• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Destruction  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Mike Sifringer (ur. 11 maja 1965) - niemiecki muzyk, kompozytor i gitarzysta. Od 1982 roku członek zespołu Destruction, którego był współzałożycielem. W 2011 roku wystąpił gościnnie na albumie Into the Black formacji Godslave. Naukę gry na gitarze rozpoczął na krótko przed powstaniem zespołu Destruction. Wśród wykorzystywanego przez muzyka instrumentarium znajdują się gitary firmy Gibson i Dean oraz wzmacniacze Engel.Sadus – amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza thrash i death metalu. Powstała 1984 roku w Antioch w stanie Kalifornia.

  Destruction – niemiecka grupa wykonująca muzykę z pogranicza speed i thrash metalu. Powstała w 1982 roku w Weil am Rhein początkowo pod nazwą Knight of Demon. Pierwszy skład utworzyli perkusista Thomas "Tommy Sandmann" Senmann, basista i wokalista Marcel "Schmier" Schirmer oraz gitarzysta Mike Sifringer.

  W oryginalnym składzie formacja odnosiła sukcesy niemal do końca lat 80. XX w. Po odejściu z zespołu Schmiera w 1989 roku działalność Destruction ulegała załamaniu. Nowy skład oraz odniesienia do innych gatunków muzycznych spotkały się z negatywnym przyjęciem ze strony krytyków muzycznych jak i publiczności. W 1999 roku w wyniku presji fanów a także środowiska muzycznego Schmier i Sifringer zreformowali Destruction z udziałem nowego perkusisty oraz powrócili do stylistyki thrashmetalowej.

  Dorothee "Doro" Pesch (ur. 3 czerwca 1964 w Düsseldorfie) – niemiecka wokalistka i autorka tekstów. Pesch działalność artystyczną rozpoczęła w 1980 roku w heavymetalowym zespole Snakebite. Dwa lata później za namową muzyków nowo powstałej formacji Warlock, Pesch odeszła ze Snakebite. W 1988 roku wokalistka pozostała jedyną członkinią z oryginalnego składu. W związku z problemami prawnymi planowany jako piąty album Warlock - Force Majeure ukazał się jako debiut zespołu Doro.Motörhead – brytyjski zespół muzyczny powstały w 1975 roku z inicjatywy basisty i wokalisty Iana „Lemmy’ego” Kilmistera, który pozostawał jedynym stałym członkiem grupy. Grupa odniosła sukces komercyjny w latach 80. XX wieku, natomiast jej albumy Overkill, Bomber oraz Ace of Spades stały się inspiracją dla wielu wykonawców z nurtu heavy metal. Kilmister mimo kategoryzacji w gatunkach thrash i speed metal, na którego rozwój wywarł wpływ, określał muzykę Motörhead jako rock ’n’ roll. Grupa w swej twórczości poruszała takie zagadnienia jak wojna, zło, dobro, seks czy uzależnienia, ponadto posiada charakterystyczne logo o nazwie Snaggletooth, którego autorem jest artysta Joe Petagno.

  Historia[ | edytuj kod]

  Marcel "Schmier" Schirmer podczas koncertu 12 marca 2011 roku

  Zespół powstał w 1982 roku w Weil am Rhein początkowo pod nazwą Knight of Demon. Pierwszy skład utworzyli perkusista Thomas "Tommy Sandmann" Senmann, basista i wokalista Marcel "Schmier" Schirmer oraz gitarzysta Mike Sifringer. Kilka tygodni później muzycy przyjęli nazwę Destruction. 3 września 1984 roku ukazał się nagrany w berlińskim Caet Studio pierwszy minialbum zespołu pt. Sentence of Death. 12 października tego samego roku ukazało się pierwsze demo grupy pt. Bestial Invasion of Hell. Debiutancki album formacji zatytułowany Infernal Overkill ukazał się 24 maja 1985 roku nakładem wytwórni muzycznej Steamhammer Records. Nagrania zostały zarejestrowane ponownie w Caet Studio. Z kolei okładkę namalował Udo Linke.

  Slayer (IPA [ˈsleɪə]) – amerykańska grupa muzyczna wykonująca thrash metal, powstała w 1981 roku w Huntington Park (przedmieścia Los Angeles), rozwiązana w 2019 roku. Zespół powstał z inicjatywy gitarzysty Kerry’ego Kinga, który do współpracy zaprosił gitarzystę Jeffa Hannemana, pochodzącego z Kuby perkusistę Dave’a Lombardo oraz basistę i wokalistę Chilijczyka - Toma Arayę. Już w początkowym okresie działalności muzycy rozwinęli własny styl oparty na intensywnych partiach gitar z partiami solowymi wykonywanymi przy użyciu tremola oraz charakterystycznym śpiewie wokalisty zespołu. Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

  12 lipca 1986 roku został wydany drugi album grupy pt. Eternal Devastation. Płyta została zrealizowana w Studio Hilpoltstein we współpracy z producentem muzycznym i inżynierem Manfredem Neunerem. Rok później skład uzupełnił drugi gitarzysta – Harry Heinrich Wilkens. W międzyczasie Senmanna, który podjął pracę policjanta zastąpił Oliver "Olli" Kaiser. Jako kwartet grupa zarejestrowała minialbum Mad Butcher, wydany 25 lipca, jeszcze 1987 roku. Czteroutworowe wydawnictwo zostało nagrane w Karo Studio w Münster. Rosnąca popularność zespołu przyczyniła się do udziału w europejskiej trasie w ramach której muzycy poprzedzali Motörhead. Zespół wystąpił także po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych poprzedzając kwartet Slayer. Trzeci album studyjny zatytułowany Release From Agony ukazał się 30 maja 1988 roku. Produkcji płyty podjął się Kalle Trapp. Nagrania były promowane m.in. podczas koncertów w Wielkiej Brytanii wraz z prekursorami black metalu Celtic Frost. W 1989 roku w wyniku nieporozumień z zespołu odszedł Schmier, który kontynuował działalność artystyczną w zespole Headhunter. W 1990 roku funkcję wokalisty objął André Grieder z zespołu Poltergeist. 1 czerwca 1990 roku nakładem Noise Records ukazał się czwarty album studyjny Destruction pt. Cracked Brain. W związku z brakiem w składzie basisty, ślady instrumentu zarejestrowali Sifringer i Wilkens, dla którego była to także ostatnia sesja z Destruction.

  Annihilator – kanadyjska grupa muzyczna wykonująca thrash metal. Powstała w 1984 roku w Ottawie z inicjatywy gitarzysty Jeffa Watersa, który do współpracy zaprosił wokalistę Johna Batesa, basistę Davea Daviesa i perkusistę Paula Maleka. Do 2010 roku ukazało się trzynaście albumów studyjnych zespołu oraz szereg pomniejszych wydawnictw. Mimo częstych zmian personalnych zespół utrzymał łatwo rozpoznawalny styl oparty na kompozycjach i wirtuozerskiej grze gitarzysty Jeffa Watersa, który pozostał jedynym członkiem oryginalnego składu.Cracked Brain - czwarty album studyjny niemieckiej grupy muzycznej Destruction. Nagrania ukazały się 1 czerwca 1990 roku nakładem wytwórni muzycznej Noise Records. Płyta została nagrana w składzie: Mike Sifringer (gitara, gitara basowa), Harry Heinrich Wilkens (gitara, gitara basowa), Oliver "Olly" Kaiser (perkusja) oraz André Grieder (śpiew). Dodatkowe partie gitary basowej zrealizował Christian Engler.

  Również w 1990 roku ukazała się pierwsza kompilacja zespołu Super Best Destruction Collection. W 1991 roku do Destruction dołączył wokalista Flemming Ronsdorf, usunięty ze składu niespełna dwa tygodnie później. Pomimo destabilizacji składu Sifringer i Kaiser postanowili kontynuować działalność z nowymi muzykami. 1 kwietnia 1992 roku ukazała się druga kompilacja piosenek grupy pt. Best of. Dopiero w 1993 roku skład uzupełnił wokalista Thomas Rosenmerkel, basista Christian Engler i gitarzysta Michael Piranio. 26 lutego 1994 roku ukazał się trzeci minialbum zespołu pt. Destruction. Nagrania zarejestrowane jako kwintet spotkały się negatywnym przyjęciem ze strony krytyków muzycznych jak i publiczności. 9 czerwca 1995 roku ukazał się czwarty minialbum zespołu pt. Them Not Me. W 1998 roku ukazał się piąty album studyjny formacji zatytułowany The Least Successfull Human Cannonball. Wkrótce potem skład opuścił Engler, a rok później Rosenmerkel i Piranio.

  Wawrzyniec Lawrence „Vaaver” Dramowicz (ur. 5 marca 1974 w Warszawie) – polski perkusista rockowy, metalowy i klasyczny. Paragwaj, Republika Paragwaju (hiszp. Paraguay, República del Paraguay, guarani Paraguay, Paraguay Retan) – państwo w Ameryce Południowej nieposiadające dostępu do morza.
  Mike Sifringer podczas koncertu 12 marca 2011 roku

  W 1999 roku w wyniku presji fanów a także środowiska muzycznego Schmier i Sifringer zreformowali Destruction z udziałem nowego perkusisty w osobie Svena Vormanna. 11 lipca tego samego roku ukazało się nagrane w odnowionym składzie demo pt. The Butcher Strikes Back. Rok później, 25 kwietnia nakładem Nuclear Blast ukazała się długooczekiwana studyjna płyta pt. All Hell Breaks Loose. Nagrania były promowane teledyskiem do kompozycji "Total Desaster 2000". 27 sierpnia 2001 roku został wydany siódmy album Destruction zatytułowany The Antichrist. Nagrania zostały zarejestrowane w Abyss Studio we współpracy z Peterem Tägtgrenem. W 2002 roku Vormanna zastąpił Marc Reign. 22 września 2003 roku ukazał się ósmy album grupy pt. Metal Discharge. Płyta była promowana utworami "Desecrators (Of The New Age)" i "The Ravenous Beast" do których zostały nagrane także teledyski.

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).Black metal – jeden z podgatunków heavy metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku w wyniku ewolucji thrash metalu. W latach 80. określenie "black metal" było używane w odniesieniu do wszystkich zespołów mających satanistyczne teksty i otoczkę, bez względu na styl muzyczny. Black metal był czymś w rodzaju podgatunku występującego wśród ówczesnych gatunków metalu (jak heavy, speed czy thrash metal ), pionierem był brytyjski zespół Venom, który wprowadził do heavy metalu punkowe elementy i grał speed metalowo. Inne zespoły to np. szwedzki Bathory, szwajcarskie Hellhammer i Celtic Frost. Później na przełomie lat 80. i 90. był to już odrębny gatunek operujący charakterystycznym "skrzekliwym" sposobem śpiewania i stylistyką opartą na czarno-białym makijażu typu corpse paint, zapoczątkowanym przez Kinga Diamonda z duńskiego Mercyful Fate. Zespoły "drugiej fali" to między innymi Darkthrone, Satyricon, Emperor. Pierwszym zespołem drugiej fali black metalu był zaczynający jeszcze pod koniec lat 80. Mayhem, który zadebiutował w 1987 r. EP-ką "Deathcrush".

  8 marca 2004 roku ukazało się pierwsze wydawnictwo DVD grupy zatytułowane Live Discharge – 20 Years of Total Destruction. Na albumie znalazły się m.in. występy Destruction zarejestrowane podczas festiwali Wacken Open Air, With Full Force oraz Z7 Metaldays. 22 sierpnia 2005 roku ukazał się dziewiąty album studyjny tria pt. Inventor of Evil. Gościnnie na płycie wystąpili m.in. Doro Pesch, Paul Di'Anno, Peter Tägtgren i Shagrath. Nagrania były promowane teledyskami do utworów "The Alliance Of Hellhoundz" i "Soul Collector". W kwietniu 2006 roku muzycy odbyli Południowoamerykańską trasę odwiedzając m.in. Argentynę i Paragwaj. Następnie na przełomie maja i czerwca 2006 trio dało szereg koncertów w Stanach Zjednoczonych w ramach Metal Crusaders Tour. W występach wzięły udział także zespoły Kataklysm, Vader, The Absence oraz Nuclear Assault. 22 stycznia 2007 roku została wydana trzecia kompilacja nagrań Destruction pt. Thrash Anthems. Na płycie znalazły się zarejestrowane ponownie, przearanżowane klasyczne kompozycje repertuaru Destruction. W międzyczasie zespół odbył trasę koncertową w Ameryce Północnej. W tournée wzięły udział także grupy Sadus i Municipal Waste.

  Vinnie Moore (ur. 14 kwietnia 1964 w New Castle w stanie Delaware) - amerykański muzyk i kompozytor, wirtuoz gitary elektrycznej. Vinnie Moore wraz z takimi gitarzystami jak Yngwie Malmsteen, Tony MacAlpine i Jason Becker należy do najważniejszych przedstawicieli nurtu neoklasycznego heavy metalu lat 80. XX w. Do 2009 roku wydał dziewięć albumów studyjnych pozytywnie ocenianych zarówno przez krytyków muzycznych jak i publiczność. Największą popularnością cieszył się wydany w 1988 roku album Time Odyssey notowany na liście Billboard 200. Od 2004 roku Moore występuje w brytyjskiej formacji UFO.Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).

  29 sierpnia 2008 roku został wydany dziesiąty album studyjny zespołu zatytułowany D.E.V.O.L.U.T.I.O.N.. Gościnnie w nagraniach wzięli udział Vinnie Moore, Gary Holt z zespołu Exodus oraz Jeff Waters znany z występów w grupie Annihilator. W ramach promocji do utworu "Vicious Circle – The Seven Deadly Sins" został zrealizowany teledysk. Na przełomie kwietnia i maja zespół odbył kolejną trasę w Ameryce Północnej, tym razem wraz z Krisiun i Mantic Ritual. 29 stycznia 2010 roku ukazało się drugie wydawnictwo DVD tria pt. A Savage Symphony – The History of Annihilation. Również w 2010 roku grupę opuścił Reign, który skoncentrował się na swym projekcie – Volcano. Nowym perkusistą został Wawrzyniec "Vaaver" Dramowicz znany z występów w grupie UnSun. 18 lutego 2011 roku ukazał się jedenasty album studyjny grupy pt. Day of Reckoning. Wydawnictwo zadebiutowało na 58. miejscu listy Billboard Top Heatseekers w USA sprzedając się w nakładzie 800 egzemplarzy w przeciągu tygodnia od dnia premiery. W ramach promocji do piosenki "Hate Is My Fuel" został nagrany teledysk. Na przełomie maja i kwietnia trio odbyło pierwszą amerykańską trasę jako headliner. Występy Destruction poprzedzała australijska grupa Deströyer 666.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Metal Discharge - ósmy album studyjny niemieckiej grupy muzycznej Destruction. Nagrania ukazały się 22 września 2003 roku nakładem wytwórni muzycznej Nuclear Blast. Płyta została nagrana w składzie: Marcel "Schmier" Schirmer (śpiew, gitara basowa), Mike Sifringer (gitara) oraz Marc Reign (perkusja).


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Argentyna (Argentina, Republika Argentyńska – República Argentina) – państwo w Ameryce Południowej, nad południowym Atlantykiem. Graniczy z Chile na zachodzie, Boliwią i Paragwajem na północy, Brazylią i Urugwajem na północnym wschodzie. Argentyna rości pretensje do archipelagu Falklandów oraz części Antarktydy. Nazwa pochodzi od łacińskiego argentum (srebro), którym Indianie obdarowali hiszpańskich rozbitków Juana Díaza de Solís. Pod względem wielkości Argentyna jest ósmym krajem na świecie i drugim w Ameryce Południowej (biorąc pod uwagę liczbę ludności i powierzchnię), jednakże biorąc pod uwagę także terytoria sporne do których Argentyna rości pretensje: Falklandy/Malwiny, Georgię Południową, Sandwich Południowy, Islas Auroras wraz z Orkadami Południowymi, Szetlandami Południowymi oraz z częścią Antarktydy administrowanej przez Argentynę na mocy Traktatu Antarktycznego powierzchnia łączna kraju wynosi 3 761 274 km², co czyni kraj ten ósmym na świecie pod względem powierzchni. Terytorium kraju podzielone jest na 23 prowincje i jedno miasto autonomiczne – stolica kraju Buenos Aires. Argentyna jest członkiem – założycielem Unii Narodów Południowoamerykańskich oraz Mercosur, a także członkiem Organizacji Państw Iberoamerykańskich, Banku Światowego, Światowej Organizacji Handlu, grupy krajów G15 oraz G20. Kraj uznawany jest za mocarstwo lokalne z bardzo wysokim wskaźnikiem rozwoju społecznego. W Ameryce Łacińskiej kraj ten ma piąty nominalny PKB na mieszkańca i najwyższy PKB mierzony parytetem siły nabywczej. Według analityków kraj ten zaklasyfikowany jest do rynków wschodzących, ze względu na wielkość, wysoki wzrost gospodarczy, poziom bezpośrednich inwestycji zagranicznych czy eksport w całości wytworzonych usług i towarów.
  UnSun - polska grupa muzyczna wykonująca gothic metal. Zespół początkowo pod nazwa Unseen powstał w 2006 roku z inicjatywy gitarzysty Maurycego "Mausera" Stefanowicza występującego do 2008 roku w grupie Vader oraz jego żony Anny występującej pod pseudonimem "Aya" (śpiew). Wkrótce potem dołączyli perkusista grupy Indukti Wawrzyniec "Vaaver" Dramowicz oraz basista Filip "Heinrich" Hałucha znany m.in. z występów w grupach Vesania oraz Rootwater.
  Release From Agony - trzeci album studyjny niemieckiej grupy muzycznej Destruction. Nagrania ukazały się 30 maja 1988 roku nakładem wytwórni muzycznej Steamhammer Records. Płyta została nagrana w składzie: Marcel "Schmier" Schirmer (śpiew, gitara basowa), Mike Sifringer (gitara), Harry Heinrich Wilkens (gitara) oraz Tommy Sandmann (perkusja).
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.
  Infernal Overkill - debiutancki album studyjny niemieckiej grupy muzycznej Destruction. Nagrania ukazały się w 1985 roku nakładem wytwórni muzycznej Steamhammer Records. Płyta została nagrana w składzie: Marcel "Schmier" Schirmer (śpiew, gitara basowa), Mike Sifringer (gitara) oraz Tommy Sandmann (perkusja).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.083 sek.