• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Dekanat Szczecin-Pomorzany

  Przeczytaj także...
  Pomorzany (do 1945 niem. Pommerensdorf) – część miasta i osiedle administracyjne Szczecina, będące jednostką pomocniczą miasta, położone w rejonie Zachód, nad Odrą.Parafia pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Marii w Szczecinie – jedna z parafii rzymskokatolickich w Szczecinie, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej (Dekanat Szczecin-Pomorzany). Została erygowana w 1973. Mieści się przy ulicy Włościańskiej.
  Archidiecezja szczecińsko-kamieńska (łac. Archidioecesis Sedinensis-Caminensis) – jedna z czternastu archidiecezji Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce ustanowiona przez Jana Pawła II 25 marca 1992 r. bullą Totus Tuus Poloniae Populus. Archidiecezja szczecińsko-kamieńska nawiązuje tradycją do istniejącej w latach 1140-1535 rzymskokatolickiej diecezji pomorskiej z siedzibą biskupią w Wolinie (do 1188 r.) i Kamieniu Pomorskim (do 1535 r.)

  Dekanat Szczecin-Pomorzany - jeden z siedmiu dekanatów w Szczecinie należący do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej

  Kołbaskowo (do 1945 niem. Kolbitzow, dawn. Colbitzow) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie polickim, w gminie Kołbaskowo, na Wzniesieniach Szczecińskich. Miejscowość jest siedzibą gminy Kołbaskowo. Położona jest w odległości 10 km od Szczecina przy granicy z Niemcami.Gumieńce (do 1945 niem. Scheune) – część miasta i osiedle administracyjne Szczecina, będące jednostką pomocniczą miasta, położone w dzielnicy Zachód.

  Parafie[]

 • Kołbaskowo (pw. Świętej Trójcy)
 • Przecław (pw. Nawiedzenia NMP)
 • Szczecin Gumieńce - Parafia Matki Bożej Różańcowej w Szczecinie
 • Szczecin Pomorzany - Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Szczecinie
 • Szczecin Pomorzany - Parafia św. Maksymiliana Marii w Szczecinie
 • Szczecin Pomorzany - Parafia Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie
 • Szczecin Gumieńce - Parafia Przemienienia Pańskiego w Szczecinie-Gumieńcach
 • Parafia pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Szczecinie-Gumieńcach – jedna z parafii rzymskokatolickich w Szczecinie, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej (Dekanat Szczecin-Pomorzany). Została erygowana w 1992. Mieści się przy ulicy św. Kingi.Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie – jedna z parafii rzymskokatolickich w Szczecinie, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej (Dekanat Szczecin-Pomorzany). Została erygowana w 1985. Mieści się przy ulicy Orawskiej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Przecław (niem. Pritzlow) – osada w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie polickim, w gminie Kołbaskowo. Miejscowość położona na Wzniesieniach Szczecińskich.
  Parafia pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Szczecinie – jedna z parafii rzymskokatolickich w Szczecinie, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej (Dekanat Szczecin-Pomorzany). Została erygowana w 1946. Mieści się przy ulicy Połabskiej.
  Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Szczecinie – jedna z parafii rzymskokatolickich w Szczecinie, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej (Dekanat Szczecin-Pomorzany). Została erygowana w 1946. Mieści się przy ulicy Lwowskiej. Parafię prowadzą Salezjanie.
  Parafia pod wezwaniem Świętej Trójcy w Kołbaskowie – parafia rzymskokatolicka w Kołbaskowie, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i dekanatu Szczecin-Pomorzany. Prowadzą ją ksieża archidiecezjalni.
  Szczecin (niem. Stettin, szw. Stettin, łac. Sedinum lub Stetinum – miasto na prawach powiatu, stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego, położone nad Odrą oraz jeziorem Dąbie. Szczecin jest trzecim pod względem zajmowanej powierzchni (300,55 km² z czego prawie 24% zajmują grunty pod wodami) i siódmym pod względem liczby ludności miastem Polski. Centrum aglomeracji szczecińskiej. Według danych z 30 czerwca 2012 roku miasto miało 409 211 mieszkańców.

  Reklama