dobreprogramy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

dobreprogramypolski portal internetowy poświęcony szeroko pojętej tematyce nowych technologii, wchodzący w skład Grupy O2.

Ryn (niem. Rhein, prus. Rins) – miasto w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie giżyckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Ryn. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. suwalskiego.PC Format – miesięcznik komputerowy wydawany od sierpnia 2000 roku przez wydawnictwo Bauer. Skupia się na testach produktów oraz na poradach na temat korzystania z komputera. Jest czasopismem popularnym, skierowanym do wszystkich osób używających komputera do pracy i rozrywki. Pod względem treści i sposobu prezentacji, w największym stopniu przypomina miesięcznik Komputer Świat i głównie z tym pismem PC Format konkuruje.

Historia[ | edytuj kod]

Portal powstał 17 listopada 2002 roku, jednak jego oficjalne otwarcie nastąpiło 7 grudnia tego samego roku. Początkowo nosił nazwę dobreprogramy.com. Z czasem została ona skrócona do dobreprogramy a serwis udostępniony został z szeregu domen, w tym także zalecanej obecnie, dobreprogramy.pl. Założycielami serwisu byli Leszek Kędzior (Krogulec), Kamil Cybulski (Cebula), Robert Lis (Lisek) i Rafał Szramowiat (Rafal). W grudniu 2005 roku w teście serwisów z programami Programy za darmo magazynu Komputer Świat portal został oceniony najwyżej spośród polskich serwisów oferujących bazę oprogramowania. Informacje na temat serwisu pojawiały się także w innych magazynach (m.in. PC Format, Komputer Świat Ekspert, Dziennik, Świat Kobiety). Na aktualność z portalu powoływano się również na antenie TVN24 oraz TVN CNBC Biznes. W lutym 2004 serwis doczekał się nowego, zielonego szablonu (ang. layout), zrywając z pierwotną pomarańczową kolorystyką. Szablon ten utrzymał się do 25 sierpnia 2009. Tego dnia miała miejsce kolejna zmiana wyglądu. Tym razem została utrzymana zielona kolorystyka, jednak sam portal uległ gruntownej przebudowie. Dodano m.in. bazę programów dla systemów GNU/Linux oraz OS X oraz wprowadzono możliwość opcjonalnej rejestracji.

Pojezierze Mazurskie (842.8) – część polskich Pojezierzy Wschodniobałtyckich pomiędzy Niziną Staropruską (Górowo Iławeckie, Orneta) i Pojezierzem Iławskim (Iława, Ostróda) na zachodzie, Pojezierzem Litewskim (Augustów, Suwałki) na wschodzie i Niziną Północnomazowiecką (Mława, Płońsk, Ciechanów) na południu.Lądek-Zdrój (niem. Landeck, od 1935 r. Bad Landeck, czes. Landek) – miasto w woj. dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Lądek-Zdrój. Położone w Sudetach Wschodnich, w dolinie rzeki Białej Lądeckiej.

Dnia 1.08.2013 wprowadzono nową, bazującą na modnej stylistyce dużych ikon, dużych zdjęć, płaszczyzn i bieli, wersję serwisu dobreprogramy.pl. Serwisy Gamikaze i TechIT zostały wyłączone, a newsy i treści prezentowane na tych stronach zaczęły pojawiać się na portalu dobreprogramy.pl.

W listopadzie 2013 Grupa o2 S.A. kupiła 51 procent udziałów w serwisie dobreprogramy.pl.

Invision Power Board to aplikacja internetowa napisana w języku PHP o funkcjonalności forum dyskusyjnego. Producentem programu jest firma Invision Power Services Inc. (IPS). Invision Power Board obsługuje bazy danych MySQL oraz Microsoft SQL Server 2000 i Oracle (dwa ostatnie stanowią opcję przy zakupie licencji i zwiększają jej koszt) i dzięki systemowi zarządzania treścią (CMS) nie wymaga szerokiej wiedzy na temat tworzenia stron internetowych. Bazowa wersja IPB jest silnie rozbudowana w porównaniu z rozwiązaniami konkurencyjnymi i wymaga silniejszego od nich serwera. Budowa aplikacji sprawia jednak, że działa ona wydajniej od większości alternatyw w przypadku większych, często odwiedzanych forów. Posiada wygodny panel administracyjny pozwalający na zarządzanie treścią i konfigurację forum.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Komputer Świat Ekspert – kwartalnik z płytą DVD z serii Komputer Świat, w którym zawarte są informacje na temat świata komputerowego.
Jastrzębia Góra (kaszb. Pilëce lub Jastrzãbiô Góra) – północna część miasta Władysławowa, tworząca jednostkę pomocniczą. Położona nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Gdańskim. Najbardziej wysunięta na północ jednostka osadnicza Polski. W okresie letnim stanowi dzielnicę turystyczną z trzema kąpieliskami.
Logo - graficzny znak towarowy spełniający rolę marketingową a jednocześnie informacyjną, poprzez skrótowe, ale łatwo zauważalne i łatwo zapamiętywane przedstawienie symbolu firmy, instytucji, organizacji, lub też (np. flaga europejska) jakiejś idei, pomysłu, ale także mogące spełniać rolę jako charakterystyczne oznaczenie czegoś, czyli spełniające rolę znaku informacyjnego.
Otwarte oprogramowanie (ang. open source movement, dosł. ruch otwartych źródeł) – odłam ruchu wolnego oprogramowania (ang. free software), który proponuje nazwę open source software jako alternatywną dla free software, głównie z przyczyn praktycznych, a nie filozoficznych.
macOS (wymowa: mækoʊɛs, dawniej OS X, a także Mac OS X) – rodzina uniksowych systemów operacyjnych produkowanych i rozprowadzanych przez Apple Inc. Dostępny oficjalnie jedynie dla komputerów Macintosh, instalowany fabrycznie w nich od 2002 roku. 13 czerwca 2016 roku na WWDC została ogłoszona zmiana nazwy na macOS w związku z potrzebą unifikacji nazw używanych przez Apple dla swoich systemów operacyjnych (iOS, watchOS, tvOS).
Pomorze – kraina historyczna na terenie Polski i Niemiec, u ujścia Reknicy, Odry i Wisły do Morza Bałtyckiego. Nazwa regionu (kasz./pom. Pòmòrskô, Pòmòrzé, łac. Pomerania, niem./szw. Pommern) wywodzi się od geograficznego położenia regionu ,"kraina leżąca nad morzem czyli blisko morza" lub "ziemia «sięgająca» aż po morze".
Komputer Świat – miesięcznik, dawniej dwutygodnik, poświęcony tematyce informatycznej i nowym technologiom. Przeznaczony jest dla początkujących użytkowników komputerów. Jest odpowiednikiem niemieckiego Computer Bild. Redaktorem naczelnym do 2012 roku był Wiesław Małecki, zaś jego zastępcą Łukasz Czekajewski, obecnie obowiązki naczelnego pełni Paweł Paczuski, a jego zastępcą jest Rafał Kamiński. Czasopismo zawiera informacje na temat sprzętu komputerowego, a także innych akcesoriów elektronicznych oraz oprogramowania. Wydawany w Polsce przez Ringier Axel Springer Polska od 1998 roku.

Reklama