjnym.

  Portal oferuje codzienne aktualności dotyczące oprogramowania i technologii internetowych, bazę oprogramowania oraz artykuły związane z tematyką serwisu. Logo portalu stanowi komiksowa twarz, odgryzająca fragment płyty CD-ROM. Często publikowane są także felietony.

  Od połowy 2007 roku portal dobreprogramy publikuje materiały wideo w postaci strumieni oraz plików do pobrania. Materiały te to głównie wywiady z twórcami popularnych aplikacji oraz rejestracje wideo prelekcji dotyczących otwartego oprogramowania.

  Ryn (niem. Rhein, prus. Rins) – miasto w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie giżyckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Ryn. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. suwalskiego.PC Format – miesięcznik komputerowy wydawany od sierpnia 2000 roku przez wydawnictwo Bauer. Skupia się na testach produktów oraz na poradach na temat korzystania z komputera. Jest czasopismem popularnym, skierowanym do wszystkich osób używających komputera do pracy i rozrywki. Pod względem treści i sposobu prezentacji, w największym stopniu przypomina miesięcznik Komputer Świat i głównie z tym pismem PC Format konkuruje.

  Od 2007 roku serwis, co rok, organizuje zloty swoich czytelników. I zlot czytelników vortalu dobreprogramy zorganizowany został w dniach 21–23 września 2007 w Szklarskiej Porębie. W zlocie wzięło udział 130 czytelników. W dniach 5–7 września 2008 roku w Jastrzębiej Górze koło Władysławowa odbył się HotZlot, czyli drugie spotkanie czytelników portalu dobreprogramy, a także TechIT i Gamikaze – nowych dzieł twórców dobrychprogramów. W dniach 28–30 sierpnia 2009 odbył się kolejny zlot – HotZlot 2009 w Rynie na Mazurach. W roku 2010 HotZlot zorganizowany został w Zamku na Skale w pobliżu Lądka Zdroju w dniach 9–11 lipca HotZlot w 2011 roku odbył się w dniach od 4 do 6 lipca w Dolinie Charlotty na Pomorzu. W roku 2012 zlot czytelników odbył się kolejny raz na Zamku na Skale w dniach 13–15 lipca, HotZlot 2013 odbył się w dniach 26–29 lipca 2013 w zamku Kliczków, a HotZlot 2014 w dniach 4–7 lipca po raz trzeci w Zamku na Skale.

  Pojezierze Mazurskie (842.8) – część polskich Pojezierzy Wschodniobałtyckich pomiędzy Niziną Staropruską (Górowo Iławeckie, Orneta) i Pojezierzem Iławskim (Iława, Ostróda) na zachodzie, Pojezierzem Litewskim (Augustów, Suwałki) na wschodzie i Niziną Północnomazowiecką (Mława, Płońsk, Ciechanów) na południu.Lądek-Zdrój (niem. Landeck, od 1935 r. Bad Landeck, czes. Landek) – miasto w woj. dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Lądek-Zdrój. Położone w Sudetach Wschodnich, w dolinie rzeki Białej Lądeckiej.

  Forum dyskusyjne[ | edytuj kod]

  Od 5 maja 2003 portal posiada własne forum dyskusyjne. Od początku istnienia forum bazowało na skrypcie PhpBB. Od lipca 2013 forum działa na skrypcie IP.Board. Jest to jedno z największych forów dyskusyjnych w Polsce.

  Popularność[ | edytuj kod]

  Według danych z 2012 roku portal odwiedza 7 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie, generując w tym samym czasie około 36 milionów odsłon. Przeszło 80% czytelników to osoby w wieku między 15. a 39. rokiem życia, niemal 75% posiada wykształcenie średnie lub wyższe. Odbiorcami portalu są głównie osoby zainteresowane tematyką komputerową lub posiadające doświadczenie w pracy z nimi.

  Invision Power Board to aplikacja internetowa napisana w języku PHP o funkcjonalności forum dyskusyjnego. Producentem programu jest firma Invision Power Services Inc. (IPS). Invision Power Board obsługuje bazy danych MySQL oraz Microsoft SQL Server 2000 i Oracle (dwa ostatnie stanowią opcję przy zakupie licencji i zwiększają jej koszt) i dzięki systemowi zarządzania treścią (CMS) nie wymaga szerokiej wiedzy na temat tworzenia stron internetowych. Bazowa wersja IPB jest silnie rozbudowana w porównaniu z rozwiązaniami konkurencyjnymi i wymaga silniejszego od nich serwera. Budowa aplikacji sprawia jednak, że działa ona wydajniej od większości alternatyw w przypadku większych, często odwiedzanych forów. Posiada wygodny panel administracyjny pozwalający na zarządzanie treścią i konfigurację forum.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Komputer Świat Ekspert – kwartalnik z płytą DVD z serii Komputer Świat, w którym zawarte są informacje na temat świata komputerowego.
  Jastrzębia Góra (kaszb. Pilëce lub Jastrzãbiô Góra) – północna część miasta Władysławowa, tworząca jednostkę pomocniczą. Położona nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Gdańskim. Najbardziej wysunięta na północ jednostka osadnicza Polski. W okresie letnim stanowi dzielnicę turystyczną z trzema kąpieliskami.
  Logo - graficzny znak towarowy spełniający rolę marketingową a jednocześnie informacyjną, poprzez skrótowe, ale łatwo zauważalne i łatwo zapamiętywane przedstawienie symbolu firmy, instytucji, organizacji, lub też (np. flaga europejska) jakiejś idei, pomysłu, ale także mogące spełniać rolę jako charakterystyczne oznaczenie czegoś, czyli spełniające rolę znaku informacyjnego.
  Otwarte oprogramowanie (ang. open source movement, dosł. ruch otwartych źródeł) – odłam ruchu wolnego oprogramowania (ang. free software), który proponuje nazwę open source software jako alternatywną dla free software, głównie z przyczyn praktycznych, a nie filozoficznych.
  macOS (wymowa: mækoʊɛs, dawniej OS X, a także Mac OS X) – rodzina uniksowych systemów operacyjnych produkowanych i rozprowadzanych przez Apple Inc. Dostępny oficjalnie jedynie dla komputerów Macintosh, instalowany fabrycznie w nich od 2002 roku. 13 czerwca 2016 roku na WWDC została ogłoszona zmiana nazwy na macOS w związku z potrzebą unifikacji nazw używanych przez Apple dla swoich systemów operacyjnych (iOS, watchOS, tvOS).
  Pomorze – kraina historyczna na terenie Polski i Niemiec, u ujścia Reknicy, Odry i Wisły do Morza Bałtyckiego. Nazwa regionu (kasz./pom. Pòmòrskô, Pòmòrzé, łac. Pomerania, niem./szw. Pommern) wywodzi się od geograficznego położenia regionu ,"kraina leżąca nad morzem czyli blisko morza" lub "ziemia «sięgająca» aż po morze".
  Komputer Świat – miesięcznik, dawniej dwutygodnik, poświęcony tematyce informatycznej i nowym technologiom. Przeznaczony jest dla początkujących użytkowników komputerów. Jest odpowiednikiem niemieckiego Computer Bild. Redaktorem naczelnym do 2012 roku był Wiesław Małecki, zaś jego zastępcą Łukasz Czekajewski, obecnie obowiązki naczelnego pełni Paweł Paczuski, a jego zastępcą jest Rafał Kamiński. Czasopismo zawiera informacje na temat sprzętu komputerowego, a także innych akcesoriów elektronicznych oraz oprogramowania. Wydawany w Polsce przez Ringier Axel Springer Polska od 1998 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.607 sek.