• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dirk De Wolf

  Przeczytaj także...
  Letnie igrzyska olimpijskie – międzynarodowe zawody sportowe organizowane co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich uznawane jest przez sportowców większości dyscyplin za najbardziej prestiżowe osiągnięcie.Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Gianni Bugno (ur. 14 lutego 1964 w Brugg w Szwajcarii) - włoski kolarz szosowy, trzykrotny medalista mistrzostw świata i zdobywca Pucharu Świata. W pierwszej połowie lat 90. jednym z najbardziej wszechstronnych kolarzy w zawodowym peletonie.

  Dirk De Wolf (ur. 16 stycznia 1961 w Aalst) – belgijski kolarz szosowy, srebrny medalista mistrzostw świata.

  Tour de France (pol. Wyścig dookoła Francji) – znany też jako La Grande Boucle (pol. Wielka Pętla) lub Le Tour (pol. Wyścig) – wieloetapowy, trzytygodniowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie Francji – a nierzadko również krajów ościennych – najczęściej w lipcu (czasami na przełomie czerwca i lipca). Należy do cyklu World Tour Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).Aalst (fr. Alost) – miasto w północno-zachodniej Belgii (Flandria Wschodnia), nad rzeką Dender (dopływ Skaldy), pomiędzy Brukselą (31 km od niej) a Gandawą.

  Kariera[]

  Największy sukces w karierze Dirk De Wolf osiągnął w 1990 roku, kiedy zdobył srebrny medal w wyścigu ze startu wspólnego podczas mistrzostw świata w Utsunomiya. W zawodach tych wyprzedził go jedynie jego rodak Rudy Dhaenens, a trzecie miejsce zajął Włoch Gianni Bugno. Był to jednak jedyny medal wywalczony przez niego na międzynarodowej imprezie tej rangi. Na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata w Stuttgarcie był siódmy w tej samej konkurencji. Ponadto wygrał między innymi Cztery Dni Dunkierki w 1986 roku, Dwars door Vlaanderen w 1989 roku, Druivenkoers Overijse w 1990 roku, Giro dell'Appennino rok później, a w 1992 roku był najlepszy w Liège-Bastogne-Liège. Kilkakrotnie startował w Tour de France, najlepszy wynik uzyskując w 1986 roku, kiedy zajął 64. miejsce w klasyfikacji generalnej. W 1990 roku wystąpił w Vuelta a España, a dwa lata później wziął udział w Giro d'Italia, ale w obu przypadkach nie ukończył rywalizacji. Nigdy nie wystąpił na igrzyskach olimpijskich. W 1994 roku zakończył karierę.

  Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.Cztery Dni Dunkierki (fr.. Quatre jours de Dunkerque) – to wyścig kolarski, rozgrywany co roku w pierwszej połowie maja. Należy do cyklu UCI Europe Tour (kat. 2.HC) i odbywa się w okolicach Dunkierki w północno-wschodniej Francji, w regionie Nord-Pas de Calais.

  Bibliografia[]

 • Profil na cyclingarchives.com (ang.)
 • Profil na the-sports.org (ang.)
 • 64. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym 1991 odbyły się w niemieckim Stuttgarcie, w dniach 21 - 25 sierpnia 1991 roku.Liège-Bastogne-Liège – najstarszy rozgrywany do dziś kolarski wyścig jednodniowy (tzw. klasyk), zaliczany do pięciu Pomników Kolarstwa, do których należą ponadto: Mediolan-San Remo, Ronde van Vlaanderen, Paryż-Roubaix i Giro di Lombardia.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Dwars door Vlaanderen – klasyczny wyścig kolarski, rozgrywany w marcu w północnej części Belgii w regionie Flandrii. Należy do cyklu UCI Europe Tour (kat. 1.HC).
  Kolarstwo szosowe – najstarsza i najbardziej tradycyjna odmiana kolarstwa polegająca na ściganiu się na rowerach szosowych spełniających normy UCI po zwykłych drogach publicznych.
  63. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym 1990 odbyły się w japońskim mieście Utsunomiya, w dniach 29 sierpnia - 2 września 1990 roku. Były to pierwsze w historii mistrzostwa odbywające się w Azji.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.038 sek.