• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Discovery Channel

  Przeczytaj także...
  Telewizja kablowa (pot. nazywana "kablówką") – nowoczesna sieć telekomunikacyjna, która pozwala na oferowanie abonentom pakietu programów radia i telewizji oraz szerokiego asortymentu interaktywnych usług multimedialnych (tj. Internet, telefon), realizowana za pomocą techniki hybrid fibre-coaxial (HFC). Telewizje kablowe wykorzystują do transmisji pasmo od ~50 do ~900 MHz. Każdy program zajmuje 8 MHz (w standardzie PAL D/K, D1), więc przez kabel koncentryczny można przesłać do 94 programów stacji telewizyjnych.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Discovery Historia (dawniej Discovery TVN Historia) – kanał tematyczny o tematyce historycznej. Powstał przy współpracy programowej Discovery i TVN, do których także należał do 30 maja 2009 roku. Stacją kieruje Barbara Bilińska-Kępa. Ramówkę wypełniają produkcje dokumentalne dotyczące historii Polski i świata.

  Discovery Channel – edukacyjny kanał telewizyjny, założony w 1985 przez Johna Hendricksa w Stanach Zjednoczonych.

  Odbiór[ | edytuj kod]

  Od 1989 roku dociera do 149 mln abonentów w 145 krajach na świecie (w tym 17 europejskich). Nadawany w Polsce od 1995 roku, początkowo na platformie satelitarnej Multichoice - Kaleidoscope, następnie Wizja TV, a obecnie na platformach: Platforma Canal+, Cyfrowy Polsat, a także w wielu sieciach telewizji kablowej. Emituje przez 24 godziny dziennie filmy i programy popularnonaukowe, historyczne i przyrodnicze.

  Discovery Life – kanał telewizyjny należący do Discovery Networks Europe, nadający programy przyrodnicze oraz programy rodzinne propozycje, w tym seriale fabularne. Stacja będzie nadawać w Europie Środkowej w miejscu Animal Planet, a w Stanach Zjednoczonych w miejscu Discovery Fit & Heath. Start stacji w Polsce zaplanowano na 1 lutego 2015 roku.Cyfrowy Polsat (WIG30: CYFRPLSAT, GPW: CPS) – polska telewizyjno-radiowa satelitarna platforma cyfrowa, której właścicielem jest Cyfrowy Polsat SA. Jest największą platformą satelitarną w Europie Środkowo-Wschodniej i czwartą pod względem ilości abonentów w całej Europie. W listopadzie 2009 roku będąc 10 lat na rynku platforma posiadała 3 mln abonentów (+600 tys. użytkowników prepaid). Obecnie Cyfrowy Polsat jest największą platformą w Polsce pod względem liczby kanałów, ma 3.558.000 abonentów (listopad 2012), co daje piąte miejsce w Europie wśród platform cyfrowych.

  Wersja HDTV[ | edytuj kod]

  14 grudnia 2012 roku na satelicie Thor 6 (0,8°W) pojawiły się polskie wersje kanałów Discovery Channel HD i TLC HD.

  17 stycznia 2013 nadawca kanału oficjalnie poinformował o wprowadzeniu kanału Discovery Channel HD (będącym wersją HD kanału Discovery Channel) i zastąpieniu nim dotychczas nadawanego kanału Discovery HD Showcase. Sygnał prowadzony z nowego dosyłu, był kolejno zastępowany u poszczególnych operatorów. Przykładowo w pierwszej kolejności 17 stycznia 2013 podmiana nastąpiła w sieci kablowej UPC Polska, 19 stycznia 2013 na wszystkich polskich platformach cyfrowych, a 31 stycznia 2013 w sieci kablowej Multimedia Polska.

  TLC – amerykański kanał telewizyjny należący do spółki Discovery Communications, działający od 1980 roku. Na antenie nadawane są programy w większości importowane z Wielkiej Brytanii, które skierowane są głównie do kobiet.DTX (do 17 października 2017 Discovery Turbo Xtra) – przeznaczony na rynek europejski telewizyjny kanał tematyczny skierowany głównie do mężczyzn. W ramówce stacji znajdują się takie kategorie programów jak: motoryzacja, męskie jedzenie czy ekstremalne wędkarstwo.

  Programy Discovery Channel[ | edytuj kod]

  Kanały Discovery w polskiej wersji językowej[ | edytuj kod]

  Wszystkie kanały są z lektorem. Dostępne są w wybranych sieciach kablowych i satelitarnych platformach cyfrowych:

 • Discovery Channel – ogólny popularnonaukowy
 • Discovery Channel HD – ogólny popularnonaukowy (wersja w rozdzielczości HDTV)
 • Animal Planet HD – dokumentalny, poświęcony zwierzętom (wersja w rozdzielczości HDTV)
 • TLC – poświęcony stylowi życia (dawniej poświęcony podróżom i stylowi życia Discovery Travel and Living, i Discovery Travel & Adventure)
 • TLC HD – poświęcony stylowi życia (wersja w rozdzielczości HDTV)
 • Discovery Science – naukowo-techniczny (dawniej Discovery Sci-Trek)
 • Investigation Discovery – kryminalno-sądowy
 • Investigation Discovery HD - kryminalno-sądowy (wersja w rozdzielczości HDTV)
 • Discovery Historia – historyczny
 • DTX – motoryzacyjny
 • DTX HD - motoryzacyjny (wersja w rozdzielczości HDTV)
 • Discovery Life - poświęcony zdrowiu
 • Discovery Life HD - poświęcony zdrowiu (wersja w rozdzielczości HDTV)
 • Dawniej nadawane kanały:

  UPC Polska Sp. z o.o. – polska filia międzynarodowej firmy UPC Broadband należącej do Liberty Global, dostawca usług telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do internetu i usług telefonicznych.HDTV (ang. High Definition TV) – telewizja wysokiej rozdzielczości. Jest ogólnym określeniem sygnału telewizyjnego o rozdzielczości większej niż standardowa (PAL lub NTSC).
 • Canal+ Discovery - kanał premium, należał do ITI Neovision. Został zastąpiony kanałem Canal+ Dokument. Zakończył nadawanie z powodu wygaśnięcia umowy.
 • Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Discovery Channel Pro Cycling Team
 • Tropami Tajemnic Discovery Channel
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Fokus TV kanał dokumentalny marzec 2017 Discovery Channel wyprzedził TVP Historię, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2017-11-22] (pol.).
  2. Discovery Channel HD i TLC HD w Polsce? | DX - przekazy - SATKurier.pl, satkurier.pl [dostęp 2017-11-22] (pol.).
  3. Discovery Channel HD zamiast Discovery HD Showcase (pol.). Wirtualnemedia.pl, 2013-01-18. [dostęp 2013-01-18].
  4. Złomowisko PL, Wikipedia, wolna encyklopedia, 29 stycznia 2019 [dostęp 2019-02-09] (pol.).wiki?
  Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.Discovery HD Showcase – dawny kanał dokumentalny HDTV, który 15 stycznia 2010 roku zastąpił w Polsce i Europie Środkowej znany dotąd kanał Discovery HD.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wizja TV – pierwsza polska telewizyjno-radiowa satelitarna platforma cyfrowa. Wizja TV rozpoczęła działalność wiosną 1998 r. Do czerwca 1998 r. Wizja TV wprowadziła 12 tematycznych zagranicznych programów w języku polskim do oferty sieci kablowych Polskiej Telewizji Kablowej.
  Multimedia Polska S.A. (MMP) – polska spółka akcyjna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 13 listopada 2006, dostawca usług multimedialnych: telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do Internetu, telefonii stacjonarnej; obejmuje grupę spółek zależnych.
  ITI Neovision SA – spółka mediowa, operator platformy satelitarnej n w latach 2006-2013. Od 21 marca 2013 do 2 czerwca 2014 była jednym z dwóch operatorów platformy nc+, powstałej z połączenia n i konkurencyjnej Cyfry+. Od 2 czerwca w wyniku prawnego połączenia ze spółką Canal+ Cyfrowy jest jedynym dostawcą usług pod marką nc+. ITI Neovision jest spółką-matką dla przedsiębiorstwa Cyfrowy Dom, operatora Telewizji na kartę. ITI Neovision jest członkiem Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce.
  Tropami Tajemnic Discovery Channel – czasopismo z płytą CD, stworzone przez stację telewizyjną Discovery Channel. Redaktorem naczelnym jest Andrzej Koziara.
  Discovery Science (dawniej Discovery Sci-Trek) – amerykański telewizyjny kanał tematyczny nadający filmy dokumentalne i programy popularnonaukowe poświęcone szeroko pojętym naukom ścisłym i przyrodniczym.
  Investigation Discovery (w skrócie ID) – dokumentalny kanał tematyczny poświęcony policyjnym śledztwom i zbrodniom.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.