• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Djimon Hounsou  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  AXN – stacja telewizyjna będąca własnością medialnego skrzydła (Sony Pictures Television International) japońskiego koncernu Sony.Taniec – forma sztuki performance, składająca się z celowo wybranych sekwencji ludzkiego ruchu. Ruch ten ma wartość estetyczną i symboliczną, i jest uznawany jako taniec przez wykonawców i obserwatorów w danej kulturze. Taniec może być podzielone i opisany ze względu na rodzaj choreografii, rodzaj ruchów lub historyczne pochodzenie.

  Djimon Gaston Hounsou (ur. 24 kwietnia 1964 w Kotonu, Benin) – amerykański aktor, tancerz i model benińskiego pochodzenia, nominowany do Oscara w kategorii „najlepszy aktor drugoplanowy” za role w filmach Nasza Ameryka (In America, 2002) i Krwawy diament (Blood Diamond, 2006).

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w Kotonu w południowym Beninie jako syn Albertine i kucharza Pierre’a Hounsou. W 1977 roku, mając 13 lat wyjechał wspólnie z bratem do Paryża, gdzie wiódł żywot bezdomnego. Pewnego dnia „odkrył go” dla świata mody projektant Thierry Mugler.

  Szybcy i wściekli 7 (ang. Furious 7) – amerykański film fabularny (sensacyjny), który kontynuuje wydarzenia z poprzedniego filmu serii Szybcy i wściekli. Po raz ostatni pojawia się w nim jedna z głównych postaci serii, Brian O’Connor. Wcielający się w tę postać Paul Walker zginął tragicznie w wypadku w 2013 roku, a w niezrealizowanych scenach z Brianem zagrali go bracia Walkera, Caleb i Cody, na których sylwetki na etapie postprodukcji cyfrowo naniesiono twarz Walkera.Agentka o stu twarzach (tytuł oryginalny Alias) – amerykański serial telewizyjny, łączący w sobie gatunki historii szpiegowskich, science-fiction i dramatu obyczajowego, z główną rolą Jennifer Garner jako agentki Sydney Bristow, w niemal każdym odcinku podającą się za inną osobę i za każdym razem inaczej przebraną i ucharakteryzowaną. Liczący 105 odcinków serial, emitowany w amerykańskiej telewizji ABC od 30 września 2001 roku do 22 maja 2006 roku, pokazuje w Polsce TVP1 oraz AXN.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Szybko upomniało się o niego Hollywood. Wystąpił w teledysku do przeboju Janet Jackson „Love Will Never Do (Without You)” (1990). Debiutancką rolę zagrał w komedii muzycznej Bez ciebie nie istnieję (Without You I’m Nothing, 1990) z Sandrą Bernhard, Steve’em Antinem, Kenem Foree, Robin Antin i Johnem Doe.

  Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.Ostry dyżur – (tytuł oryginalny ER) amerykański serial telewizyjny autorstwa Michaela Crichtona. Pokazuje pracę w fikcyjnym szpitalu County General Hospital w Chicago. Serial został wyprodukowany przez Constant C Productions i Amblin Television we współpracy z Warner Bros. Television Production, Inc..

  Kariera Djimona Hounsou nabrała przyśpieszenia w 1997 roku. Rola przywódcy buntu niewolników w filmie Stevena Spielberga Amistad sprawiła, iż twarz aktora stała się rozpoznawalna na całym świecie. Kreacja ta przyniosła mu również nominację do Złotego Globu. Kolejne produkcje, m.in. Gladiator Ridleya Scotta czy Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia, utrwaliły pozycję Djimona Hounsou jako jednego z najlepiej rozpoznawalnych aktorów charakterystycznych w Hollywood. Grywał też w serialach, w tym Beverly Hills, 90210 (1990) jako wykidajło w nocnym klubie, Ostry dyżur (ER, 1999) jako Mobalage Ikabo czy AXN Agentka o stu twarzach (Alias, 2003–2004) jako Kazari Bomani.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Shazam! – zapowiedziany amerykański fantastycznonaukowy film akcji na podstawie serii komiksów o superbohaterze o tym samym imieniu wydawnictwa DC Comics. Za reżyserię odpowiada David F. Sandberg, a za scenariusz odpowiada Henry Gayden i Darren Lemke. W rolach głównych występują: Zachary Levi, Asher Angel, Mark Strong, Grace Fulton, Jack Dylan Grazer, Ian Chen, Jovan Armand, Faithe Herman, Djimon Hounsou.

  12 grudnia 2006 Djimon Hounsou odebrał nagrodę WAFCA (Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z Waszyngtonu) za rolę drugoplanową w filmie Krwawy diament (Blood Diamond, 2006). 23 stycznia 2007 Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła, iż rola ta uhonorowana została nominacją do Oscara.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  W 2007 roku związał się z modelką Kimorą Lee Simmons, z którą ma syna Kenzo Lee (ur. 30 maja 2009). Jednak w listopadzie 2012 roku doszło do separacji.

  Sandra Alice Bernhard (ur. 6 czerwca 1955 we Flint, w stanie Michigan) – amerykańska aktorka, komediantka, pisarka i piosenkarka. W latach osiemdziesiątych była bliską przyjaciółką Madonny.Gladiator – film kostiumowy produkcji USA z 2000 roku w reżyserii Ridleya Scotta, którego akcja dzieje się w czasach starożytnego Rzymu. Obok postaci historycznych, jak cezar Marek Aureliusz czy jego syn Kommodus, występują też postaci fikcyjne jak Juba, czy też generał Maximus (ma on jednak kilka pierwowzorów historycznych).


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.
  Janet Damita Jo Jackson (ur. 16 maja 1966 w Gary w stanie Indiana) – wokalistka amerykańska, kompozytorka, autorka tekstów, producentka nagrań, aktorka, tancerka.
  Blueberry – francuska seria komiksowa z gatunku western, stworzona w 1963 przez Jeana-Michela Charliera (scenariusz) i Jeana Girauda (rysunki), początkowo ukazująca się w odcinkach w czasopiśmie "Pilote", a od 1965 także w formie albumów nakładem różnych wydawnictw grupy Dargaud. Po śmierci Charliera seria została przemianowana na Mister Blueberry, a scenariusz do niej pisał Giraud, jednocześnie nadal ją rysując. Ostatni tom ukazał się w 2005 .
  Powietrze (łac. aër) – mieszanina gazów i aerozoli składająca się na atmosferę ziemską. Pojęcie jest stosowane przede wszystkim w odniesieniu do tej części powłoki gazowej, której chemiczny skład jest wyrównany wskutek cyrkulacji gazów w troposferze (zob. homosfera, warstwa o grubości do 100 km), bywa jednak odnoszone również do wszystkich sfer ziemskiej atmosfery, o różnym składzie chemicznym i właściwościach fizycznych.
  Steven Howard "Steve" Antin (ur. 19 kwietnia 1958 r. w Portland w stanie Oregon) − amerykański aktor, kaskader, rzadziej telewizyjny producent wykonawczy, okazjonalnie scenarzysta i reżyser.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.99 sek.