• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dennis Schnurr

  Przeczytaj także...
  Archidiecezja Cincinnati (łac. Archidioecesis Cincinnatensis, ang. Archdiocese of Cincinnati) - diecezja rzymskokatolicka z siedzibą w Cincinnati, w stanie Ohio, Stany Zjednoczone.Paliusz (łac. pallium – płaszcz) – element stroju liturgicznego katolickich metropolitów, noszony na ramionach pas z białej wełny.
  Dubuque – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Iowa, siedziba hrabstwa Dubuque. W 2008 roku liczyło 57250 mieszkańców.

  Dennis Marion Schnurr (ur. 21 czerwca 1948 w Sheldon) – amerykański duchowny katolicki, arcybiskup Cincinnati.

  Urodził się w wielodzietnej rodzinie, ma dwóch braci i trzy siostry. Ukończył Spalding Catholic School w Granville, a także Loras College w Dubuque. Kształcił się również na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie i uzyskał tam magisterium z teologii. Święcenia kapłańskie otrzymał 20 lipca 1974 z rąk ówczesnego ordynariusza diecezji Sioux City Franka Gretemana. W 1977 rozpoczął studia na Katolickim Uniwersytecie Ameryki, zakończył je doktoratem z prawa kanonicznego. Przez następne lata służył w diecezji Sioux City jako zastępca kanclerza, kanclerz, zarządca finansów diecezji, sędzia trybunału diecezjalnego i sekretarz rady kapłańskiej. Od 1985 pracował w Nuncjaturze Apostolskiej w Waszyngtonie. W roku 1993 otrzymał godność prałata.

  Biskup koadiutor – w Kościele katolickim prawnie ustanowiony przez papieża biskup, który po śmierci lub awansie biskupa diecezjalnego ma prawo następstwa po nim na urzędzie biskupa diecezji zgodnie z kanonem 403 § 3 kodeksu prawa kanonicznego z 1983.Sheldon – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Iowa, w hrabstwach O’Brien i Sioux. Zgodnie ze spisem statystycznym z 2000 roku, miasto liczyło 4914 mieszkańców.

  18 stycznia 2001 mianowany został biskupem diecezji Duluth. Sakrę otrzymał z rąk abpa Harry'ego Flynn'a, ówczesnego zwierzchnika archidiecezji St. Paul i Minneapolis. Od 17 stycznia 2008 sprawował funkcję koadiutora w archidiecezji Cincinnati. W dniu 21 grudnia 2009, po przejściu na emeryturę abpa Daniela Pilarczyka, objął rządy w metropolii. Paliusz otrzymał z rąk papieża Benedykta XVI w dniu 29 czerwca 2010.

  Sakrament święceń, święcenia kapłańskie, kapłaństwo, święcenia – sakrament w Kościele katolickim, także Kościołach prawosławnych, anglikańskich i starokatolickich, który nadaje władzę uświęcania, tj. udzielania innych sakramentów.Sioux City – miasto w USA, w stanie Iowa, przy ujściu rzeki Bois de Sioux do Missouri, siedziba administracyjna hrabstwa Woodbury. Około 85 tys. mieszkańców.

  Linki zewnętrzne[]

 • Catholic-Hierarchy
 • Curriculum Vitae na stronie archidiecezji Cincinnati • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.
  Katolicki Uniwersytet Ameryki (The Catholic University of America – CUA), usytuowany w północnowschodniej części Waszyngtonu.
  Duluth – miasto w północnej części kontynentalnych Stanów Zjednoczonych, w stanie Minnesota. Ważny port śródlądowy i morski nad Jeziorem Górnym, połączony z Atlantykiem Drogą Wodną Świętego Wawrzyńca.
  Harry Joseph Flynn (ur. 2 maja 1933 w Schenectady, Nowy Jork) – amerykański duchowny katolicki, emerytowany arcybiskup Saint Paul i Minneapolis.
  Papieski Uniwersytet Gregoriański – uczelnia Kościoła Katolickiego z siedzibą w Rzymie. Pielęgnuje różne dziedziny z zakresu nauk humanistycznych, a w sposób szczególny nauki teologiczne i filozoficzne. Jest najstarszym uniwersytetem papieskim.
  Prałat (łac. praelatus – przełożony) – w Kościele rzymskokatolickim kapłan lub biskup mający zwyczajną władzę kościelną w prałaturze terytorialnej lub personalnej. Potocznie używa się jednak tego terminu w stosunku do kapłanów obdarzonych godnościami honorowymi przez Stolicę Apostolską lub biskupa diecezji, w której istnieje kapituła.
  Granville – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Iowa, w hrabstwie Sioux. Zgodnie ze spisem statystycznym z 2000 roku, miasto liczyło 325 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.