• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Digital signage

  Przeczytaj także...
  Wyświetlacz ciekłokrystaliczny, LCD (ang. Liquid Crystal Display) – urządzenie wyświetlające obraz, którego zasada działania oparta jest na zmianie polaryzacji światła na skutek zmian orientacji cząsteczek ciekłego kryształu pod wpływem przyłożonego pola elektrycznego.Narrowcasting jest alternatywą dla broadcastingu, którego przekaz trafia w niezmiennej formie do każdego odbiornika za pośrednictwem radia i telewizji. Narrowcasting jest rozwiązaniem dla audiowizualnego przekazu kierunkowego, umożliwiającego emisję treści zgodnie z preferencjami, atrybutami odbiorców, miejscem oraz określonym czasem. Jako nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, korzystające z centralnego systemu zarządzania treścią i jej emisją na cyfrowych wyświetlaczach typu; ekrany plazmowe, LCD bądź LED, narrowcasting staje się nie tylko wykorzystywany jako środek przekazu informacji lecz także jako skuteczne narzędzie marketingowe .
  System zarządzania treścią (ang. Content Management System, CMS) – oprogramowanie pozwalające na łatwe utworzenie serwisu WWW oraz jego późniejszą aktualizację i rozbudowę przez redakcyjny personel nietechniczny. Kształtowanie treści i sposobu ich prezentacji w serwisie internetowym zarządzanym przez CMS odbywa się za pomocą prostych w obsłudze interfejsów użytkownika, zazwyczaj w postaci stron WWW zawierających rozbudowane formularze i moduły.
  Wyświetlacz LCD w miejscu sprzedaży

  Digital Signage, digital out of home, digital merchandising, narrowcasting

  Digital signage jest często nazywany "cyfrowym wyjściem z domu" lub określany skrótem DOOH - Digital out-of-home. Niektóre firmy i organizacje używają określenia narrowcasting, digital merchandising. Jeden z elementów komunikacji cyfrowej.

  Światową organizacją opracowującą standardy dla digital signage jest m.in POPAI The Global Association for Marketing at-Retail.

  POPAI - The Global Association for Marketing-at-Retail - międzynarodowa organizacja non-profit, zrzeszająca firmy zajmujące się marketingiem w miejscu sprzedaży (ang. marketing at-retail, retail marketing), zajmująca się badaniami oraz procesami shopper marketingu. Organizacja powstała w 1936 r. Należy do najstarszych branżowych organizacji marketingu na świecie. Jest jedynym, globalnym stowarzyszeniem dla tej branży. Strukturę globalną tworzy 20 oddziałów krajowych, działających w formie stowarzyszeń branżowych. POPAI liczy ponad 1700 członków, reprezentujących 45 krajów.Dioda elektroluminescencyjna, dioda świecąca (ang. light-emitting diode, LED) – dioda zaliczana do półprzewodnikowych przyrządów optoelektronicznych, emitujących promieniowanie w zakresie światła widzialnego, podczerwieni i ultrafioletu.

  Pojęcie obejmuje zintegrowaną formę zarządzania systemem, w skład którego wchodzą wyświetlacze elektroniczne (cyfrowe znaki, infokioski), które prezentują informacje, reklamy i inne wiadomości (używane nośniki to LCD, LED, display plazma, obrazy z projektorów multimedialnych). Nośniki informacji (ekrany) określane są jako public displays (PD).

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Reklama (z łac. reclamo, reclamare) – informacja połączona z komunikatem perswazyjnym. Zazwyczaj ma na celu skłonienie do nabycia lub korzystania z określonych towarów czy usług, popierania określonych spraw lub idei (np. promowanie marki).

  Systemy digital signage, wykorzystywane są między innymi na lotniskach, punktach sprzedaży, sieciach usługowych ( np. firmy turystyczne, nieruchomości, informacja miejska, dworce, centra handlowe itp.).

  Reklama z wykorzystaniem digital signage jest formą digital out-of-home (DOOH) advertising. Jej celem jest dostarczanie wiadomości kierowanych do konkretnych miejsc, w określonych porach z treścią dopasowaną do lokalizacji wyświetlacza (local advertising). Duża i szybka zmienność treści wymaga stosowania monitoringu i zarządzania online wyświetlaczami za pomocą CMS.

  Projektor, rzutnik projekcyjny – urządzenie optyczne służące do wyświetlania na ekranie projekcyjnym obrazu nieruchomego lub ruchomego.Essen – miasto na prawach powiatu w zachodniej części Niemiec, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Düsseldorf. Pełni funkcję portu nad Ruhrą i nad Kanałem Ren-Herne. Essen jest dziewiątym pod względem liczby ludności miastem w Niemczech. Siedziba biskupstwa rzymskokatolickiego założonego w 1958 r. Od roku 1972 miasto uniwersyteckie. W roku 2010 Essen wraz z sąsiednimi miastami pod nazwą RUHR.2010 było Europejską Stolicą Kultury.

  Targi Digital Signage w Europie odbywają się w Essen w Niemczech.

  Jedna z pierwszych konferencji digital signage w Polsce, zorganizowana przez POPAI Poland odbyła się 27 maja 2009 r. w Warszawie.

  Linki zewnętrzne[]

 • europejskie targi Digital Signage Expo (pol.)
 • The Global Association for Marketing at-Retail POPAI (ang.)
 • Polskie stowarzyszenie POPAI Poland (pol.)
 • Serwis digital signage (eng.) (pol.)
 • Strona konferencji Digital Signage Trends - 16/17 września 2009r (pol.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Infokiosk (z ang. intelligent kiosk) - interaktywny punkt informacyjny, który należy do grupy samoobsługowych urządzeń elektronicznych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.038 sek.