• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Do It  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Radio – dziedzina techniki zajmująca się przekazywaniem informacji na odległość za pomocą fal elektromagnetycznych.Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.

  "Do It" to piosenka pop/dance stworzona przez Nelly Furtado, Timbalanda oraz Nate Hills na trzeci studyjny album Nelly Furtado, Loose (2006). Utwór został wydany jako piąty singel z albumu w Ameryce Północnej.

  W styczniu 2007 roku Timbaland został oskarżony o splagiatowanie piosenki. Oryginalnie utwór został skonstruowany przez fińskiego członka zespołu Fairlight, Janne Suni.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Nelly Kim Furtado (ur. 2 grudnia 1978 w Victorii, Kolumbia Brytyjska) – kanadyjska piosenkarka, autorka tekstów, producent muzyczny i aktorka.

  Spis treści

 • 1 Informacje o singlu
 • 2 Wideoklip
 • 3 Formaty i listy utworów singla
 • 4 Remiksy utworu
 • 5 Pozycje na listach
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Informacje o singlu[]

  "Do It" jest piątym oficjalnym amerykańskim singlem wydanym dnia 24 lipca 2007 w systemie Airplay. Przed wydaniem utworu, piosenka została wykorzystana w celach promocyjnych na gali 2007 Juno Awards, prowadzoną przez samą Nelly Furtado. Oficjalny remiks singla nagrany jest z gościnnym udziałem Missy Elliott; wydany został na stronie internetowej iTunes Store dnia 7 sierpnia 2007.

  Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.Ameryka Północna – kontynent o powierzchni 24 242 000 km² (co stanowi 16,3% całkowitej powierzchni lądów na kuli ziemskiej), położony na półkulach: północnej i zachodniej. Do Ameryki Północnej należy Ameryka Środkowa.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Timbaland, właściwie Timothy Mosley (ur. 10 marca 1971 w Norfolk, Wirginia) – amerykański producent hip-hopowy i R&B.
  Dance (ang. taniec) – potoczna, jednak powszechnie przyjęta wspólna nazwa kilku spokrewnionych gatunków elektronicznej muzyki tanecznej (klubowej), wywodzących się z muzyki house oraz jednego z podgatunków muzyki trance.
  Missy Elliott, właściwie Melissa Arnette Elliott, pseudonim Missy „Misdemeanor” Elliott (ur. 1 lipca 1971 w Portsmouth w stanie Wirginia, USA) – amerykańska raperka.
  "All Good Things (Come to an End)" to piosenka pop stworzona przez Nelly Furtado, Timbalanda, Danję i Chrisa Martina na trzeci studyjny album Nelly Furtado, Loose (2006). W Europie utwór został wydany jako trzeci singel z krążka Loose (2006) w listopadzie 2006. W Stanach Zjednoczonych piosenka ukazała się jako czwarty singel, w kwietniu 2007.
  iTunes Store – sklep online utworzony przez Apple Inc., sprzedający pliki, które są dostępne przez aplikację iTunes.
  MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.
  Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.