Disney Channel

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Logo obowiązujące w latach 2002-2014
Logo obowiązujące w latach 2002-2014

Disney Channel – międzynarodowa stacja telewizyjna emitująca produkcje Disneya. Zajmuje się też produkcją własnych filmów (Disney Channel Original Movies) i seriali (Disney Channel Original Series). Pierwszy na świecie Disney Channel to wersja amerykańska, która wystartowała w 1983 roku. W 2006 nadawanie rozpoczęła wersja polska.

Marvel Entertainment, Inc. – najstarszy oraz najbardziej spopularyzowany amerykański producent i wydawca komiksów na świecie założony w 1933 roku na terenie USA w Nowym Jorku. Właścicielem firmy jest The Walt Disney Company.Disney Channel Original Series to seria seriali fabularnych i animowanych produkowanych i premierowo emitowanych przez Disney Channel. Od 1983 to 1997 były tworzone jako Disney Channel Series, a w 1996 pojawiały się już pod obecną nazwą. Oprócz tego artykuł zawiera listę Playhouse Disney Series, seriali produkowanych dla Playhouse Disney (bloku dla dzieci w wieku przedszkolnym w Disney Channel).

Lista wszystkich Disney Channel[ | edytuj kod]

Uwagi[ | edytuj kod]

  1. Chociaż został uruchomiony w 1998 roku (jedynie na platformie cyfrowej).
Walt Disney Studios – siedziba The Walt Disney Company znajdujące się w Burbanku w Los Angeles w USA. Znajdują się w niej również studia produkcyjne.
Reklama