• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Devin Townsend  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  The Devin Townsend Band – kanadyjski zespół muzyczny wykonujący metal progresywny. Powstał w 2002 roku w Vancouver z inicjatywy Devina Townsenda, znanego m.in. z występów w zespole Strapping Young Lad. Skład zespołu utworzyli ponadto basista Mike Young, perkusista Ryan van Poederooyen, gitarzysta Brian Waddell oraz klawiszowiec Dave Young. Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Devin Garrett Townsend (ur. 5 maja 1972 w Vancouver) - kanadyjski muzyk, kompozytor, wokalista i producent muzyczny, multiinstrumentalista. Laureat nagrody kanadyjskiego przemysłu fonograficznego Juno. Był założycielem, autorem tekstów, wokalistą i gitarzystą industrial metalowej grupy Strapping Young Lad. Rozwinął też karierę solową.

  Addicted - dwunasty album kanadyjskiego muzyka Devina Townsenda i drugi z zapowiedzianych pięciu albumów z serii The Devin Townsend Project. Album wydany 17 listopada 2009 roku (zobacz 2009 w muzyce) przez wytwórnię HevyDevy Records. W albumie gościnnie śpiewała Anneke van Giersbergen znana z zespołu The Gathering.City – drugi album studyjny kanadyjskiego zespołu muzycznego Strapping Young Lad. Wydawnictwo ukazało się 11 lutego 1997 roku nakładem wytwórni muzycznej Century Media Records. Nagrania zostały zarejestrowane w The Mothership Studio w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowe partie nagrano w Red Stripe w Burnaby w Kanadzie. Miksowanie odbyło się w The Mothership Studio. Natomiast mastering został zrealizowany w The Cutting Room w Sztokholmie w Szwecji.

  Townsend w 1993 roku został zaproszony na nagranie wokaliz na albumie Sex & Religion gitarzysty Steve'a Vai'a. Po nagrywaniu i koncertowaniu z Vai'em, Townsend, znięchęcony działaniem przemysłu muzycznego, przeniósł swój gniew na solowym albumie, zrealizowanym pod pseudonimem Strapping Young Lad. Wkrótce utworzył zespół pod tą nazwą i zrealizował album City w roku 1997. W latach późniejszych nagrał trzy albumy Strapping Young Lad, oraz płyty z solowym materiałem, wydane przez należącą do muzyka wytwórnię HevyDevy Records. Solowe płyty Townsenda stylistycznie były pochodną hard rocka i progresywnego metalu. W 2002 roku utworzył grupę The Devin Townsend Band, z którym nagrał dwie płyty i odbył szereg koncertów.

  Vancouver – miasto w zachodniej Kanadzie, w prowincji Kolumbia Brytyjska, przy ujściu rzeki Fraser do cieśniny Strait of Georgia (Ocean Spokojny). International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  W 2007 roku Townsend rozwiązał obie grupy, tj. Strapping Young Lad i The Devin Townsend Band, w ramach przerwy od koncertowania. Po dwóch latach rozpoczął pracę nad serią pięciu albumów pod nazwą Devin Townsend Project, na każdym przedstawiając zupełnie inne style muzyczne. Pierwsze dwa, Ki i Addicted, zostały zrealizowane w 2009. Wydawnictwa były promowane podczas koncertów w Australii i Ameryce Północnej w 2010 roku. Kolejne wydawnictwa z serii Deconstruction i Ghost zostały wydane w 2011. Ostatni, piąty z serii Epicloud został wydany w 2012 roku.

  Industrial metal – nurt muzyczny wywodzący się z połączenia elementów muzyki industrialnej oraz metalu. Jest to graniczny gatunek muzyczny, co sprawia iż jest on dość trudny do zdefiniowania. Najogólniej rzecz biorąc można powiedzieć, iż ten rodzaj muzyki wyróżnia połączenie ostrych, metalowych riffów, którym towarzyszy specyficzny podkład klawiszowy, sample oraz (zwykle) elektronicznie zniekształcony wokal.Steven Siro Vai (ur. 6 czerwca 1960 w Nowym Jorku) - amerykański wirtuoz gitary, kompozytor, a także producent muzyczny. Zdobywca nagrody Grammy (oraz 9 nominacji). Uznawany za jednego z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów. Przyznaje się do inspiracji twórczością Jimiego Hendriksa. Uczeń Joe Satrianiego i absolwent Berklee College of Music. Założyciel fundacji Make A Noise, corocznie przydzielającej stypendia dla gitarzystów i innych muzyków szukających finansowego wsparcia. Od połowy lat osiemdziesiątych jest inspiracją dla wielu instrumentalistów na całym świecie.

  Żonaty, ma syna.

  Dyskografia[ | edytuj kod]

   Zobacz więcej w artykule Strapping Young Lad, w sekcji Dyskografia.
   Zobacz więcej w artykule The Devin Townsend Band, w sekcji Dyskografia.
   Zobacz więcej w artykule Casualties of Cool, w sekcji Dyskografia.
  Albumy studyjne Albumy koncertowe Kompilacje

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Epicloud - piąty album projektu Devin Townsend Project kanadyjskiego muzyka Devina Townsenda. Album ukazał się 18 września 2012 (zobacz 2012 w muzyce) wydany przez wytwórnię HevyDevy Records oraz InsideOut Music. Na Epicloud gościnnie zaśpiewała holenderska wokalistka Anneke van Giersbergen. Wersja "Deluxe" albumu zawiera dodatkowy krążek z niepublikowanymi dotychczas utworami.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Deconstruction – trzynasty album kanadyjskiego muzyka Devina Townsenda i trzeci z zapowiedzianych pięciu albumów z serii The Devin Townsend Project. Album wydany 20 czerwca 2011 roku przez wytwórnie HevyDevy Records i InsideOut Music. Wydany został jednocześnie z czwartym albumem Ghost.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Hard rock – gatunek muzyki rockowej powstały na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, wywodzący się z bluesa i z rock-and-rolla.
  Multiinstrumentalista – muzyk, który w stopniu bardzo dobrym opanował grę na więcej niż jednym instrumencie muzycznym.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.077 sek.