• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Derbyshire Dales

  Przeczytaj także...
  Kniveton – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Derbyshire Dales. Leży 21 km na północny zachód od miasta Derby i 202 km na północny zachód od Londynu.Little Hucklow – osada w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Derbyshire Dales. Leży 46 km na północny zachód od miasta Derby i 227 km na północny zachód od Londynu.
  Hackney – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Derbyshire Dales. Leży 27 km na północ od miasta Derby i 208 km na północny zachód od Londynu.

  Derbyshire Dalesdystrykt w hrabstwie Derbyshire w Anglii.

  Hulland Ward – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Derbyshire Dales. Leży 15 km na północny zachód od miasta Derby i 197 km na północny zachód od Londynu.Winster – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Derbyshire Dales. Leży 27 km na północny zachód od miasta Derby i 209 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy 633 mieszkańców.

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Ashbourne
 • Bakewell
 • Darley Dale
 • Matlock
 • Wirksworth
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Abney, Aldwark, Alkmonton, Ashford in the Water, Aston Heath, Atlow, Ballidon, Baslow, Beeley, Biggin, Biggin by Hulland, Birchover, Blackwell, Bonsall, Boylestone, Bradbourne, Bradley, Brailsford, Bradwell, Brassington, Callow, Calver, Carsington, Chelmorton, Cressbrook, Cromford, Crowdicote, Curbar, Doveridge, Edensor, Edlaston, Elton, Eyam, Flagg, Foolow, Friden, Froggatt, Godfreyhole, Great Hucklow, Great Longstone, Grindleford, Grindlow, Hackney, Hartington, Hassop, Hathersage, Hognaston, Hopping Hill, Horse Dale, Hulland, Hulland Ward, Hungry Bentley, Kirk Ireton, Kniveton, Little Hucklow, Litton, Mapleton, Marston Montgomery, Matlock Bath, Mercaston, Middleton-by-Wirksworth, Middleton-by-Youlgreave, Monyash, Osmaston, Over Haddon, Parwich, Pikehall, Pilsley, Rodsley, Rowland, Rowsley, Sheldon, Shirley, Snelston, Stoney Middleton, Sturston, Sudbury, Taddington, Thorpe, Tideswell, Tissington, Wardlow, Wheston, Winster, Yeaveley, Youlgreave.

  Snelston – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Derbyshire Dales. Leży 22 km na zachód od miasta Derby i 200 km na północny zachód od Londynu.Grindleford – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Derbyshire Dales. Leży 43 km na północ od miasta Derby i 224 km na północny zachód od Londynu.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Boylestone – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Derbyshire Dales. Leży 18 km na zachód od miasta Derby i 192 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy 165 mieszkańców.Horse Dale – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Derbyshire Dales. Leży 24 km na północ od miasta Derby i 206 km na północny zachód od Londynu.
  Warto wiedzieć że... beta

  Osmaston – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Derbyshire Dales. Leży 17 km na północny zachód od miasta Derby i 197 km na północny zachód od Londynu.
  Taddington – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Derbyshire Dales. Leży 41 km na północny zachód od miasta Derby i 223 km na północny zachód od Londynu.
  Hopping Hill – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Derbyshire Dales. Leży 10 km na północ od miasta Derby i 191 km na północny zachód od Londynu.
  Youlgreave – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Derbyshire Dales. Leży 31 km na północny zachód od miasta Derby i 213 km na północny zachód od Londynu.
  Froggatt – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Derbyshire Dales. Wieś leży na wschodnim brzegu rzeki Derwent.
  Sheldon – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Derbyshire Dales. Leży 38 km na północny zachód od miasta Derby i 219 km na północny zachód od Londynu.
  Ashbourne - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w regionie East Midlands, w hrabstwie Derbyshire. W 2001 r. miasto to zamieszkiwało 7 112 osób.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.183 sek.