• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Denys Bojko

  Przeczytaj także...
  CSKA Kijów (ukr. Футбольний клуб «Центральний Спортивний Клуб Армії-Київ», Futbolnyj Kłub "Centralnyj Sportywnyj Kłub Armiji-Kyjiw") - ukraiński klub piłkarski z siedzibą w Kijowie. Założony w roku 1934 jako U.W.O. w Charkowie.Prykarpattia Iwano-Frankiwsk (ukr. Професійний футбольний клуб «Прикарпаття» Івано-Франківськ, Profesijnyj Futbolnyj Kłub "Prykarpattia" Iwano-Frankiwśk) - ukraiński klub piłkarski z siedzibą w Iwano-Frankiwsku. Założony w roku 2004 jako Fakeł Iwano-Frankiwsk.
  Dnipro Dniepropetrowsk (ukr. Футбольний клуб «Дніпро» Дніпропетровськ, Futbolnyj Kłub "Dnipro" Dnipropetrowśk, w Polsce także jako Dniepr) – ukraiński klub piłkarski z siedzibą w Dniepropetrowsku. Założony w roku 1918 jako BRIT (Briański Robotniczy Industrialny Technikum) na bazie zakładu im. Pietrowskiego w Jekaterynosławiu (tak do 1926 roku nazywał się Dniepropetrowsk).

  Denys Ołeksandrowycz Bojko, ukr. Денис Олександрович Бойко (ur. 29 stycznia 1988 w Kijowie, Ukraińska SRR) – ukraiński piłkarz grający na pozycji bramkarza.

  Kariera piłkarska[]

  Kariera klubowa[]

  Syn znanego piłkarza Ołeksandra Bojki. Wychowanek Szkoły Piłkarskiej Dynama Kijów. Po akademii początkowo grał w drużynie Łokomotyw Kijów oraz młodzieżowej kadrze Dynamo-3, Dynamo-2, a także w rezerwach. 17 września 2005 debiutował w Dynamie-3 Kijów w meczu z Fakełem Iwano-Frankowsk (1:4). W 2008 został wypożyczony do CSKA Kijów, a latem 2009 do Obołoni Kijów. Latem 2011 został wypożyczony do Krywbasa Krzywy Róg. Przed rozpoczęciem nowego sezonu 2012/13 powrócił do kijowskiego klubu. W czerwcu 2013 został wypożyczony do Dnipra Dniepropetrowsk. W czerwcu 2014 Dnipro wykupił transfer piłkarza. 20 stycznia 2016 przeszedł do Beşiktaş JK. 31 sierpnia 2016 został wypożyczony do hiszpańskiej Malagi.

  Dynamo-3 Kijów (ukr. Футбольний клуб «Динамо-3» Київ, Futbolnyj Kłub "Dynamo-3" Kyjiw) - ukraiński klub piłkarski z siedzibą w Kijowie Jest trzecim zespołem klubu Dynamo Kijów.Bramkarz – w grach zespołowych – członek zespołu, którego zadaniem jest uniemożliwienie zdobycia bramki (gola) zawodnikom drużyny przeciwnej.

  Kariera reprezentacyjna[]

  Występował w młodzieżowej reprezentacji Ukrainy. Wcześniej grał w reprezentacji U-19 oraz w reprezentacji U-17. 18 listopada 2014 debiutował w narodowej reprezentacji Ukrainy w zremisowanym 0:0 meczu z Litwą.

  Sukcesy i odznaczenia[]

 • najlepszy bramkarz Memoriału Makarowa: 2007
 • Przypisy

  Bibliografia[]

 • Profil w bazie Soccerbase (ang.)
 • Profil w bazie National Football Teams (ang.)
 • Profil na Soccerway
 • Profil w bazie Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej (ukr.)
 • Profil na KLISF (ang.)
 • Profil na PlayerHistory (ang.)
 • Profil w bazie Dynamomania (ros.)
 • Profil na Transfermarkt
 • Krywbas Krzywy Róg (ukr. Спортивний клуб «Кривбас» Кривий Ріг, Futbolnyj Kłub "Krywbas" Krywyj Rih) - ukraiński klub piłkarski z siedzibą w Krzywym Rogu, w obwodzie dniepropietrowskim. Założony w roku 1959 jako Zespół miasta Krzywy Róg.Kijów (ukr. Київ, Kyjiw, ros. Киев, Kijew) – stolica i największe miasto Ukrainy, nad rzeką Dniepr. Był miastem królewskim Rzeczypospolitej Obojga Narodów.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Język ukraiński (ukr. українська мова, ukrajinśka mowa) – język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich. Posługuje się nim ponad 47 mln ludzi, głównie na Ukrainie, gdzie ma status języka urzędowego. Używany jest również przez Ukraińców w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Mołdawii, Polsce i na Białorusi. Współczesny alfabet ukraiński stanowi odmianę cyrylicy, a obecna ortografia ustalona została zasadniczo na początku XX wieku.
  Ołeksandr Hryhorowicz Bojko (ukr. Олександр Григорович Бойко, ros. Александр Григорьевич Бойко, Aleksandr Grigorjewicz Bojko; ur. 30 listopada 1954 w Czerniowcach, Ukraińska SRR) – ukraiński piłkarz, grający na pozycji obrońcy lub pomocnika, trener piłkarski.
  Reprezentacja Ukrainy U-19 w piłce nożnej jest juniorską reprezentacją Ukrainy, sterowaną przez Ukraiński Związek Piłki Nożnej. Jest powoływana przez selekcjonera, w niej występować mogą wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo ukraińskie i którzy w momencie przeprowadzania imprezy docelowej (finałów Mistrzostw Europy) nie przekroczyli 19 roku życia. Zespół jeden raz uczestniczył w Mistrzostwach Europy U-19.
  Ukraiński Związek Piłki Nożnej (ukr.: ФФУ – Федерація футболу України, FFU – Federacija futbołu Ukrajiny) – związek piłkarski na Ukrainie założony w 1991. Związek prowadzi reprezentację kraju. Siedzibą związku jest Kijów.
  Reprezentacja Ukrainy U-21 w piłce nożnej jest młodzieżową reprezentacją Ukrainy, sterowaną przez Ukraiński Związek Piłki Nożnej. Zespół jeden raz uczestniczył w Mistrzostwach Europy U-21.
  Ukraińska Socjalistyczna Republika Radziecka, Ukraińska SRR, Ukraina (ros. Украинская Советская Социалистическая Республика, Ukrainskaja Sowietskaja Socyalisticzeskaja Riespublika, ukr. Українська Радянська Соціалістична Республіка, Ukrajinśka Radianśka Socialistyczna Respublika) – w latach 1919-1922 państwo marionetkowe zależne od RFSRR, od 1922 republika związkowa ZSRR.
  Reprezentacja Ukrainy U-17 w piłce nożnej jest juniorską reprezentacją Ukrainy, sterowaną przez Ukraiński Związek Piłki Nożnej. Jest powoływana przez selekcjonera, w niej występować mogą wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo ukraińskie i którzy w momencie przeprowadzania imprezy docelowej (finałów Mistrzostw Europy) nie przekroczyli 17. roku życia. Zespół trzy razy uczestniczył w Mistrzostwach Europy U-17 (2002, 2004 i 2007), ale zawsze zajmował ostatnie 4. miejsce.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.