• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Demon Days - album

  Przeczytaj także...
  Daniel Dumile (IPA: duː mə leɪ) (ur. 9 stycznia 1971), znany jako MF Doom, Viktor Vaughn, King Geedorah i Metal Fingers – brytyjsko-amerykański artysta hip-hopowy posiadający wiele pseudonimów artystycznych (King Geedorah, MF DOOM, Viktor Vaughn, Zev Love X, Metal Fingers). Na jego lirykę ogromny wpływ odniosły amerykańskie komiksy (w szczególności Fantastyczna Czwórka i ich walka z Dr. Doomem).Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Demon Days – drugi album studyjny zespołu Gorillaz, wydany w maju 2005 roku, promowały go single Feel Good Inc., Dirty Harry, DARE i El Mañana/Kids With Guns. Album uzyskał miano platynowej płyty w Stanach Zjednoczonych i podwójnej platynowej płyty w Wielkiej Brytanii. W Polsce dystrybutorem albumu jest wytwórnia EMI Music Poland. Wśród gości specjalnych, którzy pojawili się na płycie są: De La Soul, Martina Topley-Bird, Roots Manuva, Bootie Brown, Ike Turner, MF DOOM, Neneh Cherry, Shaun Ryder, Bootie Brown, The London Community Gospel Choir i San Fernandez Youth Chorus. Album Demon Days został nagrany we własnym studiu zespołu Kong Studios i wyprodukowany przez zespół oraz Damona Albarna.

  The Beatles – zespół rockowy z Liverpoolu, istniejący od 1960 (jako The Quarrymen od 1957) do 1970 roku. Według RIAA, jego członkowie są najpopularniejszymi muzykami wszech czasów. W historii amerykańskiego rynku fonograficznego nikt nie sprzedał więcej płyt niż oni.Gorillaz – wirtualny zespół założony przez Damona Albarna i Jamie Hewletta w 1998 tworzący muzykę będącą połączeniem hip-hopu, rocka i innych gatunków muzycznych. Zespół cechuje nietypowy, wirtualny image. W rzeczywistości w zespole od strony muzycznej na stałe jest tylko Damon Albarn, który współpracuje z bardzo wieloma różnymi muzykami na potrzeby danego utworu. Przez wiele pierwszych lat członkowie nie pokazywali się osobiście, nawet na koncertach (z wyjątkiem pięciu występów w Manchesterze i Nowym Jorku) czy rozdaniach nagród, a zastępowali to wirtualnymi postaciami zespołu Gorillaz (2D, Noodles, Murdoc oraz Russel). Obecnie Albarn otwarcie występuje osobiście na koncertach wraz z całym gronem współpracujących muzyków w składzie zależnym od granego utworu.

  Okładka albumu nawiązuje do płyty Let It Be The Beatles.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. "Intro" – 1:03
  2. "Last Living Souls" – 3:10
  3. "Kids With Guns" – 3:45
  4. "O Green World" – 4:31
  5. "Dirty Harry" – 3:49
  6. "Feel Good Inc." – 3:42
  7. "El Mañana" – 3:50
  8. "Every Planet We Reach Is Dead" – 4:53
  9. "November Has Come" – 2:41
  10. "All Alone" – 3:30
  11. "White Light" – 2:08
  12. "Dare" – 4:04
  13. "Fire Coming Out of a Monkey's Head" – 3:16
  14. "Don't Get Lost in Heaven" – 2:00
  15. "Demon Days" – 4:28
  EMI Music Poland – wytwórnia płytowa, założona przez Piotra Kabaja i Tomasza Kopcia w 1995 roku, część EMI Music.”Feel Good Inc.” – pierwszy singel z drugiej płyty zespołu Gorillaz Demon Days. Został wydany 9 maja 2005 roku.
  Warto wiedzieć że... beta

  Dare (stylizowane na "挑戦 (DARE)") – drugi singel zespołu Gorillaz pochodzący z albumu Demon Days. Został wydany 29 sierpnia 2005 roku. Piosenka została wykonana przez Rosie Wilson (jako Noodle) wraz Shaunem Ryderem. Singel został wydany w wersji 2 płytowej CD wraz z płytą DVD.
  Damon Albarn (ur. 23 marca 1968 w Leytonstone, w Londynie) – brytyjski wokalista, kompozytor i producent, zdobywca nagrody Grammy. Dzięki swoim rozpoznawalnym tekstom i muzyce, nawiązującej do wielu rozmaitych stylów, stał się jednym z najbardziej popularnych muzyków angielskich ostatnich 20 lat, zdobywając sobie uznanie nie tylko w ojczyźnie, ale i na całym świecie.
  Ike Turner, właśc. Izear Luster Turner, Jr. (ur. 5 listopada 1931 w Clarksdale, zm. 12 grudnia 2007 w San Marcos) – amerykański muzyk, producent i poszukiwacz talentów, znany głównie ze współpracy ze swoją żoną Tiną Turner.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.774 sek.