• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dink Templeton  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w rugby mężczyzn – zespół rugby union, biorący udział w imieniu Stanów Zjednoczonych w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo tego kraju, mieszkający w nim, bądź kwalifikujący się ze względu na pochodzenie rodziców lub dziadków. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest USA Rugby, członek NACRA i IRB.Igrzyska VII Olimpiady, nazywane zwykle Letnie Igrzyska Olimpijskie Antwerpia 1920, rozgrywane były w Antwerpii (Belgia) między kwietniem, a wrześniem 1920.
  Olimpijska drużyna USA z 1920 roku

  Dink Templeton (ur. 27 maja 1897 w Helenie, zm. 7 sierpnia 1962 w Palo Alto) – amerykański sportowiec, trener, olimpijczyk, zdobywca złotego medalu w turnieju rugby union na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1920 roku w Antwerpii.

  National Collegiate Athletic Association (NCAA) - organizacja zrzeszająca około 1200 instytucji, zajmująca się organizacją zawodów sportowych wielu uczelni wyższych w Stanach Zjednoczonych. Jej siedziba znajduje się w Indianapolis, w stanie Indiana. Prezesem jest Mark Emmert. NCAA jest największą tego typu instytucją na świecie. Jej początki sięgają 1906 roku, zaś pod nazwą NCAA występuje od 1910 roku.Gordon Glover Dunn (ur. 16 kwietnia 1912 w Portland w stanie Oregon, zm. 26 lipca 1964 w San Francisco) – amerykański lekkoatleta, specjalista rzutu dyskiem, wicemistrz olimpijski z 1936.

  Spis treści

 • 1 Życiorys
 • 1.1 Sportowiec
 • 1.2 Trener
 • 1.3 Dalsze życie
 • 2 Wyróżnienia
 • 3 Przypisy
 • 4 Bibliografia


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Robert Wade King (ur. 20 czerwca 1906 w Los Angeles, zm. 29 lipca 1965 w Walnut Creek) – amerykański lekkoatleta skoczek wzwyż, mistrz olimpijski z Amsterdamu.
  World Rugby Hall of Fame – galeria sław administrowana przez World Rugby, która upamiętnia historię, wybitne osiągnięcia i zasługi dla rugby union. Mogą zostać do niej przyjęci gracze, trenerzy, instytucje, działacze, arbitrzy oraz inne osoby. Ceremonia odbywa się corocznie od 2006 roku, z wyjątkiem roku 2010, podczas gali przyznawania IRB Awards.
  Stadion Olimpijski w Antwerpii lub Olympisch Stadion - stadion piłkarski, położony w Antwerpii, Belgia. Został oddany do użytku w 1920 roku na Igrzyska Olimpijskie, stanowiąc główną arenę zmagań. Obecnie swoje mecze na tym obiekcie rozgrywa zespół piłkarski Germinal Beerschot Antwerpia. Jego pojemność wynosi 12 771 miejsc.
  Amerykanie – pluralistyczna wspólnota narodowo-państwowa pochodzenia imigracyjnego, kształtująca się w Stanach Zjednoczonych, licząca około 300 mln osób. W związku ze specyficzną, migracyjną historią swojego powstania, posiada pochodzenie mieszane, przede wszystkim europejskie i afrykańskie. Mniejszość stanowią osoby pochodzenia azjatyckiego oraz rdzenni Amerykanie – Indianie Ameryki Północnej. Skutkiem tradycyjnej wielonarodowości Stanów Zjednoczonych jest fakt, że wielu Amerykanów identyfikuje się zarówno ze Stanami Zjednoczonymi, jak i – raczej sentymentalnie – z krajem pochodzenia swoich przodków (np. Amerykanie włoskiego czy irlandzkiego pochodzenia – Italian Americans, Irish Americans).
  Benjamin Bangs "Ben" Eastman (ur. 9 lipca 1911 w Burlingame w Kalifornii, zm. 6 października 2002 w Hotchkiss w Kolorado) – amerykański lekkoatleta, sprinter i średniodystansowiec, wicemistrz olimpijski z 1932.
  Futbol amerykański (ang. American football) – sport drużynowy, w którym uczestniczą dwa jedenastoosobowe zespoły. Najpopularniejszy sport w Stanach Zjednoczonych.
  Palo Alto – miasto w hrabstwie Santa Clara na południowym wybrzeżu zatoki San Francisco w stanie Kalifornia, USA. Położone w Krzemowej Dolinie jest siedzibą Uniwersytetu Stanforda (faktycznie ulokowanego na obrzeżu miasta w osobnym dystrykcie) oraz wielu firm związanych z nowymi technologiami. W Palo Alto mieszczą się główne siedziby firm takich jak Facebook, Hewlett-Packard czy VMware, a także oddziały firm Google, Logitech i PayPal.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.053 sek.