• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dienis Kołodin

  Przeczytaj także...
  Ałtaj Semej (kaz. «Алтай» Семей футбол клубы) – kazachski klub piłkarski, mający siedzibę w mieście Semej, w północno-wschodniej części kraju.Język rosyjski (ros. русский язык, russkij jazyk; dawniej też: język wielkoruski) – język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich, posługuje się nim jako pierwszym językiem około 145 mln ludzi, ogółem (według różnych źródeł) 250-300 mln. Jest językiem urzędowym w Rosji, Kirgistanie i na Białorusi, natomiast w Kazachstanie jest językiem oficjalnym oraz jest jednym z pięciu języków oficjalnych a jednocześnie jednym z sześciu języków konferencyjnych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Posługuje się pismem zwanym grażdanką, graficzną odmianą cyrylicy powstałą na skutek jej upraszczania.
  Obwód wołgogradzki (ros. Волгоградская область) – jednostka administracyjna Federacji Rosyjskiej położona na południowym wschodzie Równiny Wschodnioeuropejskiej. Centrum administracyjne obwodu – Wołgograd.

  Dienis Aleksiejewicz Kołodin (ros. Денис Алексеевич Колодин, ur. 11 stycznia 1982 w Kamyszynie) – piłkarz rosyjski grający na pozycji środkowego obrońcy. Mierzy 185 cm wzrostu, waży 85 kg.

  Kariera klubowa[]

  Kołodin pochodzi z miasta Kamyszyn, leżącego w obwodzie wołgogradzkim. Piłkarską karierę rozpoczął jednak w stolicy tego regionu, Wołgogradzie, w tamtejszym klubie Olimpia Wołgograd. W jego barwach występował na amatorskim poziomie, a pierwszym profesjonalnym klubem Dienisa stał się Urałan Elista, do którego trafił w 2002 roku. Wtedy też zadebiutował w jego barwach w Premier Lidze i wywalczył miejsce w wyjściowej jedenastce. W 2003 roku zespół spadł jednak do Pierwszej Dywizji, a Kołodin po sezonie przeniósł się do Krylji Sowietow Samara.

  XIII Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2008 roku odbyły się w Austrii i w Szwajcarii. Mistrzostwa rozpoczęły się 7 czerwca i trwały do 29 czerwca 2008 roku. Mistrzostwo po raz drugi w historii zdobyła reprezentacja Hiszpanii (pierwszy raz w 1964 roku), która reprezentowała Europę podczas Pucharu Konfederacji 2009 w RPA. Pierwszy raz w historii żaden z gospodarzy nie zakwalifikował się do Fazy Pucharowej.Guus Hiddink (ur. 8 listopada 1946 w Varsseveld) – holenderski trener piłkarski i były piłkarz. W swojej karierze trenerskiej prowadził Real Madryt oraz Chelsea Londyn.

  W 2004 roku Kołodin zajął z Krylją Sowietow najwyższe miejsce w historii klubu – 3. W 2005 roku bronił się jednak z zespołem z Samary przed spadkiem, ale jeszcze w trakcie sezonu za 2 miliony euro trafił do Dynama Moskwa, gdzie stał się filarem linii obrony. W 2005 roku zajął 8. miejsce w lidze, a w 2006 swoją postawą przyczynił się do utrzymania moskiewskiej drużyny w lidze. W 2012 roku był wypożyczony z Dynama do FK Rostów.

  Krylja Sowietow Samara (ros. Профессиональный футбольный клуб «Крылья Советов» Самара, Profiessionalnyj Futbolnyj Kłub "Krylja Sowietow" Samara) – rosyjski klub piłkarski z siedzibą w mieście Samara. W sezonie 2009 występuje w rozgrywkach Rosyjskiej Premier Ligi.Wołga Niżny Nowogród (ros. Футбольный клуб «Волга» Нижний Новгород, Futbolnyj Kłub "Wołga" Niżnij Nowgorod) – rosyjski klub piłkarski z siedzibą w Niżnym Nowogrodzie.

  Latem 2013 roku Kołodin przeszedł do Wołgi Niżny Nowogród. W 2015 grał w Sokole Saratów. W 2016 trafił do kazachskiego klubu Ałtaj Semej.

  Kariera reprezentacyjna[]

  W reprezentacji Rosji Kołodin zadebiutował 18 sierpnia 2004 roku w wygranym 4:3 meczu z Litwą. W 2008 roku został powołany przez selekcjonera Guusa Hiddinka do kadry na Euro 2008. Na tym turnieju dotarł z Rosją do półfinału.

  Bibliografia[]

 • Statystyki na National Football Teams (ang.)
 • Euro, ευρώ, евро (znak: €, kod ISO 4217: EUR) – nazwa przyjęta na posiedzeniu w Madrycie w grudniu 1995 roku – wspólna waluta europejska wprowadzona w miejsce walut krajowych. W formie gotówkowej została wprowadzona w obieg 1 stycznia 2002 r.FK Elista (ros. Футбольный клуб «Элиста», Futbolnyj Kłub "Elista") – rosyjski klub piłkarski z siedzibą w stolicy Kałmucji mieście Elista.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  FK Rostów (ros. Футбольный клуб «Ростов», Futbolnyj Kłub "Rostow") – rosyjski klub piłkarski z siedzibą w mieście Rostów nad Donem, występujący w rozgrywkach Rosyjskiej Premier Ligi.
  Obrońca – w piłce nożnej zawodnik, który ma za zadanie zapobiegać atakom napastników przeciwnika na bramkę. W dzisiejszym futbolu zadania obrońców wychodzą znacznie poza zwykłe bronienie własnego pola karnego.
  Rosyjska Pierwsza Dywizja (ros. Первый дивизион ПФЛ, Pierwyj Diwizion PFŁ) – ligowe rozgrywki piłkarskie w Rosji stanowiące bezpośrednie zaplecze Priemjer-Ligi czyli 2. ligę. Rozgrywane są w systemie wiosna-jesień. W sezonie 2008 występują w nich 22 zespoły. 2 najlepsze awansują do Priemjer-Ligi, 7 najsłabszych spada do Drugiej Dywizji, z której awansuje w przyszłym sezonie 5 zespołów - mistrzów każdej z grup II Dywizji. Od sezonu 2009 I Dywizja liczy 20 zespołów.
  Reprezentacja Rosji w piłce nożnej mężczyzn – zespół piłkarski, biorący udział w imieniu Rosji w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo rosyjskie. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Rosyjski Związek Piłki Nożnej (RFS).
  Kilogram – jednostka masy, jednostka podstawowa układu SI, oznaczana kg. Jest to masa międzynarodowego wzorca (walca o wysokości i średnicy podstawy 39 mm wykonanego ze stopu platyny z irydem) przechowywanego w Międzynarodowym Biurze Miar i Wag w Sèvres koło Paryża. Wzorzec kilograma został usankcjonowany uchwałą I Generalnej Konferencji Miar (Conférence Générale des Poids et Mesures, CGPM) w 1889.
  Kamyszyn (ros. Камышин) – miasto w Rosji, w obwodzie wołgogradzkim, nad Zbiornikiem Wołgogradzkim. Około 127,9 tys. mieszkańców.
  Wołgograd (ros. Волгоград, do roku 1925 Carycyn (ros. Царицын), od 10 kwietnia 1925 do 7 listopada 1961 Stalingrad (ros. Сталинград)) – miasto obwodowe w Rosji, nad dolną Wołgą. Przed przybyciem Rosjan na tereny, na których leży obecnie Wołgograd, miejscowość nazywała się Cary czin – "żółta wyspa", tj. wysepka, na której została pierwotnie założona osada, a która została utworzona przez "żółtą rzekę" (niosącą pokłady piasku i gliny), tat. Sarysu, później nazwaną przez Rosjan Carycą. Miasto w styczniu 2010 liczyło 979 617 mieszkańców przy powierzchni 565 km².

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.049 sek.