• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Denny Duquette

  Przeczytaj także...
  Jeffrey Dean Morgan (ur. 22 kwietnia 1966 r. w Seattle w stanie Waszyngton) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy. Zasłynął w 2006 roku grając jednocześnie w trzech produkcjach: pacjenta Denniego Duquette w serialu ABC Chirurdzy, patriarchę Johna Winchestera w serialu The CW Nie z tego świata (Supernatural) oraz Judah Botwin, zmarłego męża Nancy Botwin (Mary-Louise Parker), w serialu Showtime Trawka (Weeds).American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.
  Shonda Rhimes (ur. 13 stycznia 1970 w Chicago) - amerykańska scenarzystka, producentka filmowa oraz reżyserka. Jest pomysłodawczynią i twórcą seriali telewizyjnych Chirurdzy, Prywatna praktyka oraz Skandal (serial telewizyjny).

  Dennison Duquette Jr. (znany jako Denny) – fikcyjny bohater serialu Chirurdzy, stacji ABC, odgrywany przez Jeffreya Deana Morgana, a stworzony przez Shondę Rhimes.

  Opis postaci[edytuj kod]

  Po raz pierwszy, Denny pojawił się w drugim sezonie, jako pacjent Seattle Grace Hospital oczekujący na przeszczep serca. W tym czasie flirtuje z Izzie Stevens (wówczas stażystką), zadaje jej osobiste pytania np. czy umawia się z Alexem. Nie udaje mu się wtedy otrzymać nowego serca więc opuszcza szpital.

  Urządzenie wspomagające czynność komór serca (ang. ventricular assist device, VAD) – automatyczna pompa wspomagająca pracę komory serca. Stosowana jako środek doraźny u chorych z niewydolnością serca, oczekujących na przeszczepienie lub u osób, u których przeszczepienie jest niemożliwe. VAD nie zastępuje komory serca, lecz wspomaga jego pracę. Urządzenie może być montowane wewnątrz lub na zewnątrz ciała pacjenta. Może wspomagać prawą bądź lewą komorę serca. Napędzane elektrycznie (z baterii zewnętrznej) lub pneumatycznie.Meredith Grey – fikcyjna postać, główna bohaterka serialu Chirurdzy stacji ABC. Odgrywana jest przez Ellen Pompeo, a została stworzona przez Shondę Rhimes.

  Wkrótce potem jednak znowu trafia do szpitala, aby czekać na przeszczep. W tym czasie bardzo zbliża się do Izzie, która rozstaje się z Alexem. Stevens spędza z Dennym większość czasu w czasie pracy, a także poza nim. Okazuje się, że jest serce do przeszczepu, ale biorców jest dwóch: Denny i pacjent Erici Hahn. Preston Burke dowiaduje się, że pacjent z Mercy West jest o 17 sekund wcześniej na liście biorców, niż Denny. Izzie aby sprawić, że dostanie on serce, przecina przewód urządzenia wspomagającego czynność lewej komory serca (LVAD), co znacznie pogarsza jego stan. Dzięki temu Denny staje się pilniejszym pacjentem do przeszczepu. Operacja kończy się powodzeniem. Izzie przyjmuje oświadczyny. Niestety, wkrótce potem Denny doznaje udaru i umiera. Niedługo potem ojciec Duquette'a informuje Stevens, że Denny przepisał jej 8,7 milionów dolarów.

  Preston Xavier Burke – fikcyjny bohater serialu Chirurdzy, stacji ABC, grany przez Isaiah Washingtona, a stworzony przez Shondę Rhimes.Isobel Katherine Stevens (znana jako Izzie) to fikcyjna postać, jedna z głównych bohaterek serialu Chirurdzy stacji ABC. Odgrywana jest przez Katherine Heigl, a została stworzona przez Shondę Rhimes.

  Postać Denny'ego pojawia się jeszcze w jednym odcinku trzeciego sezonu – w czasie gdy Meredith była w stanie śmierci klinicznej, a także w kilku odcinkach piątego sezonu, w halucynacjach Izzie, spowodowanych rakiem.

  Bibliografia[edytuj kod]

 • Denny Duquette (ang.). IMDb. [dostęp 2012-04-18].
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Erica Hahn – fikcyjna bohaterka serialu Chirurdzy, stacji ABC, odgrywana przez Brooke Smith, a stworzona przez Shondę Rhimes.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.