• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Disturbed  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Demo (nagranie demonstracyjne) – niskonakładowy lub z pojedynczym nakładem wydany album muzyczny, rzadziej singel, film, nagrany w celach demonstracyjnych, pokazowych, promocyjnych dla zaprezentowania własnej twórczości określonemu odbiorcy, którym jest najczęściej przedstawiciel wytwórni muzycznej, stacji radiowej lub stacji telewizyjnej. Często nagrania tego typu są używane w celach wstępnej klasyfikacji zespołów i solistów na festiwalach muzycznych.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

  Disturbedamerykański zespół metalowy pochodzący z Chicago, Illinois. Utworzony został w 1996 roku, gdy trójka muzyków – Dan Donegan, Steve Kmak oraz Mike Wengren przyjęli do zespołu wokalistęDavida Draimana. Przez dotychczasowe 20 lat działalności zespół sprzedał 11 milionów albumów, co czyni ich jednym z najbardziej dochodowych zespołów w przeciągu ostatnich lat. Ich cztery kolejne albumy studyjne zadebiutowały na pierwszym miejscu notowania Billboard 200, co udało się dotychczas jedynie siedmiu zespołom rockowym. Zespół klasyfikowany jest jako nu metalowy, lecz gatunek, jaki przedstawiają, jest stałym obiektem debaty. Fani heavy metalu twierdzą, że muzyka grana przez Disturbed nie jest wystarczająco mocna, aby określać ją takim mianem. David Draiman na temat ten wypowiada się tak:

  Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.DVD (Digital Video Disc lub Digital Versatile Disc) – rozpowszechniony w roku 1995 standard zapisu danych na optycznym nośniku danych, podobnym do CD-ROM (te same wymiary: 12 lub 8 cm) lecz o większej pojemności uzyskanej dzięki zwiększeniu gęstości zapisu.

  W październiku 2011 r. zespół zawiesił działalność. Pod koniec czerwca 2015 r. zespół wrócił ogłaszając nowy album pt. "Immortalized".

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 1.1 Wczesne lata jako Brawl (1994-1996)
 • 1.2 The Sickness (1998-2000)
 • 1.3 Believe (2001-2003)
 • 1.4 Ten Thousand Fists (2006)
 • 2 Dyskografia
 • 3 Przypisy
 • 4 Linki zewnętrzne
 • Transformers – amerykański film, wyreżyserowany przez Michaela Baya w roku 2007, z Shią LaBeoufem, Jonem Voightem i Megan Fox w rolach głównych, nakręcony na podstawie zabawek produkowanych przez firmę Hasbro, serialu animowanego i komiksu o tym samym tytule. 24 czerwca 2009 miał premierę w Polsce film Transformers 2.W roku 2012 odbyła się premiera 3 części serii.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.


  Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Jonathan Houseman Davis (ur. 18 stycznia 1971 w Bakersfield, Kalifornia) - wokalista amerykańskiego zespołu numetalowego Korn. W 2006 roku piosenkarz został sklasyfikowany na 16. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według Hit Parader.
  Mike Wengren (ur. 3 września 1971 w Chicago) – amerykański perkusista, znany głównie z hard rockowego zespołu Disturbed, którego jest jednym z założycieli.
  Believe – drugi album amerykańskiej, hardrockowej grupy Disturbed. Wydany został 17 września 2002 i zadebiutował na pierwszym miejscu notowania Billboard 200. W ciągu pierwszego tygodnia promocji sprzedał się w ilości 284 tys. kopii w Stanach Zjednoczonych. Tym razem zespół zmienił całkowicie podejście do własnej twórczości. Płyta jest o wiele spokojniejsza niż poprzednia i dominują na niej wolne i refleksyjne utwory.
  Music as a Weapon – metal alternatywny/nu metal/hard rock muzyczny objazd utworzony przez grupę muzyczną Disturbed. Odbyły się trzy takie w 2007, w tym Music as a Weapon II został zarejestrowany na żywo na CD iCD/DVD.
  The Lost Children – album kompilacyjny zespołu Disturbed, wydany 8 listopada 2011 roku. Album składa się z piosenek z lat 1999 – 2010. Oprócz tego, na płycie znajduje się też singiel Hell. O wydaniu albumu poinformował w czerwcu 2011 wokalista Disturbed, David Draiman.
  Asylum – piąty album studyjny amerykańskiej grupy numetalowej Disturbed. Wydawnictwo ukazało się 31 sierpnia 2010 roku nakładem wytwórni muzycznej Reprise Records.
  Nu metal – gatunek muzyczny powstały na początku lat 90 XX wieku. Termin został wymyślony przez Jonathana Davisa w celu określenia gatunku muzyki granej przez zespół KoЯn. Gatunek ten jest pochodną takich stylów jak grunge, metal alternatywny, funk, thrash metal, groove metal oraz industrial metal.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.039 sek.