• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Detektyw - serial telewizyjny 2014  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Mary Willa "Mamie" Gummer - (ur. 3 sierpnia 1983 w Los Angeles) - amerykańska aktorka filmowa i teatralna. Jeszcze jako dziecko zagrała w filmie Zgaga. W 2005 roku ukończyła prestiżowy Uniwersytet Zachodni. Rok później debiutowała w brodwayowskiej odsłonie "Małej Syrenki". Ról filmowych miała niewiele, poświęciła się teatrowi.Michelle Lynn Monaghan (ur. 23 marca 1976 w Winthrop) – aktorka amerykańska. Laureatka nagrody San Diego Film Critics Society przyznawanej aktorkom za wybitne kreacje filmowe. Otrzymała ją w 2009 za rolę w filmie W drodze.

  Detektyw (ang. True Detective) – amerykański kryminalny serial telewizyjny emitowany przez HBO od 12 stycznia 2014 roku do 24 lutego 2019 roku. Polska premiera odbyła się 13 stycznia 2014 na kanale HBO Polska. Pomysłodawcą i scenarzystą serialu jest Nic Pizzolatto.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Każdy sezon jest oddzielną całością, poszczególne serie nie są związane ani postaciami, ani linią fabularną.

  Sarah Gadon (ur. 4 kwietnia 1987 roku w Toronto) – kanadyjska aktorka, znana z ról w takich produkcjach jak Niebezpieczna metoda, Cosmopolis i Niesamowity Spiderman 2. Wystąpiła gościnnie w takich serialach jak Czy boisz się ciemności?, Mroczna przepowiednia, Doc, In a Heartbeat, Nikita, Derek kontra rodzinka i Mutant X. Użyczyła również głosu w kilku produkcjach, takich jak np. Ruby Gloom, Totalna Porażka i innych.John Marcus „Scoot” McNairy (ur. 11 listopada 1977 w Dallas, Teksas) – amerykański aktor i producent. Znany ze swoich ról w filmach: Strefa X (2010), Operacja Argo (2012), Non-Stop (2014) oraz Zaginiona dziewczyna (2014).

  Sezon 1[ | edytuj kod]

  Dwaj detektywi – Rustin Cohle (Matthew McConaughey) i Martin Hart (Woody Harrelson) – pracują nad sprawą dziwnych morderstw w Luizjanie w połowie lat 90. XX wieku. Po 17 latach od zamknięcia sprawy, dowiadują się o kolejnym morderstwie.

  Sezon 2[ | edytuj kod]

  Akcja tego sezonu toczy się w Kalifornii. Fabuła tego sezonu skupia się na czwórce postaci – trójce policjantów, a są nimi: Ray Velcoro (Colin Farrell) z komendy policji miasta Vinci, Ani Bezzerides (Rachel McAdams) z biura szeryfa hrabstwa Ventura i Paul Woodrugh (Taylor Kitsch) z wydziału drogowego policji stanowej stanu Kalifornia oraz gangsterze Franku Semyonie (Vince Vaughn), który chce zalegalizować swoje interesy.

  Lolita Davidovich (ur. 15 lipca 1961 r. w London, Kanada) – kanadyjska aktorka serbskiego pochodzenia. Poślubiła Rona Sheltona. Ma córkę Valentinę.William Josh Hopkins (ur. 12 września 1970) - amerykański aktor, syn kongresmena stanu Kentucky Larry Hopkinsa. Jest znany z występu w filmie Piraci z Krzemowej Doliny (Pirates of Silicon Valley) oraz z roli Raymonda Milbury w serialu Ally McBeal.

  Sezon 3[ | edytuj kod]

  Trzecia odsłona antologii opowie historię makabrycznej zbrodni, która pozostaje nierozwiązana przez kilka dekad. Akcja serialu toczy się w sercu hrabstwa Ozark. Widzowie będą śledzić próby jej rozwiązania w trzech różnych okresach. W 2015 roku spotykamy emerytowanego detektywa Wayne’a Haysa (Mahershala Ali), który wraca do dalekich wspomnień. 35 lat wcześniej wraz ze swoim partnerem Rolandem Westem (Stephen Dorff) próbował rozwikłać sprawę tajemniczego zaginięcia dwójki rodzeństwa, 12-letniego Willa oraz 10-letniej Julii Purcell. To, co wydawało się z początku typowym porwaniem, przerodzi się w zbrodnię, ciągnącą się przez kilka dekad.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Stephen Dorff Jr., bardziej znany jako Stephen Dorff (ur. 29 lipca 1973 roku w Atlancie w stanie Georgia) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny.
  Nagroda Emmy (ang. Emmy Award) – amerykańska nagroda przyznawana za produkcję telewizyjną, między innymi dla najlepszego aktora i aktorki dramatycznego, komediowego, drugoplanowego, za najlepszy serial, film telewizyjny, scenariusz itp.
  Mahershalalhashbaz Ali (ur. 16 lutego 1974 w Oakland) – amerykański aktor, najbardziej znany z roli Richarda Tylera w serialu 4400.
  Adria Arjona Torres (ur. 25 kwietnia 1992 w Puerto Rico) – amerykańska aktorka telewizyjna i filmowa, która wystąpiła m.in. w filmie Pacific Rim: Rebelia i serialach Detektyw, Impersonalni i Emerald City.
  Dziennikarz, dziennikarka – osoba zajmująca się przygotowaniem i prezentowaniem materiałów w środkach masowego przekazu.
  Rick Springfield (ur. Richard Lewis Springthorpe, 23 sierpnia 1949), australijski muzyk, piosenkarz i aktor.
  Policja stanowa – rodzaj sił policyjnych, działający na terenie określonego stanu w państwach federalnych, w szczególności w Australii i Stanach Zjednoczonych, gdzie każdy stan posiada własną jurysdykcję, która nie musi obowiązywać na terenie pozostałych stanów tego kraju. Podobne jednostki funkcjonują także w innych krajach, np. policja prowincjonalna w dwóch prowincjach Kanady.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.031 sek.