• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Diamond Bitch  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  VIVA Comet - nagroda przyznawana przez stację muzyczną VIVA dla najlepszych wykonawców muzycznych w wybranych kategoriach. Po raz pierwszy pojawiła się w 1995 roku w Niemczech. Swoje narodowe nagrody Comet od 2001 roku przyznaje także VIVA na Węgrzech, a od 2007 - w Polsce.To ty – singel polskiej grupy muzycznej Virgin, wydany w 2002 roku nakładem wydawnictwa muzycznego Universal Music Polska, promujący debiutancki album studyjny zespołu Virgin.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH
  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Diamond Bitch – pierwszy solowy, a czwarty w karierze album studyjny polskiej piosenkarki pop Dody wydany przez Universal Music Polska 27 lipca 2007.

  Szansa – singel polskiej grupy muzycznej Virgin, wydany w 2006 roku nakładem wydawnictwa muzycznego Universal Music Polska. Singel został wydany w celach promujących reedycję trzeciego albumu studyjnego zespołu Ficca.Nie daj się – trzeci singel z pierwszego solowego albumu wokalistki Dody, Diamond Bitch. Utwór promował jego reedycję. Piosenkarka po raz pierwszy zaprezentowała utwór 14 czerwca na na 45. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 4 lipca Doda przedstawiła utwór w całości na żywo na festiwalu TOPtrendy 2008 w Sopocie.

  Zadebiutował na #1 listy sprzedaży OLiS i przebywał tam pięć tygodni z rzędu. 5 grudnia 2007 zdobył status platynowej płyty. 29 sierpnia 2008 ukazała się jego edycja specjalna. Album uzyskał łącznie nakład ponad 45 tysięcy zestawów.

  Album Diamond Bitch spotkał się z negatywnym przyjęciem przez krytyków muzycznych (w przeciwieństwie do pozytywnego przyjęcia przez fanów).

  Nagrywanie[ | edytuj kod]

  W listopadzie 2006 w programie Dzień Dobry TVN Doda powiedziała, że nagrywa solowy album. Na producenta muzycznego został wybrany Mark Tysper oraz Marcin Trojanowicz. Tysper skomponował również utwory na album, a Doda zajęła się tekstami.

  Krzysztof Zanussi (ur. 17 czerwca 1939 w Warszawie) – polski reżyser i scenarzysta filmowy, teatralny i telewizyjny, producent filmowy, publicysta, pedagog oraz filozof. Sabrina, właściwie Sabrina Salerno (ur. 15 marca 1968 w Genui) – włoska piosenkarka, aktorka, prezenterka telewizyjna i modelka, której największa popularność przypada na późne lata 80. XX wieku. Najbardziej znana z przebojów takich jak "Boys (Summertime Love)", "Hot Girl", "Sexy Girl" czy "All of Me (Boy Oh Boy)".

  Pisząc słowa piosenek, Rabczewska inspirowała się ostatnimi dramatycznymi wydarzeniami w swoim życiu. Do byłego męża Radosława Majdana kierowane są ballady "Katharsis" i "Ostatni Raz Ci Zaśpiewam". "Judasze" to wspomnienie byłego przyjaciela Tomasza Luberta, lidera grupy Virgin. "Dziękuję" to podziękowanie dla fanów. "Prowokacja" jest zaś adresowana do natrętnych dziennikarzy. Oprócz tego na albumie znalazł się bardzo kontrowersyjny utwór "Diamond Bitch", w którego refrenie możemy usłyszeć słowa: Moje uda rozchylone, Moje piersi tak cię podniecają, Moje usta rozpalone, Moje biodra już ci spać nie dają.

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Konkurs Sopot Festival – 44. odsłona Międzynarodowego Sopot Festival organizowanego po raz trzeci przez telewizję TVN. Odbył się 31,1 i 2 września w sopockiej Operze Leśnej. Pierwszego i drugiego dnia miał miejsce Konkurs o Nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności. Trzeciego natomiast można było zobaczyć gości specjalnych Sopot Festival.

  Dwanaście utworów z albumu to kompozycje głównie popowe, choć często z domieszką rocka. W "Całkiem Inna" słychać mroczne, klawiszowe intro i ciężki riff, a "Diamond Bitch" jest czymś pomiędzy rockiem a metalem. Wyjątkowo dużo tu inspiracji amerykańskim pop metalem z lat 80. w rodzaju Bon Jovi ("Ćma", "Cheerleaderka"), ale tak jak i na wcześniejszych płytach Dody, z czasu Virgin, pojawiają się też jakieś odniesienia do tego, co robiły takie grupy, jak Bajm czy Banda i Wanda ("To jest to", "Prowokacja"). Na płycie są również ballady ("Ostatni Raz Ci Zaśpiewam", "Rany").

  Kolejny raz – singel polskiej grupy muzycznej Virgin, wydany w 2004 roku nakładem wydawnictwa muzycznego Universal Music Polska, promujący drugi album studyjny zespołu Bimbo.Madonna, właśc. Madonna Louise Veronica Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958 w Bay City) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale także autorka i producentka muzyki, tancerka, osobowość filmowa (aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka), pisarka, projektantka ubrań, przedsiębiorca i filantrop. Pod koniec lat 70. przeniosła się z rodzinnego miasta do Nowego Jorku w celu rozpoczęcia kariery tancerki nowoczesnej, jednak tam ukierunkowała się na muzykę. Początkowo grała w zespołach, a potem rozpoczęła karierę solową, w 1983 roku wydając debiutancki album Madonna. Kolejne jej płyty spotykały się z olbrzymim sukcesem komercyjnym i wysokimi wynikami sprzedaży, a single stawały się przebojami. Artystka wpłynęła nie tylko na rozwój muzyki popowej, ale i mody oraz pojęć koncertu i teledysku, stając się ikoną popkultury; zasłynęła ze skandali na tle seksualnym i religijnym. Upowszechniła model piosenkarki łączącej muzykę z wizerunkiem scenicznym oraz gwiazdy-businesswoman. Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie do dziś, a sama Madonna nazywana jest „królową popu”.

  Nagrania na album odbyły się wiosną 2007. Potem odbyło się miksowanie i mastering (między innymi w Studio 17 Buffo i Sun Studio). Tymczasem nagrania utworu "Nie daj się" promującego reedycję albumu odbyło się w czerwcu 2008 w Studio Buffo.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Znak pokoju – singel polskiej grupy muzycznej Virgin, wydany w 2005 roku nakładem wydawnictwa muzycznego Universal Music Polska. Singel został wydany w celach promujących trzeci album studyjny zespołu Ficca.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Dzień Dobry TVN (DD TVN) – poranny magazyn (morning show) telewizji TVN, nadawany od poniedziałku do piątku od 8:00 do 11:00, a w weekendy od 8:30 do 11:00. Trzon programu stanowią rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Inne stałe elementy to kącik kulinarny, relacje reporterów, cykliczne bloki i prognoza pogody.
  Wanda i Banda (dawniej Banda i Wanda) – polski zespół rockowy założony w 1982 roku. Zadebiutował na przełomie 1982 i 1983 w sylwestrowej audycji Programu III Polskiego Radia.
  Dżaga – singel polskiej grupy muzycznej Virgin, wydany w 2004 roku nakładem wydawnictwa muzycznego Universal Music Polska. Singel został wydany w celach promujących drugi album studyjny zespołu Bimbo.
  Tomasz Lubert (ur. 22 czerwca 1972 w Gdańsku) – polski kompozytor, gitarzysta i producent muzyczny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.
  Miksowanie muzyki - mieszanie, połączenie w jeden strumień kilku sygnałów dzwiękowych, z których każdy jest nośnikiem informacji muzycznej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.868 sek.