• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dimmu Borgir  Podstrony: [1] [2] [3] 4 [5]
  Przeczytaj także...
  Międzynarodowy alfabet fonetyczny, MAF (ang. International Phonetic Alphabet, IPA; fr. Alphabet phonétique international, API) – alfabet fonetyczny, system transkrypcji fonetycznej przyjęty przez Międzynarodowe Towarzystwo Fonetyczne jako ujednolicony sposób przedstawiania głosek wszystkich języków. Składają się na niego zarówno symbole alfabetyczne jak i symbole niealfabetyczne oraz ok. 30 znaków diakrytycznych.Reno Hilligsø Kiilerich (ur. 21 października 1976) - duński perkusista. Kiilerich współpracował z takimi zespołami jak: Panzerchrist, Exmortem, ChthoniC, Vile, Old Man’s Child, Hate Eternal, Dew-Scented czy Human Erupt. W 2004 roku grał na koncertach z norweską grupą Dimmu Borgir jako muzyk sesyjny.
  Teledyski[]

  Nagrody i wyróżnienia[]  Podstrony: [1] [2] [3] 4 [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Abrahadabra – ósmy album studyjny norweskiej grupy blackmetalowej Dimmu Borgir. Wydawnictwo ukazało się 24 września 2010 roku w Niemczech, 27 września w pozostałych krajach Europy oraz 12 października w Stanach Zjednoczonych. Wydanie płyty poprzedził singel do utworu "Gateways", który ukazał się 20 sierpnia 2010 roku w Europie. W USA singel ukazał się cztery dni później.
  Death Cult Armageddon – wydany w 2003 roku, szósty album studyjny norweskiego zespołu black metalowego Dimmu Borgir. W tekstach piosenek przeważa tematyka apokaliptyczna. Album odniósł ogromny sukces, w samych Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad 100.000 egzemplarzy (informacja za Nuclear Blast).
  Promocja jest to oddziaływanie na odbiorców produktów danej firmy, polegające na przekazaniu im informacji, które mają w odpowiednim stopniu zwiększyć wiedzę na temat produktów lub usług oraz samej firmy w celu stworzenia dla nich preferencji na rynku.
  Stian Aarstad – norweski pianista i klawiszowiec, znany z występów w grupie Dimmu Borgir w latach 1992–1997, a następnie w Enthral w latach 1997-2002.
  Praga (czes. i słow. Praha, niem. Prag) – stolica i największe miasto Czech, położone w środkowej części kraju, nad Wełtawą. Jest miastem wydzielonym na prawach kraju, będąc jednocześnie stolicą kraju środkowoczeskiego.
  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  Pain – szwedzki zespół wykonujący industrial metal. Zespół powstał w 1997 roku jako autorski projekt Petera Tägtgrena – gitarzysty i wokalisty Hypocrisy. Tägtgren jest jedynym stałym członkiem zespołu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.158 sek.